FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 10 głosów, 4.60 średnia. Wygląd
stare 22-08-2006, 19:56   #81
Michal
... ojczysta ziemio

Domyślnie

Cytat:
Co do koalicji PO i SLD to też myśle ze to pomysł niegłupi, lecz tak jak już pisałem PO narazie nie zdecyduje sie zaryzykować koalicją z 'post-komunistami'.
Mają racje, poco sie bratać z kimś kto był wstanie sprzedać swój kraj rosjanom, a teraz chce nim rządzić i wprowadzać zmiany.

Cytat:
ta druga homo-pedo-różnymi oraz jakimiś tam sprawami drobniejszej wagi. Niestety jest to niemalże niemożliwe.
Po co sie tym zajmować ? Miejsce pedofilów jest w więzieniu albo na szubienicy,dewianci i tak sie żenić i mieć dzieci w tym kraju mieć nie będą - niech nas nazywają ciemnogrodem, ale POLSKA bynajmniej jest krajem normalnym i tutaj ludzie wiedza że prawdziwa rodzina to FACET + KOBIETA
stare 22-08-2006, 20:15   #82
Suchy
Banned

Domyślnie

http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=-32&y=-62 Ale Lewak ze mnie
Przystanek Woodstock: impreza kumulująca najbrudniejszych, śmierdzących skurwysynów jakich nosiła matka Ziemia. Owe psie pomioty twierdzą, iż przyjeżdżają tam posłuchać muzyki, jest to nieprawdą, gdyż tego co jest tam grane muzyką nazwać nie można. Śmierdziele przyjeżdżają tam w celu taplania się we własnych odchodach, picia >9000 piw i ruchania najebanych szmat. Często zdarza się, że te brudne kurwy zapylą te brudne szmaty, z takich zapyleń powstają dzieci z downem.
Źródło: Encyklopedia PWN
Suchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-2006, 20:42   #83
Elektryczne Nożyce
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Suchy
Odejdź ! Polska bez lewaków ! 8)
stare 22-08-2006, 21:41   #84
wisien
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do wisien
Domyślnie

http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=20&y=-8
lekko na prawo i lekko liberalnie, w sumie pasuje
stare 22-08-2006, 22:25   #85
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

Cytat:
Napisał Michal
Mają racje, poco sie bratać z kimś kto był wstanie sprzedać swój kraj rosjanom, a teraz chce nim rządzić i wprowadzać zmiany.

Tylko że gdyby nastawienie społeczeństwa było inne do postkomunistów to ta koalicja byłaby już od paru miesięcy (tak ja to odbieram). Tu chodzi tylko o sondaże, nikt się nie patrzy że ten to były komunista to ja go nie chce. Poza tym w obecnym SLD tych postkomunistów naprawde nie ma już tak wielu.

w sumie dobrze http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=40&y=-66

Ostatnio edytowane przez ass paper ; 22-08-2006 o 22:37
ass paper jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-2006, 23:10   #86
Wojtkov_
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Wojtkov_
Domyślnie

Tak mi wyszło...
-zrypał mi sie link. W kazdym bądź razie troche na lewo i bardziej liberalnie.
stare 22-08-2006, 23:12   #87
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

Z wikipedii:

SLD

Cytat:
Partia sprzeciwia się: wprowadzeniu podatku liniowego, legalizacji eutanazji, natychmiastowemu zniesieniu poboru do wojska i wprowadzeniu armii zawodowej, legalizacji tzw. "narkotyków miękkich", przywróceniu kary śmierci oraz upublicznieniu wszystkich teczek peerelowskich służb (...) Postuluje natomiast: legalizację aborcji, rejestrację związków homoseksualnych, utrzymanie bezpłatnej edukacji i służby zdrowia
Praktycznie wszystko różni się od deklaracji PO No, obie partie zgadzają się co do kary śmierci i bezpłatnej śłużby zdrowia (z tego co się orientuję).

Różnic jest wiele... Gdybym miał umieścić PO na tym wykresie, to znalazłaby się w prawej górnej ćwiartce, gdzieś przy samym dole tejże ćwiartki. A SLD umieściłbym w lewej dolnej ćwiartce Powiedzmy, że taka "symetria względem początku układu współrzędych)

Zdaję sobie sprawę, że ta koalicja zapewne nie byłaby koalicją programową, tylko stworzoną po to, by koalicja rządząca zdobyła jak najmniej głosów. Ale chyba mimo wszystko ta koalicja zaszkodziłaby PO (wyborców zyskałby pewnie na tym PiS, który spycha PO na lewo... albo Janusz Korwin-Mikke ).

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena

Ostatnio edytowane przez bujarek ; 24-08-2006 o 20:30
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2006, 07:05   #88
canin
^

Domyślnie

http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=-32&y=8

hmm myśle żeSLD ma wielu zwolenników tylko nie chcą siędo tego przyznać

i nie pytajcie już skąd ściągnąć fifę!
canin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-2006, 19:07   #89
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Cytat:
Napisał bujarek
Z wikipedii:

SLD

[...]

Praktycznie wszystko różni się od deklaracji PO No, obie partie zgadzają się co do kary śmierci i bezpłatnej śłużby zdrowia (z tego co się orientuję).

Różnic jest wiele... Gdybym miał umieścić PO na tym wykresie, to znalazłaby się w lewej górnej ćwiartce, gdzieś przy samym dole tejże ćwiartki. A SLD umieściłbym w prawej dolnej ćwiartce Powiedzmy, że taka "symetria względem początku układu współrzędych)

Zdaję sobie sprawę, że ta koalicja zapewne nie byłaby koalicją programową, tylko stworzoną po to, by koalicja rządząca zdobyła jak najmniej głosów. Ale chyba mimo wszystko ta koalicja zaszkodziłaby PO (wyborców zyskałby pewnie na tym PiS, który spycha PO na lewo... albo Janusz Korwin-Mikke ).
Eee... jakoś nie rozumiem twojej wypowiedzi... Na pewno PO znajdowałaby się w prawej, nie w lewej części.

Po drugie koalicje tworzy się po to, aby mieć większość w danej izbie parlamentu, nie po to, by inna koalicja miała mniej głosów... jak mogą być dwie koalicje, to byłoby bez sensu troszeczkę...

Ja myślę, że taka koalicja poprawiłaby wizerunek PO, w Polsce mamy wielu sympatyków SLD, wielu sympatyków PO, z reguły są to ludzie wykształceni, więc zrozumieliby to małżeństwo z rozsądku. Co innego w wypadku powstania takich egzotycznych koalicji PiS-SLD albo PO-PSL, to na pewno zaszkodziłoby wizerunkowi danej partii w koalicji

Jak PiS 'spycha PO na lewo?' - chyba odwrotnie, bo Platforma jest bardziej prawicową partią (a partia Kaczyńskich bardziej konserwatywną, te pojęcia często są mylone).

PS Nie ma czegoś takiego jak bezpłatna służba zdrowia.
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-2006, 20:08   #90
seann

Domyślnie

wyszło mi tak:
http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=64&y=-54
osobiście zgadzam się z wym wykresem
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-2006, 20:28   #91
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Domyślnie

Cytat:
Napisał carmel
Eee... jakoś nie rozumiem twojej wypowiedzi... Na pewno PO znajdowałaby się w prawej, nie w lewej części.
Przepraszam, PO w prawej górnej, a SLD w lewej dolnej ;] Pomyliło mi się, sam nie wiem czemu :D Już poprawiam :)

Cytat:
Napisał carmel
Po drugie koalicje tworzy się po to, aby mieć większość w danej izbie parlamentu, nie po to, by inna koalicja miała mniej głosów... jak mogą być dwie koalicje, to byłoby bez sensu troszeczkę...
Jeśli zostanie przegłosowana ordynacja samorządowa (bo o wyborach samorządowych przecież mówimy - przynajmniej ja :D), wg projektu koalicji rządzącej, to takie koalicje staną się "kluczem do zwycięstwa" ;] W koalicji łatwiej będzie wygrać, koalicje będą "premiowane" - PiS chce wprowadzić ten nowy projekt, żeby jego koalicji było łatwiej ;] Już teraz PO i PSL mówią o wspólnej koalicji w wyborach samorządowych właśnie po to, by dzięki temu PO i PSL miały szansę zdobyć więcej głosów dla każdego z ugrupowań z osobna, niż gdyby szły do wyborów oddzielnie. :) I podejrzewam, że o to chodziłoby w przypadku ewentualnej koalicji PO + lewica (bo ich programy są dość rozbieżne)

Nie rozumiem wypowiedzi "jak mogą być dwie koalicje?" czemu nie może być? :) Mówię w tej chwili nie o koalicji rządzącej czy coś, tylko o koalicjach zawiązywanych przed wyborami polegającymi na wspólnym pójściu (pójściu? dziwnie brzmi ;P) do wyborów. :)

Cytat:
Napisał carmel
Ja myślę, że taka koalicja poprawiłaby wizerunek PO, w Polsce mamy wielu sympatyków SLD, wielu sympatyków PO, z reguły są to ludzie wykształceni, więc zrozumieliby to małżeństwo z rozsądku. Co innego w wypadku powstania takich egzotycznych koalicji PiS-SLD albo PO-PSL, to na pewno zaszkodziłoby wizerunkowi danej partii w koalicji ;)
Dobra, ale czyj program realizowałaby taka "koalicja" programowa? PO, czy SLD? Byłoby pójście w kierunku wprowadzania podatku liniowego czy nie? Byłyby kroki w kierunku zniesienia zakazu aborcji czy nie? itp. :) Co innego, gdyby nie byłaby (-by x2? też dziwnie brzmi ;P)

Taka koalicja zresztą nie wśród wszystkich wyborców PO byłaby dobrze widziana. :) Wyborcami PO są także konserwatyści (wykształceni ;P), dla których mimo wszystko trudne byłoby głosowanie na partię, która weszła z sojusz z lewicą. Mnie trudno wyobrazić sobie Wałęsę głosującego na taką koalicję czy syna Wałęsy startującego z listy PO będącej częścią "wielkiej centrolewicy". :) Poza tym, odszedłby pewnie Rokita z kilkunastoma (?) posłami... Nie sądzę, by taka koalicja mogła w jakiś sposób poprawić wizerunek PO, może natomiast go pogorszyć. :)

"Egzotyczna koalicja"... Szczerze mówiąc, wg mnie koalicja PO-PSL (nad którą obie strony się zastanawiają) nie jest tak egzotyczna... ;P A pod względem gospodarczym, do SLD bliżej ma PiS niż PO. :)

PS. "Niewykształceni" by nie zrozumieli? ;P

Cytat:
Napisał carmel
Jak PiS 'spycha PO na lewo?' - chyba odwrotnie, bo Platforma jest bardziej prawicową partią (a partia Kaczyńskich bardziej konserwatywną, te pojęcia często są mylone). ;)
Źle się wyraziłem, PiS chce, aby ludzie odnieśli wrażenie, że PO idzie do SLD :)

Cytat:
Napisał carmel
PS Nie ma czegoś takiego jak bezpłatna służba zdrowia. :P
Ok, państwowa. :P

PS. Musiałem emotki wyłączyć, bo przekroczyłem limit :D A nie chciało mi się wybierać i kasować niektórych :P

stare 24-08-2006, 20:29   #92
o2
Gość

Domyślnie

W sumie mogę się zgodzić.

http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=20&y=20

Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2006, 06:37   #93
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Cytat:
Napisał bujarek
1. Jeśli zostanie przegłosowana ordynacja samorządowa (bo o wyborach samorządowych przecież mówimy - przynajmniej ja ), wg projektu koalicji rządzącej, to takie koalicje staną się "kluczem do zwycięstwa" ;]

2. Dobra, ale czyj program realizowałaby taka "koalicja" programowa? PO, czy SLD?

3. Taka koalicja zresztą nie wśród wszystkich wyborców PO byłaby dobrze widziana. Wyborcami PO są także konserwatyści (wykształceni )

4. "Egzotyczna koalicja"... Szczerze mówiąc, wg mnie koalicja PO-PSL (nad którą obie strony się zastanawiają) nie jest tak egzotyczna... A pod względem gospodarczym, do SLD bliżej ma PiS niż PO.
1. To najgłupszy pomysł, na jaki ktokolwiek mógł wpaść... ordynacja większościowa jest jak najbardziej na miejscu, nie jakaś proporcjonalna czy nie wiadomo jaka - partia zwycięska rządzi (a nie koalicja, bo uniemożliwia to w dużej mierze sprawne rządzenie). Mam nadzieję że opozycja zaskarży do trybunału konstytucyjnego tę ustawę o ordynacji, Jurka albo cokolwiek, by te bzdury nie weszły w życie.

2. Partii, która zdobyłaby więcej głosów oczywiście. Drugi koalicjant mógłby zająć się po swojemu sprawami mniejszej wagi (jeśli nie byłoby to sprzeczne z działaniem silniejszego koalicjanta w zakresie jego obowiązków).

3. Ale sytuacja jest taka a nie inna, jeśli nie udało się wygrać w pojedynkę, szuka się koalicjanta.

4. Bardzo egzotyczna - ekstremalni socjaliści, ekstremalni populiści, zwolennicy dopłat dla wsi i podatku progresywnego, wszelkiego robinhoodztwa, a w dodatku z takimi oszołomkami w składzie jak Kalinowski i Pawlak w koalicji z Platformą?

SLD ma bardzo daleko do PiS, bo pierwsi to społeczni liberałowie, chcący maksymalnej wolności człowieka i raczej niechętni lustracji, drudzy są za dziką lustracją oraz to konserwatyści - to różnice byle jakie nie są
stare 25-08-2006, 07:20   #94
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Domyślnie

Cytat:
Napisał carmel
1. To najgłupszy pomysł, na jaki ktokolwiek mógł wpaść... ordynacja większościowa jest jak najbardziej na miejscu, nie jakaś proporcjonalna czy nie wiadomo jaka - partia zwycięska rządzi (a nie koalicja, bo uniemożliwia to w dużej mierze sprawne rządzenie). Mam nadzieję że opozycja zaskarży do trybunału konstytucyjnego tę ustawę o ordynacji, Jurka albo cokolwiek, by te bzdury nie weszły w życie.
Też mam taką nadzieję ;]

PS. W obecnej ordynacji do samorządów ordynacja większościowa jest z tego co wiem w miastach poniżej 20 tys. osób (jeśli się nie mylę, to 20, w każdym razie jest to liczba tego rzędu ), więc też nie wszędzie

Cytat:
Napisał carmel
3. Ale sytuacja jest taka a nie inna, jeśli nie udało się wygrać w pojedynkę, szuka się koalicjanta.
Ale bez przesady... nie każda partia nadaje się na koalicjanta SLD i PO wg mnie bardzo do siebie nie pasują

Cytat:
Napisał carmel
4. Bardzo egzotyczna - ekstremalni socjaliści, ekstremalni populiści, zwolennicy dopłat dla wsi i podatku progresywnego, wszelkiego robinhoodztwa, a w dodatku z takimi oszołomkami w składzie jak Kalinowski i Pawlak w koalicji z Platformą?
Ale obie partie deklarują konserwatyzm społeczny (czy jak to się tam nazywa w sprawach społecznych no ), więc coś je łączy... Z tymi populistami chyba trochę przesadziłeś

PSL mi się kojarzy jako taka partia, która "może z każdym" cztery lata temu była jeszcze w rządzie z lewicą, teraz prawie jej się udało wejść w skład prawicowego rządu

Cytat:
Napisał carmel
SLD ma bardzo daleko do PiS, bo pierwsi to społeczni liberałowie, chcący maksymalnej wolności człowieka i raczej niechętni lustracji, drudzy są za dziką lustracją oraz to konserwatyści - to różnice byle jakie nie są
Mówiłem o gospodarce

PS. Nie musisz na tego posta odpowiadać, bo w zasadzie nie ma na co

stare 25-08-2006, 07:27   #95
Kubecks
Stały bywalec

Domyślnie

Ja nie jestem za nikim - wszyscy to ludzie, ktorzy nic nie robia i tylko zgarniaja za to kash... Ahh. Zapomnialem o zlodziejstwie
Kubecks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2006, 11:48   #96
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Cytat:
Napisał bujarek
Ale obie partie deklarują konserwatyzm społeczny (czy jak to się tam nazywa w sprawach społecznych no ), więc coś je łączy... Z tymi populistami chyba trochę przesadziłeś

PSL mi się kojarzy jako taka partia, która "może z każdym" cztery lata temu była jeszcze w rządzie z lewicą, teraz prawie jej się udało wejść w skład prawicowego rządu

Mówiłem o gospodarce
Ordynacja większościowa BYŁABY najlepsza (we wszystkich wyborach) - gdyby była.

Z populistami nie przesadziłem - populiści 'mogą z każdym'.

PiS to wcale nie taka prawica jak się wszystkim wydaje, w gospodarce wykazuje wręcz lewackie tendencje.

A tak w ogóle to już dyskusja o ordynacji jest nieaktualna bo już po ptokach.
stare 01-09-2006, 17:53   #97
KFIFA
Wisła Płock :) :D

Domyślnie

http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=32&y=56

Liczyłem, że będzie bardziej w prawo i w górę , no może tylko troszeczkę
stare 02-09-2006, 06:12   #98
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Marcinkiewicz jaki wał. Dla niego łatwiej powiedzieć: "zakaz wjazdu ciężarówek to jedyna szansa...blablabla...". A czyż nie łatwiej politykowi na najwyższych szczeblu miasta powiedzieć: "Warszawie potrzebna jest obwodnica"? To od zawsze bolączka stolicy, ale i wielu miast Polski. W planach rządu na przyszły rok jest 6 km autostrad. Czy ktoś pamięta piosenkę "Cztery pokoje" Kazika? Tam było o tym wspomnianie...
stare 02-09-2006, 09:32   #99
Elektryczne Nożyce
Weteran

Domyślnie

Życzę miłego spania ludziom mieszkającym blisko głównych dróg, bo tam nocą będą jeździć TIR-y

I znów oczywiście nie lepiej coś konstruktywnego wymyśleć, tylko bełkot pod debili, którzy wszystko łykną.

"przez 7 lat zbudowano w Polsce 19 kilometrów autostrady " - Cztery Pokoje

Jeszcze ta zwrotka idealnie pasuje :

"Biurokracja od czasów upadku komuny rozrosła się trzykrotnie
z tą różnicą, że zamiast jednej stanowiska obsadzają cztery partie
pieniądze zasadniczo to samo w ramach jednego modelu
tak władza, korupcja i kłamstwa prowadzą najlepiej do celu
a różnica, że jedni mówią, że PRL była cool - a drudzy mówią, że nie
i że jedni mówią, że pewno Boga nie ma - a drudzy mówią, że jest
ale zasadniczo to jest jedna formacja nad wyraz pasożytnicza
takie dwie strony jednej chorągiewki tak tutaj zazwyczaj naliczam "
stare 06-11-2006, 18:35   #100
Swordfish
postożerca

Domyślnie

Zdecydowałem się kadydować na urząd prezydenta Warszawy. W odróżnieniu od nieuczciwych polityków twierdzących, że najbardziej kochają Warszawę i w żadnym przypadku kandydowania nie traktują jako odskoczni do kariery, ja od razu deklaruję, że kandyduję na jedną kadencję. Jeśli wygram, w ciągu czterech lat pokażę, jak rozwiązać komunikacyjne i lokalowe sprawy w Warszawie - w nadziei, że będzie mi dane powtórzyć to w skali całego kraju

A) ORGANIZACJA

1. Radykalna likwidacja miejskiej biurokracji; zastępowanie decyzji urzędowych automatycznymi. Np. wymagane przez prawo koncesje będą otrzymywali wszyscy - w razie konieczności limitowania: na podstawie licytacji.

2. Przyjęcie zasady, że nie otrzymanie przez obywatela w ciągu dwóch tygodni konkretnej odpowiedzi na podanie oznacza pozytywne rozpatrzenie tego podania.

3. Wszyscy urzędnicy otrzymają wypowiedzenie z pracy. Przed ponownym przyjęciem do pracy urzędnicy będą musieli podpisać oświadczenie, że w przypadku niezgodnej z prawem decyzji, która wywoła szkodliwe skutki gospodarcze, pokryją 30% strat z własnej kieszeni.

4. Zaprzestanie wydawania jakichkolwiek pieniędzy na "promocję miasta" - co z reguły jest pretekstem do brania łapówek i prowizji. Zgłoszenie do prokuratury (jako podejrzanych o niegospodarność) podobnych działań podejmowanych w przeszłości przez urzędników miejskich.

5. Wydanie polecenia urzędnikom, by przy użyciu wszelkich możliwych kruczków prawnych wstrzymywali wypłaty zasiłków dla bezrobotnych. Uruchomienie programu zachęty do pracy - nie ma żadnego powodu by bezrobotni nie robili np. wykopów, w których prowadzone mają być autostrady. (vide p. 13)

6. Ani ja, ani podlegli mi urzędnicy nie będziemy za pieniądze podatników wyjeżdżać na krajoznawcze wycieczki pod pozorem "wymiany doświadczeń" - ani przyjmować na koszt podatnika podobnych rewizyt, wręczać prezentów itp. Informację o tym, jak co działa gdzie indziej, można czerpać przez internet.

7. Pełna i radykalna informatyzacja biurokracji miejskiej. Stworzenie w internecie pełnego planu miasta, na którym widniałaby każda parcela z opisem; nazwiskiem właściciela, charakteru nieruchomości, jej powierzchni, płaconego podatku itd. Pomoc organizacyjna i finansowa dla systemu ksiąg wieczystych - by wyciągi mogły być wydawane w 15 (piętnaście) minut po złożeniu zamówienia. Wprowadzenie kart przy liczeniu głosów na posiedzeniach Rady Warszawy.

8. Walka z korupcją: WSZYSTKIE decyzje gospodarcze podejmowane będą w drodze licytacji.

9. Pełne wsparcie dla działań Policji i Straży Miejskiej w walce z przestępczością: ZERO TOLERANCJI. Jednocześnie wycofanie tych służb z bezsensownych, a czasem bezprawnych działań, jak np. zakładanie samochodom blokad na koła. Policja drogowa ma pomagać rozładowywać korki na skrzyżowaniach - a nie o 3. ciej nad ranem polować na przekraczających prędkość!

B) KOMUNIKACJA

10. System TDU - `Tysiąca Drobnych Ulepszeń': honorowanie obywateli, którzy doniosą o możliwym drobnym usprawnieniu komunikacji. Premia dla inżynierów ruchu, jeśli zdołają je wdrożyć na drugi dzień. Umieszczanie tabliczek upamiętniających nazwisko pomysłodawcy. Ja osobiście zaproponuję przerobienie węzła tunelu `Przekręt' - by co najmniej można było z Mostu Świętokrzyskiego pojechać na Gdańsk, a z Tamki na Wilanów - oraz wjechać z Gdańska do Śródmieścia! Ponadto: jeszcze tej zimy, gdy spadnie śnieg, zostaną sfotografowane trawniki - i chodniki będą kładzione tam, gdzie najgęściej chodzą ludzie.

11. Radykalne podniesienie dopuszczalnej prędkości- na drogach szybkiego ruchu. Jest skandalem, że po drogach, budowanych ogromnym nakładem tak, by bezpieczne były wielkie prędkości, nie można było jechać nawet 100 km/h! Jest szerzeniem demoralizacji nakładanie ograniczeń, których nie przestrzega 98% kierowców - a Policja nie może ingerować, bo ich przestrzeganie doprowadziłoby do zapchania całej Warszawy.

12. Usprawnienie poruszania się pieszych, autobusów, samochodów, rowerów, motocykli, skuterów - poprzez likwidację w centrum tramwajów-zawalidróg. Miejsce tramwajów jest tam, gdzie nie będzie sięgać rozbudowywana zgodnie z planem sieć metro. Przewaga autobusu leży w tym, że może w każdej chwili zmienić trasę, objechać korki - ale przede wszystkim w tym, że po przejeździe tramwaju torowisko jest przez kilka minut niewykorzystane. A po przejeździe autobusu po tym pasie mogą jeździć samochody. Miasto musi być nowoczesne. Po San Francisco jeździ tramwaj - ale jako zabytek i atrakcja turystyczna.

13. Puszczanie przez tereny zwartej zabudowy autostrad wyłącznie w wykopie; zwiększony koszt będzie pokryty przez sprzedaż w ręce prywatne miejsca na przykryciu wykopu - z licytacji.

14. Wytoczenie PKP procesu o odszkodowanie za straty wynikłe z nieprzestrzegania zasad zawartych w przywilejach przyznanych przy budowie linii kolejowych (przepusty przez tory!). Miasto ponosi miliardowe straty z powodu pozamykanych, nieczynnych bądź w ogóle nie wybudowanych przejazdów kolejowych. Proszę spróbować przejechać np. z Elsnerowa na Grochów omijając - zapchaną z tego powodu - Targową!

15. Kolej nie ma pieniędzy, ale sumy te odbierzemy w terenach, które kolej posiada w mieście. Tereny kolejowe to rozsadnik zarazy: pordzewiałe tory, rozpadające się budynki, rachityczne budki kontrolowane przez drobnych przestępców. . Miasto musi je odzyskać. Miasto na tym oczywiście zarobi, bo teren taki niemal z dnia na dzień zyskuje 3 - 10 razy na wartości. To atrakcyjne tereny pod mieszkalnictwo lub inwestycje - również: radykalne polepszenie komunikacji.

16. Natychmiastowa sprzedaż MPT i wszystkich zbędnych miejskich przedsiębiorstw w ręce prywatne. Jest skandalem, że miasto dopłaca do czegoś, na czym prywatne firmy potrafią nieźle zarobić.

C) ZABUDOWA I MIESZKALNICTWO

17. Skupienie się nie na centrum, które jest dla turystów, lecz na dzielnicach zewnętrznych i peryferyjnych. Będę prezydentem Warszawy - a nie turystów. Proszę porównać zadbany Józefów - z sąsiednią Falenicą, wyraźnie zapuszczoną. Dlaczego? Bo podatki z Falenicy idą na dopłacanie do Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina i obiektów centralnych. Pieniądze z podatków powinny w większej części trafiać do dzielnic i osiedli.

18. Zwrot właścicielom nieruchomości zagrabionych dekretem `bierutowskim'. W przypadku innej prywatnej własności na tym terenie wywłaszczony otrzyma nieruchomość zamienną - z tym, że odbędzie się licytacja: który właściciel zadowoli się mniejszym odszkodowaniem. W przypadku, gdy ktoś ten teren użytkuje, użytkownik będzie po prostu płacił czynsz nowemu właścicielowi. Przez sześć lat wysokość czynszu będzie zamrożona. Samodzielne wystąpienie o odszkodowanie i zdecydowanie poparcie roszczeń ok. 8000 właścicieli budynków zniszczonych rozkazem Reichskanclerza Adolfa Hitlera po kapitulacji Powstania (co nie jest objęte rezygnacją z roszczeń o odszkodowania za straty wojenne, zadeklarowaną przez PRL, gdyż to nie były działania wojenne!!)

19. Zabudowa niewykorzystanych terenów. Nie ma żadnego powodu, by likwidować `Jarmark EUROPA', który przecież w ogóle nie wchodzi na płytę ani na widownię Stadionu Dziesięciolecia. Jestem za stworzeniem Stadionu Narodowego - ale jeśli ma on być "Narodowy", a nie "miejski", to niech dopłaca państwo. Jeśli na tym stadionie dwa razy do roku będzie odbywać się impreza - to nie ma powodu by przez pozostałe 363 dni naokoło stadionu nie handlować! Nie ma też powodu, by nie wynajmować go np. Legii czy Polonii na mecze w godzinach popołudniowych. W Paryżu takie bazary nie kolidują z wykorzystaniem tych terenów poza godzinami handlu.

20. Popieranie prywatnego handlu i usług. Utrzymanie i rozbudowa dzielnicowych targowisk. W szczególności rozbudowa wzwyż Bazaru Różyckiego - przy czym wszyscy posiadacze straganów mieliby zagwarantowane w tej samej cenie wynajmu i o tej samej powierzchni lokale na parterze nowego Bazaru. Sprzedaż pomieszczeń na wyższych kondygnacjach pokryje to z dużym zyskiem. Zdecydowane popieranie szkół dys-edukacyjnych - by zapobiegać takim wydarzeniom, jak w Gdańsku.

21. Utworzenie (poza centrum Warszawy) `Hyde-Parku': terenu, gdzie mogłyby odbywać się wszystkie demonstracje, pochody, manifestacje i wiece. Nie wydawałbym zezwoleń na zajmowanie przez demonstrantów jezdni w Warszawie. Kierowcy płacą podatek drogowy - oni: nie!
Swordfish jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
coś się popsuło, nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania