FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie > Football Manager > Starsze FM

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 07-09-2012, 17:56   #1
seann

Domyślnie Football Manager 2013 - Dyskusja

Od wczoraj znamy pierwsze, oficjalne informacje dotyczące najnowszej części FMa. Zapowiedziano sporo zmian i nowości, z czego najciekawszą wydaje się być zupełnie nowy tryb - FM Classic. Będzie to nieco okrojona wersja gry, sprowadzająca się głównie do przeprowadzania transferów i rozgrywania meczów, dzięki czemu ma być możliwe przejście przez cały sezon w ciągu 8-10 godzin. Brzmi interesująco, bo właśnie czasochłonność FMa coraz bardziej mnie do niego zniechęcała. Ponadto, zostanie wprowadzony również, znany już z Handhelda, Challenge Mode. Również niegłupie; ostatnio nawet tak myślałem, że mogliby wprowadzić jakieś wyzwania, najlepiej oparte na rzeczywistych wydarzeniach z ubiegłego sezonu. Może być niezłe, pod warunkiem, że będzie tego sporo do wyboru. Poza tym, jak zwykle zmianie ulegnie sporo szczegółów; ulepszone wypożyczenia; realistyczny system podatkowy w różnych krajach; poprawione treningi, scouting, gra online, 3D; wprowadzenie dyrektora sportowego, szefa szkolenia młodzieży i innych rzeczy, o których już nie pamiętam.

Ostatnio edytowane przez Trolu ; 26-09-2012 o 11:00
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2012, 18:20   #2
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

Jaram się. Jak co roku.

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2012, 19:55   #3
Habugapapuga
TEDE

Domyślnie

Dyrektor sportowy? To chyba w niektórych ligach swoich transferów nie będzie można robić :(
stare 07-09-2012, 21:45   #4
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Jeśli FM Classic to będą funkcje gry z edycji np. 2007 to będę wniebowzięty. Ile czasu człowiek marnuje na bezsensowne klikanie ciągle tego samego w trakcie konferencji prasowych. Niby to realne, ale no ileż można. Asystent to loteria, czasem walnie taką głupotę, że potem atmosfera w zespole się sypie. W 12 nie grałem (załadowałem karierę, kilka sparingów i na tym koniec), ale 13 z trybem Classic chyba nie odpuszczę.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2012, 21:52   #5
Gerrard
#JURGENKURWAMUSISZ

Wyślij wiadomość na gg do Gerrard
Domyślnie

Podbijam Kamila. Do dwunastki podchodziłem kilka razy, ale nie mogłem się wkręcić na dłużej, bo było za dużo do ogarnięcia, co przy wydajności mojego sprzętu potrafiło czasem wkurvić Dlatego wolałem sobie pyknąć jakąś karierkę na psp czy na andku.
Gerrard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-2012, 15:54   #6
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

Nieoficjalne wymagania:

Komputery PC:
System operacyjny - Windows XP/Vista/W7
Procesor - XP : 1.6GHz lub szybszy, Vista/W7/W8 : 2.2GHz lub szybszy
Wspierane procesory: Intel Pentium 4, Intel Core, AMD Athlon
Pamięć - XP/Vista/W7/W8 : 1.0GB RAM
Karta graficzna - 128MB *wspierane karty
DirectX: 9.0c
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
*Nvidia FX 5900 Ultra lub szybsza; ATI Radeon 9800 lub szybsza; Intel 82915G/82910GL lub.

Komputery Mac:
System operacyjny - OS X 10.6.8/10.7.x/10.8.x lub lepszy
Procesor - Intel Processor
Pamięć: 1.0GB RAM
Karta graficzna: Nvidia Geforce 7300 GT lub szybsza. ATI Radeon X1600 lub szybsza.

Zarówno na PC, jak i na Mac, potrzebować będziemy 2 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-2012, 16:03   #7
mixer__
Ostatnia Nadzieja Białych

Wyślij wiadomość na gg do mixer__
Domyślnie

Dyrektor sportowy + challenge mode= wyzwanie ostateczne, czyli gra Wisłą z Jackiem Bednarzem odpowiedzialnym za transfery
mixer__ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-2012, 18:46   #8
sionko.
Capo di tutti capi

Domyślnie

Ciekawe w takim razie, co, według nich, znaczy: "Out before Xmas". Przed Bożym Narodzeniem jest dużo dni i miesięcy, więc mogliby to jakoś lepiej określić
sionko. jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-2012, 19:47   #9
Adriano_
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

Cytat:
Napisał mixer__ Zobacz post
Dyrektor sportowy + challenge mode= wyzwanie ostateczne, czyli gra Wisłą z Jackiem Bednarzem odpowiedzialnym za transfery
Przynajmniej by się ciekawiej Wisłą w FMie grało, po wyprzedaniu wszystkich kluczowych piłkarzy trza byłoby walczyć samymi młodymi o utrzymanie, nie jak we wcześniejszych FMach o mistrza Po konferencjach prasowych z jego udziałem (jeśliby też taką funkcję wprowadzili) byłyby też całkowicie zjebane morale wsród zawodników

Czekam na tego FMa, przynajmniej patch do tej ligi w której gra Unia będzie prawie zaraz, a nie trzeba będzie czekać do marca, gdy już będzie kompatybilny pod 13.2, 13.3 itp.

Ostatnio edytowane przez Adriano_ ; 08-09-2012 o 19:51
Adriano_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-2012, 15:11   #10
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał sionko. Zobacz post
Ciekawe w takim razie, co, według nich, znaczy: "Out before Xmas". Przed Bożym Narodzeniem jest dużo dni i miesięcy, więc mogliby to jakoś lepiej określić
Wystarczyło obejrzeć konferencję. Sami nie wiedzą jeszcze, kiedy będzie premiera. Pewne jest tylko, że przed świętami. Sam Miles Jacobson ma nadzieję na październik/listopad.

EDIT: trochę nowych screenów: http://www.facebook.com/officialfootballmanager/photos
z ciekawostek można wyłapać, że przy wypożyczaniu piłkarza będziemy mogli ustalić, jaką rolę ma pełnić w nowym klubie (kluczowy zawodnik, rotacja itd.) oraz dokładnie na jakiej pozycji ma być najczęściej wystawiany.
EDIT2: lol. w FMClassic będzie można wykupić(?!) cheaty http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater

EDIT3: nowe video: http://youtu.be/GaPcae2MWJU?hd=1

Ostatnio edytowane przez seann ; 10-09-2012 o 15:33
stare 10-09-2012, 15:37   #11
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
Zapowiedziano sporo zmian i nowości, z czego najciekawszą wydaje się być zupełnie nowy tryb - FM Classic. Będzie to nieco okrojona wersja gry, sprowadzająca się głównie do przeprowadzania transferów i rozgrywania meczów, dzięki czemu ma być możliwe przejście przez cały sezon w ciągu 8-10 godzin.
o kvrwa tak! im człowiek starszy tym mniej czasu na gry, więc rozwiązanie idealne Mam nadzieje, że będzie to dobrze ogarnięte.
Ile razy rozpoczynałem gre jakimś klubem w fm 12 i odrzucało mnie jak sobie uświadomiłem ile roboty bedzie przed sezonem.
stare 10-09-2012, 17:59   #12
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

Podbijam. W obecnej karierze już okres przygotowawczy przed 2. sezonem był dla mnie męką, tak samo konferencje prasowe. Taki FM Classic powinien znacznie umilić i skrócić rozgrywkę. Zawsze się zastanawiałem, jak to możliwe, że niektórzy jadą jedną karierę przez 10 sezonów... życia nie mają?
stare 10-09-2012, 20:39   #13
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Przy mojej drobiazgowości rozegranie 4. sezonów Odrą w FM 2011 zajęło mi pół roku. Nie podoba mi się tylko ten system "cheatów", opcja drużyn narodowych na starcie wygląda ok, ale kupowanie całorocznego okienka transferowego i innych bzdur to drobne nieporozumienie. Czy tak ciężko jest okroić grę z kilku czasochłonnych elementów i nazwać to FM Classic, bez dodawania nikomu niepotrzebnych pierdół?

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-2012, 18:01   #14
seann

Domyślnie

Oglądacie na bieżąco te video blogi? (wszystkie dotychczasowe wrzuciłem w pierwszym poście). Jestem cholernie ciekaw pojedynków sieciowych, bo to może być dobra opcja. Podobnie, jak dyrektor sportowy, na którego będzie można zrzucić wiele przykrych obowiązków. Ustalanie planu treningowego na dane dni tygodnia też wygląda ciekawie, choć ja tam akurat jestem zwolennikiem pasków () i takie ciągłe rozbudowywanie opcji mi się coraz mniej podoba. No i w końcu obozy treningowe. Fajny bajer, ale pewnie do niczego się to nie przyda.
stare 19-09-2012, 18:27   #15
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

Ja jestem laikiem, więc niech ktoś mi odpowie: jeżeli te pojedynki sieciowe to jakaś nowość, to na czym do tej pory polegał tryb multiplayer w FMie?
stare 19-09-2012, 19:19   #16
seann

Domyślnie

No do tej pory było tak, że np. dwie osoby wybierały sobie drużyny z jednej ligi i grało się tak jakby wspólny sezon. A teraz, ponadto, będzie można od razu rozegrać bezpośredni mecz między sobą (co jest przecież najfajniejsze) albo zrobić mini-ligę lub turniej dla kilku osób. Dodatkowo, drużyny nie będą musiały być domyślne (jak na początku gry), tylko każdy będzie mógł wczytać team ze swojej kariery, np. z 2020 roku. ;o
stare 25-09-2012, 22:09   #17
Habugapapuga
TEDE

Domyślnie

Premiera dopiero 9 listopada :(
stare 27-09-2012, 22:01   #18
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał Habugapapuga Zobacz post
Premiera dopiero 9 listopada :(
a wcale nie, bo tydzień wcześniej - 02.11. :P a jak kupisz pre-order, to nawet 19.10. :O
http://www.sigames.com/news/14162/FM...rder+Incentive

podoba mi się, że jest wprowadzanych sporo funkcji znacznie usprawniających grę. na przykład porównywanie dwóch zawodników z uwzględnieniem kluczowych atrybutów dla danej pozycji i roli. albo (nareszcie!) porównywanie ludzi ze sztabu szkoleniowego. fajny też pomysł z transfer deadline day.
stare 09-10-2012, 15:26   #19
Habugapapuga
TEDE

Domyślnie

Mają wprowadzić, jakieś głębsze analizy finansowe. Będziemy dostawali dokładny comiesięczny raport i przedwcześnie będziemy ostrzegani, jeżeli wisi w powietrzu jakiś kryzys, co spowoduje oszczędzanie i uniknięcie pieniężnego dołka. Prócz tego zawodnik, przed wyborem klubu będzie patrzył również na podatki w danym kraju np. Gramy United, chcemy kupić zawodnika XYZ, ale chce go również Atletico Madryt, my mu dajemy tygodniówkę 200 tys. tygodniowo a Atletico 170. W takiej sytuacji, większe prawdopodobieństwo, że wybierze Rojiblancos, gdyż w Anglii podatki są podobno bardzo duże. Chętnie bym też widział, choć tego zbyt szybko nie wprowadzą a szkoda. Mianowicie, chodzi o budżet jaki dostaje na sezon (transfery, płace). Powinno to wyglądać coś w formie zebrania z zarządem (Jak w FM 12 z zespołem), na którym byśmy dywagowali na temat właśnie kondycji finansowej, na ile zarząd może sobie pozwolić by mi dać, można by negocjować stawkę, jeżeli bylibyśmy w dobrej kondycji i ogólnie taka rozmowa z zarządem przed sezonem urealniła i umiliłaby grę, bo dziś raczej każdy trener, menedżer (w przypadku Wysp) spotyka się z radą, prezesem przed sezonem i trwają dyskusje na temat przyszłości i tak dalej. Zarząd będzie mógł nas przycisnąć, żeby sprzedać gwiazdę zespołu, bo tego wymaga sytuacja finansowa. To by było ciekawe.
stare 19-10-2012, 18:57   #20
Maders
Jebać gotze!

Wyślij wiadomość na gg do Maders Origin: majczel17
Domyślnie

Mam bon rabatowy na 20 zł do FM 2013, chętni ?

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania