FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > NA SPORTOWO

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 6 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 12-12-2009, 12:47   #81
James
---------

Domyślnie

Oj już tak nie mówcie na zapas że z najlepszymi Pudzian by wdupczył Tak samo mówiono, że z Najmanem przegra. Różnica była ogromna i Marcin jako zawodowy bokser nie miał nic do powiedzenia, a więc o czymś to świadczy i daje do myślenia, że nie był to przypadek. A poza tym to nie wydaje mi się żeby Pudzian pokazał max swoich możliwości, bo nie musiał się aż tak wysilać
Ciekawe jak pokieruje teraz swoją karierą, czy zrezygnuje z bycia strongmanem... oby nie bo to głównie dzięki temu ma taką siłę. Liczę jednak że nie skończy z MMA i będzie walczył z coraz lepszymi.
James jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2009, 12:56   #82
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Cytat:
Napisał Paolo_ Zobacz post
W ferworze walki tego się nie słyszało ale obczajcie komentatora w 57 sekundzie

http://www.youtube.com/watch?v=PQ-bn...eature=popular

"ale pizdy spadają na głowe Najmana" Dobrze słysze czy to coś w stylu "kurrwa ale sytuacja" Dźwigały?
Niestety musze cie rozczarować . Tam jest "Hammerfisty spadają na głowe Najmana" czyli popularne młotki ;]

Cytat:
Oj już tak nie mówcie na zapas że z najlepszymi Pudzian by wdupczył Tak samo mówiono, że z Najmanem przegra. Różnica była ogromna i Marcin jako zawodowy bokser nie miał nic do powiedzenia, a więc o czymś to świadczy i daje do myślenia, że nie był to przypadek. A poza tym to nie wydaje mi się żeby Pudzian pokazał max swoich możliwości, bo nie musiał się aż tak wysilać
Tylko że MMA to nie boks, a Najman umie tylko boksować i to słabo. Ludzie uwierzcie, że Najman to jest pokraka sztuk walki, po walce z nim nie można mówić że Pudzian jest gotowy na walke z najlepszymi, bo nie jest. Obawiam się że na klasowego zawodnika z chłodnym umysłem ta pełna kvrwa Pudziana by zrobiła mu więcej krzywdy niż coś przyniosła. Ja bym tylko chcial wiedzieć ile widzialeś walk tych najlepszych James, bo na podstawie 40 sekundowej walki z kelnerem mówić że Pudzian jest gotowy na walke z nimi to przegięcie. Nie chcialbym żeby to jakoś bylo źle odebrane, ale MMA naprawde interesuje ladnych parę lat, a nie od wczoraj i widzialem mnóstwo walk na różnym poziomie i twierdze tak a nie inaczej...

Ostatnio edytowane przez Koki' ; 12-12-2009 o 13:00
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2009, 13:08   #83
James
---------

Domyślnie

Nie powiedziałem że jest już gotowy na walkę z najlepszymi bo pewnie nie jest. Doczepiłem się tylko tego gadania na wyrost że by z nimi przegrał, a przecież tego nie można stwierdzić bo wróżkami nie jesteśmy i ciężko jest go porównać nawet z tymi najlepszymi, bo on z takimi jeszcze nie walczył i nie wiadomo czy by ich położył (kto wie?). Nie ma przelicznika siły strongmana na siłę zawodnika MMA i odwrotnie, toteż nie można się niczego spodziewać, ani za bardzo domyślać, bo z jednej strony najsilniejszy człowiek świata spośród siłaczy, a z drugiej najlepszy/(jeden z najlepszych) zawodnik MMA... i weź zgaduj
stare 12-12-2009, 13:19   #84
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Napisał James Zobacz post
Doczepiłem się tylko tego gadania na wyrost że by z nimi przegrał, a przecież tego nie można stwierdzić bo wróżkami nie jesteśmy
To nie jest żaden argument. Ba, kwestionuje on sens publicystyki sportowej w ogóle. Nie tylko zresztą sportowej - publicystyki w ogóle, także np. dywagacji, jaka będzie Fifa.

(nie odbieraj tego jako atak personalny, po prostu chciałem użyć przykładu z Twojej branży, żeby Ci pokazać, że to, co napisałeś, to żaden argument ).
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2009, 13:28   #85
James
---------

Domyślnie

Na co argument? To że się czepiam słów rzucanych na wyrost jest takie samo jak rzucanie słów na wyrost (też sprzeczne z publicystyką sportową ).

Heh w ogóle rozwaliłeś mnie tym postem... Podważasz argument (mój) który sam wymyśliłem - a argumentuje on też MOJE zdania, więc wychodzi na to że lepiej wiesz dlaczego tak napisałem a nie inaczej niż ja...

Jak ja kocham Twoje wtrącania się do rozmów dwóch innych osób
stare 12-12-2009, 13:42   #86
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Cytat:
Nie powiedziałem że jest już gotowy na walkę z najlepszymi bo pewnie nie jest. Doczepiłem się tylko tego gadania na wyrost że by z nimi przegrał, a przecież tego nie można stwierdzić bo wróżkami nie jesteśmy i ciężko jest go porównać nawet z tymi najlepszymi, bo on z takimi jeszcze nie walczył i nie wiadomo czy by ich położył (kto wie?).
To tak samo ja bym mógł powiedzieć- "nie wiem, może bym położył najlepszych w swojej wadze do 84, a może nie, skąd mam niby wiedzieć przecież z nimi nie walczyłem". Sorry ale brzmi to trochę śmiesznie, podobnie do tekstu z kabaretu morlanego nie pokoju." -Gwidon, ty umiesz grać na skrzypcach? - A skad mam niby wiedzieć? Nie próbowałem... może umiem"
Albo jakby mówić, że nie wiadomo czy Znicz Pruszków nie poradziłby sobie z Realem- nie próbowali może by wygrali... prosze cię, bez hurraoptymizmu, niech najpierw zaistnieje chociaż w europie, gdzie rynek w oporowaniu do Azji i Stanów jest naprawdę ubogi...
stare 12-12-2009, 13:45   #87
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Na co argument? To że się czepiam słów rzucanych na wyrost jest takie samo jak rzucanie słów na wyrost (też sprzeczne z publicystyką sportową ).
Absurd. Publicystyka sportowa jest najczęściej związana z wyrażaniem własnego (a więc subiektywnego) zdania, a to jest z natury rzeczy na wyrost. Jeśli publicysta mówi, że Arsenal będzie cieniował, jeśli nie kupi dmfa, to rzuca słowa na wyrost, niezależnie od tego, jakie przesłanki za nim stoją. Jeśli potem się okazuje, że Arsenal cieniował, a nie kupił dmfa, to ten publicysta może powiedzieć, że to przez brak dmfa, ale to wciąż jest na wyrost, to jest subiektywne, bo być może rzeczywistą przyczyną porażki było np. to, że jeden z napastników zjadł nieodpowiedni posiłek i - np. w pozornie niegroźnej akcji - nie minął trzech rywali i strzelił gola, tylko oddał do najbliższego partnera. Każda opinia jest subiektywna, nie ma opinii obiektywnej w publicystyce. Obiektywne są fakty, a publicystyka opiera się na wyrażaniu własnego zdania, analizowaniu przez daną osobę faktów. Przy czym osoba ta jest omylna, więc jej zdanie zawsze należy traktować jako coś na wyrost.
Cytat:
Podważasz argument (mój) który sam wymyśliłem - a argumentuje on też MOJE zdania, więc wychodzi na to że lepiej wiesz dlaczego tak napisałem a nie inaczej niż ja...
Nie.
Cytat:
Jak ja kocham Twoje wtrącania się do rozmów dwóch innych osób
:*
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2009, 13:46   #88
James
---------

Domyślnie

Koki, ale ja nikomu nie zakazałem tak mówić, jedynie się do tego doczepiłem dodając swoje zdanie. To wszystko. Twoje przykłady nie trafione.
Tak samo zdania że "Pudzian by przegrał z najlepszymi z MMA" są w stylu - "pianista jest gorszym grajkiem niż gitarzysta"

Tylko kto to zmierzy. Więc powinieneś się doczepić także siebie, a nie tylko mnie
stare 12-12-2009, 14:08   #89
Yeti
Gość

Domyślnie

Nie, to nie do końca to samo. Koki porównuje Pudziana do walczących w MMA z określonego powodu - Pudzian zaczął walczyć w MMA. Natomiast porównanie gitarzysty z pianistą odbywa się obok jakiejkolwiek wspólnej kategorii. Takie porównanie natomiast byłoby uprawnione, gdyby pianista zaczął grać na gitarze i odwrotnie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2009, 14:08   #90
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Cytat:
Koki, ale ja nikomu nie zakazałem tak mówić, jedynie się do tego doczepiłem dodając swoje zdanie. To wszystko. Twoje przykłady nie trafione.
Tak samo zdania że "Pudzian by przegrał z najlepszymi z MMA" są w stylu - "pianista jest gorszym grajkiem niż gitarzysta"

Tylko kto to zmierzy. Więc powinieneś się doczepić także siebie, a nie tylko mnie
Stary, twój przykład jest dopiero nie trafiony. Strongman nie ma NIC wspólnego ze sportami walki. Pianista i gitarzysta to jedna branża- muzyka. Kto jest lepszym zawodnikiem- światowej klasy zawodnik MMA, czy światowej klasy strongman odpowiedź jest prosta. Analogicznym stwierdzeniem do twojego jest "strongman jest gorszym sportowcem niż zawodnik MMA" i tego faktycznie nie można zmierzyć.
Naprawde, KSW jest mocną organizacją, ale jeśli chodzi o europe, jeśli chodzi o Stany wypada ona bardzo blado, mógłaby być tu taka sytuacja jak polski kopacz poleci na zachod i daje regularnie dupy. Obawiam się, ze z najlepszymi to by sie skończyło mniej więcej tak: http://www.youtube.com/watch?v=oyNxHOZiQPA Zulu też mega silny, ale nic poza tym, wystawili go do walki na gali sylwestrowej, Japończycy lubią takie ciekawostki...

Ja pierdole, co za rozkmina z tymi porównaniami...
stare 12-12-2009, 14:41   #91
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

No rozkmina mocno chvjowa bo jak można w tej chwili wogóle zestawiać Pudziana z Fedorem?

Tak samo nie na miejscu jak dla mnie zestawiać Pudziana z takim kołkiem jak ten Zulu

Dajmy mu czas, 2-3 walki wygrane i wtedy można myśleć choćby o takim Lesnerze, Mirze itp ale dajcie sobie siana z tym Emelianenką O Fedorze można by myśleć jakby rozwalił chociażby kogoś ze wspomnianej dwójki. W każdym razie potencjał żeby zaistnieć ma, bo silniejszego człowieka od niego nie ma, a wolniejsi z mniejszą wagą walczący przed długi czas w mma by się znaleźli.
stare 12-12-2009, 14:45   #92
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Jaram się ! Czekałem długo na tę walkę i nie jestem zawiedziony, może poza tym, że trwało to to zbyt krótko. Pudzian pokazał, że ma serce do walki, nieważne czy w Strongmanach czy na macie. Bez wątpienia włożył w to strasznie dużo pracy i opłaciło się.

Co do samego przebiegu walki... Cóż, nie od dzisiaj było wiadomo, że z Najmana bokser pokroju mięsa armatniego dla emerytów w postaci 'Bestii' Batesa (to ten, z którym walczył Gołota po powrocie, wcześniej został pobity przez Holyfielda, a ostatnio walczył z również powracającym Lachowiczem), z którym moim zdaniem również nie miałby większych szans. Ale ten jego lewy cep z początku walki . Coś a'la Ali, tylko z 50 razy wolniejsze, no i prosto w rękawice... Zabawnie to wyglądało. A potem to już woda na młyn dla tłumu . Piękny lowkick Pudziana, Najman spanikował i chyba próbował klinczować, a Pudzian po prostu go strząsnął i dalej low kicki, pełna kvrwa i do przodu, aż Najman nie dał rady stać. Facet jest strasznie silny i ma ogromny potencjał, gdyby nie zajebiście odważny sędzia, Najman mógłby być zniesiony na noszach. Generalnie dla mnie świetne widowisko .

Co do przyszłości Pudziana... Wiadomo, dobry zawodnik z MMA umiałby skontrować czy uskoczyć przed tymi low kickami i nie uciekać w tył, w ogóle nie schodząc z linii ciosu, jak to robił Najman, tylko do boku i próbować obić ten Czołg jakimiś sierpami, bo jak już Pudzian poczuł krew, kompletnie się nie asekurował tylko parł do przodu... Ale Mariusz to tytan pracy i pod okiem dobrych trenerów ma szanse strasznie namieszać w tym sporcie. Ma nazwisko (nawet w USA), ma warunki, ma serducho... Niby ma też te 32 lata, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby, jak już w tym sporcie okrzepnie, dostał szansę na jakiejś poważnej gali w Stanach z wywołującym podobne emocje zawodnikiem. Tak, Koki', mówię tu o Kimbo . Marzy mi się taka walka... I myślę, że Pudzian by go położył, chociaż trzeba przyznać, że Slice już nie jest tym nieokrzesanym ulicznikiem co na początku. A trzeba pamiętać, że jest 3 lata starszy od Pudziana, a więc wcale nie jest za późno na wielką karierę.

No nie moge, podjarałem się :p. Mimo, iż na co dzień najbardziej interesuje mnie boks, MMA zaś okazyjnie, to coś czuje, że mam nowy wkręt . A rozwój Pudziana będę śledził na pewno .

Ostatnio edytowane przez Wariner ; 12-12-2009 o 14:49
Wariner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2009, 14:58   #93
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

@Paolo, coś tam "spada na głowę Najmana', ale chyba nie Pizdy W sumie to za 5,6 razem jak to przesłuchiwałem usłyszałem pizdy, a tak to nie wiem za chvja co on tam gadał. Ale muszę przyznać, że komentatorzy mi nie przeszkadzali. Wręcz przeciwnie nawet. Komentowali te wszystkie wczorajsze walki ze swoimi emocjami, co mi się podobało.
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2009, 15:01   #94
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Cytat:
Napisał dudson Zobacz post
@Paolo, coś tam "spada na głowę Najmana', ale chyba nie Pizdy W sumie to za 5,6 razem jak to przesłuchiwałem usłyszałem pizdy, a tak to nie wiem za chvja co on tam gadał. Ale muszę przyznać, że komentatorzy mi nie przeszkadzali. Wręcz przeciwnie nawet. Komentowali te wszystkie wczorajsze walki ze swoimi emocjami, co mi się podobało.
Hammerfisty .
stare 12-12-2009, 15:06   #95
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Wiem, wiem, Koki powiedział, faktycznie hammerfisty
stare 12-12-2009, 15:07   #96
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

32 lata to nie jest taki stary jak na sporty walki, ale problem w tym że on musi się uczyć, a wiadomo że im człowiek starszy tym trudniej się czegoś nauczyć. Randy Couture jest rocznik 63' a ciagle walczy na dobrym poziomie, ale to jest wyjatek ;]. Mowisz Paolo o Lesnarze i MIrze, Lesnar mimo że go nie lubie jest świetny i też potwornie silny, ja nie widze Pudziana w tej walce. Mir bije się dziś w nocy z Kongo, waży rekordowe dla siebie 264 funty, czyli na oko 120 kg, pewnie szykuje się powoli do trzeciej walki z Lesnarem Na pewno oni nie spierdalali by do tyłu jak Najman przed Pudzianem, a już na pewno nie przewrocili by się, bo to już jest szczyt głupoty. Jeszcze tylko brakowało żeby Najman zrobil jak Przemek Saleta polożył się na brzuchu i oddal plecy...

Poza tym Pudzian musialby się dostać do UFC, a White wlaściciel UFC, poważne pieniadze gwarantuje tylko naprawde świetnym zawodnikom, a Pudzian też swoje wymagania finansowe ma. jeśli gdzieś poważniej w stanach, to prędzej niż do UFC poszedłby do Strikeforce, gdzie jest Fedor, ktory olal ciepłym moczem pare milionów UFC i teraz zaciągają niezłych zawodników żeby miał z kim walczyć. A juz na pewno Pudzian by nie poszedl na to co Kimbo, gdzie Dana White kazał mu wziąć udział w ultimate fighter- takim programie telewizyjnym ufc, gdzie zbiera się grupa młodych przeważnie chlopaczków i przez cały sezon walczą w turnieju, a zwycięzca idzie do UFC...

Cytat:
Ale muszę przyznać, że komentatorzy mi nie przeszkadzali. Wręcz przeciwnie nawet. Komentowali te wszystkie wczorajsze walki ze swoimi emocjami, co mi się podobało.
No stary, Andrzej Janisz jest świetnym komentatorem, do tego "Juras" jurkowski, przyzwoity zawodni i przede wszystkim wygadany, często na eurosporcie k1 komentują. No i tu też brawa dla Polsatu że ich zatrudnia, anie jak TVN Pride z walką nastuli kiedyś transmitowal. Ten koleś od boksu z TVN, + Agnieszka Rylik i jakiś dziennikarzyna faktu Oczywiście już na początku brak podstawowej wiedzy wyszedł, przekręcenie nazwiska czołowego zawodnika na świecie do 93 kg, zamiast Mauricio "Shogun" Rua, była Mauricio "shogun" Rau, i dalej wiele wpadek, kompromitacja na calej linii.

Ostatnio edytowane przez Koki' ; 12-12-2009 o 15:25
stare 12-12-2009, 15:45   #97
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

http://www.sportfan.pl/artykul/13963...trasznie-na-co

Po tym wywiadzie jeszcze większy szacun dla Pudziana i potwierdzenie, że póki co zdolny do walki z najlepszymi nie jest. Ale za jakiś czas kto wie. Ma facet łeb na karku. Fragmenty najciekawsze:

Cytat:
Wychodziłem na ring mając 38 stopni gorączki - grypa i przeziębienie w jednym. Musiałem nawet wziąć kroplówkę na wzmocnienie organizmu. Wziąłem też antybiotyk, ale już po walce - bo on to by mnie w ogóle osłabił.
Cytat:
Spokojnie, spokojnie. Ja chcę zdobyć 10-piętrowy budynek, ale na razie jestem na parterze. Piętro po piętrze, tak to ma wyglądać. Trening czyni mistrza, powtarzałem to i będę powtarzał. Zawsze!
Cytat:
Ja przecież 15 lat siedziałem w karate, wiem, o co w tym chodzi, znam to z praktyki. Dwa, trzy kopy i każdy się położy, każdy! Na to nie ma mocnych.
Cytat:
na matę wracam już 4 stycznia i wszystko od nowa. Na pewno jeszcze jedną walkę stoczę w Polsce, potem już raczej zagranica.
Cytat:
Wiem jedno - od takich zawodników jak Paweł Nastula, czy Mamed Khalidov to jeszcze kilka mocnych strzałów bym przyjął. Może większej krzywdy by mi nie zrobili, ale na pewno by mnie obili. Ale za siedem miesięcy już tak nie musi być.
stare 12-12-2009, 16:05   #98
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Cytat:
Napisał Koki' Zobacz post
Poza tym Pudzian musialby się dostać do UFC, a White wlaściciel UFC, poważne pieniadze gwarantuje tylko naprawde świetnym zawodnikom, a Pudzian też swoje wymagania finansowe ma. jeśli gdzieś poważniej w stanach, to prędzej niż do UFC poszedłby do Strikeforce, gdzie jest Fedor, ktory olal ciepłym moczem pare milionów UFC i teraz zaciągają niezłych zawodników żeby miał z kim walczyć. A juz na pewno Pudzian by nie poszedl na to co Kimbo, gdzie Dana White kazał mu wziąć udział w ultimate fighter- takim programie telewizyjnym ufc, gdzie zbiera się grupa młodych przeważnie chlopaczków i przez cały sezon walczą w turnieju, a zwycięzca idzie do UFC...
Cóż... Kimbo został zaciągnięty do klatki ze względu na swoją popularność zdobytą przez walki uliczne, które widział cały świat. Z pewnością wielkich umiejętności wtedy nie posiadał, ale miał nazwisko i w Elite dostawał podobno wielki szmal. Może i Pudzian w Stanach nie jest tak popularny jak Kimbo, ale przy odpowiednim marketingu może być głód na jego walki. Co do UFC... Nie orientuje się, ile zarabia Kimbo, ale Wikipedia prawi, że jego walke w The Ultimate Fighter z Nelsonem oglądało ponad 6 mln widzów, czyli dla Whitea to z pewnością dobry biznes, nie liczą się więc tylko umiejętności. Nie orientuję się za bardzo jeśli chodzi o układy w federacjach MMA w USA, ale w sportach walki możliwe jest zorganizowanie praktycznie każdego pojednyku, czego boks jest dobitnym przykładem.
stare 12-12-2009, 16:10   #99
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wariner Zobacz post
Cóż... Kimbo został zaciągnięty do klatki ze względu na swoją popularność zdobytą przez walki uliczne, które widział cały świat. Z pewnością wielkich umiejętności wtedy nie posiadał, ale miał nazwisko i w Elite dostawał podobno wielki szmal. Może i Pudzian w Stanach nie jest tak popularny jak Kimbo, ale przy odpowiednim marketingu może być głód na jego walki. Co do UFC... Nie orientuje się, ile zarabia Kimbo, ale Wikipedia prawi, że jego walke w The Ultimate Fighter z Nelsonem oglądało ponad 6 mln widzów, czyli dla Whitea to z pewnością dobry biznes, nie liczą się więc tylko umiejętności. Nie orientuję się za bardzo jeśli chodzi o układy w federacjach MMA w USA, ale w sportach walki możliwe jest zorganizowanie praktycznie każdego pojednyku, czego boks jest dobitnym przykładem.
No właśnie White doskonale wiedzial że Kimbo przyciągnie widzow w TUFie, White mimo że jest niezłym skvrwielem, ale trzeba przyznać że ma też łeb na karku...

Co do pojedynków wlaśnie jest problem, że UFC ma taką polityke- podpisujesz kontrakt z UFC- nie walczysz nigdzie indziej. Bardzo długo w negocjacjach z Fedorem to była głowna przeszkoda, bo Fedor chce koniecznie dalej startować w swoim źródlowym sporcie- sambo i kolekcjonować kolejne mistrzostwa świata.
Dlatego raczej nie doczekamy się walki Fedor- Lesnar, czy Fedor-Couture, smutne ale prawdziwe...
stare 12-12-2009, 17:03   #100
cez
Womanizer

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do cez Wyślij wiadomość na gg do cez
Domyślnie

Cytat:
Napisał Koki' Zobacz post
No właśnie White doskonale wiedzial że Kimbo przyciągnie widzow w TUFie, White mimo że jest niezłym skvrwielem, ale trzeba przyznać że ma też łeb na karku...

Co do pojedynków wlaśnie jest problem, że UFC ma taką polityke- podpisujesz kontrakt z UFC- nie walczysz nigdzie indziej. Bardzo długo w negocjacjach z Fedorem to była głowna przeszkoda, bo Fedor chce koniecznie dalej startować w swoim źródlowym sporcie- sambo i kolekcjonować kolejne mistrzostwa świata.
Dlatego raczej nie doczekamy się walki Fedor- Lesnar, czy Fedor-Couture, smutne ale prawdziwe...
chyba ze skonczy mu sie kontrakt badz go fedor rozwiaze
cez jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania