FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > CENTRUM FIFY :: fifaserwis.com > Forum & Serwis

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 24-04-2009, 14:52   #41
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
No proszę Cie, Yeti. Skoro kilka razy już pisałem powody dlaczego net otrzymywał warny, to chyba znaczy, że co miałem do powiedzenia to powiedziałem, tak? Więc po co kolejnych 50 postów, w którym ktoś zarzuca, że to było niesłuszne, że net nie powinien dostać punkcików, że jestem surowy etc? Tak jak napisał Matrix, późniejsze zachowanie neta przypominało już tylko zwykłą prowokację, a żeby wyzbierać te 5 punktów, przy 4 ostrzeżeniach, i przy kilku ostrzeżeniach na PW, o czym świadczy, prawda? Że nie otrzymał tego przez moje widzimisię, a przez swoje zachowanie. Temat został założony w celu podawania swoich uwag, propozycji, pomysłów, i naprawdę skoro wyjaśniłem swoje decyzje, to po co to wałkować i w kółko to samo, jest jakiś sens? Ktoś się chce wykrzyczeć, czy jak? Jaki sens jest robienie z bana dla użytkownika, takiej afery? Czy dostał to nie słusznie, nie był ostrzegany, nie złamał regulaminu? Nie, więc o co chodzi? Ostrzegałem, że sensu prowadzenia dalszej dyskusji na ten sam temat nie ma, i że off-topik prowadzi do otrzymywania ostrzeżeń. Dlaczego? Wyjaśniłem kilka zdań wyżej. Także maybac oraz bujarski otrzymali po żółtej kartce.
Wedle mojej wiedzy było tak:

user: pyta o jakąś tam pierdołę
x: wyjaśnia sprawę
user: pyta ponownie
net: zwraca uwagę, że rozwiązanie problemu zostało już podane
Cytat:
Yeti, nie wiem dlaczego tego Twoim zdaniem głupiego punktu w regulaminie nie zauważyłeś przez kilka lat, w których użytkowałeś z Forum, czyżbyś go nie czytał?
Ależ czytałem. Tamten punkt mówił o tym nieco inaczej, co nie zostawiało aż takiej luki. Jeśli dobrze pamiętam, poprzednia wersja regulaminu mówiła o interpretacji moderatora, a nie o "głosie decydującym", co stanowi olbrzymią różnicę, a Ty - jako redaktor CFa - powinieneś zdawać sobie sprawę, jak wielką to różnicę czyni.
Cytat:
dudson, to że user dostał bana, i że usunąłem sobie punkcik, to jest łamanie harmonii panującej na Forum? Wyolbrzymiacie wiele spraw, a później z byle drobnych spraw tworzą się jakieś 'afery', które w ogóle nie mają sensu, i nie mają podstawy aby je rzeczywiście wszczynać.
Jest radykalnym złamaniem pewnego niepisanego konsensusu, jaki istniał na tym forum: moderatorzy traktują siebie jak innych, podlegają takim samym karom, są takimi samymi userami, z tym, że stoją na straży regulaminu.

Przyszedłeś, zmieniliście z Matrixem regulamin, daliście sobie w nim furtkę, według której możecie usunąć wszystko, co dla Was niewygodne, w końcu tę furtkę wykorzystałeś. Dziwisz się, że się buntujemy?

[btw jeszcze będziesz się na polskim uczył, jakie są postawy życiowe. bunt jest jedną z nich, która jest naturalną reakcją człowieka, gdy ktoś inny chce go zrobić w konia]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:59   #42
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Cytat:
Nikt nikomu nie broni się tutaj wypowiadać, ale skoro wszelkie decyzję przez autora zostają wyjaśniane, to dalsze pisanie na ten sam temat mija się z celem.
Nie wszelkie, kolego Nadal nie wyjaśniłeś tego, dlaczego anulowałeś sobie punkt, gdyż argument Bo tak jest nieakceptowalny nie tylko przeze mnie, ale także przez większość, jeżeli nie przez wszystkich. I będę to wałkował do czasu, aż nie uzyskam odpowiedzi mnie satysfakcjonującej.
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:03   #43
Domino
Gość

Domyślnie

Cytat:
Przyszedłeś, zmieniliście z Matrixem regulamin, daliście sobie w nim furtkę, według której możecie usunąć wszystko, co dla Was niewygodne, w końcu tę furtkę wykorzystałeś. Dziwisz się, że się buntujemy?
O tym to ja pisałem Ja tego nie traktuję jak żadnej furtki czy cuś tam. To że mogę na forum robić wszystko, bo mam admina to jakoś wcale mnie nie interesuje i nie pociąga, bo po co miałbym to robić? Ja wiem, że Grzechu był darzony dużym zaufaniem i sympatią, mnie do tego wiele brakuje, ale jak tu pisaliście, mnie też chodzi o harmonię i utrzymanie porządku, o nic więcej Nie jestem jakimś nierozgarniętym panem X, Y, Z, żeby posiadane funkcje wykorzystywać w sposób nieodpowiedni. Myślę że nowi modzi też nie będą wlepiać punktów bo im się tak podoba, wedle uznania czy dlatego, że kogoś nie lubią.

Ostatnio edytowane przez Domino ; 24-04-2009 o 15:09
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:06   #44
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Cytat:
z byle drobnych spraw tworzą się jakieś 'afery',
Ja na twoim miejscu nie dawałbym tej afery w cudzysłowu ponieważ ta afera naprawdę jest . Znowu są jakieś dziwne akcje na forum i nie ma odpowiedniego dialogu by to wyjaśnić. Postaraj się by nie było zgrzytów między tobą, a nami to będzie dobrze. Znaczy było by dobrze ponieważ głupio zrobiłeś z odjęciem punktów sobie i przyznaniem punktów bujarkowi maybacowi. Na pewno teraz dłuższa droga do porozumienia. Chyba, że go nie szukasz.
Około dwa lata temu całkiem inaczej wyobrażałem sobie wymianę starej gwardii na nową

Ostatnio edytowane przez dudson ; 24-04-2009 o 15:09
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:07   #45
Yeti
Gość

Domyślnie

Problem w tym, że drugi admin się wykazał już tendencjami do wykorzystywania tej furtki.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:11   #46
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

A ja powiem tylko: sam fakt że tutaj jest taka boruta świadczy o tym że wybór takich a nie innych adminów był błędem. To forum tworzą konkretni ludzie i z tego co widać nie idzie sobie wyobrazić by rządził nimi człowiek którego nikt nie zna, z tego co widać mało kto lubi i dodatkowo który jest od 90% z nich młodszy (stażem i wiekiem). Bo teraz każda taka pierdółka będzie wywoływała burzę i rozpierdolenie forum tak jak ma to miejsce w tej chwili. Też bym się wkurwił jakbym np teraz dostał ostrzeżenie i bana, bo siedze na tym forum 5 lat bez żadnego bana a tu przychodzi młody, coś mu się nie spodoba i chvj Naturalna sprawa, co innego jakby bana mi dał taki np Ass, zupełnie inaczej człowiek patrzy na taką sytuacje. Chyba jednak za wysokie progi jak na taką zaszczytną funkcję jak admin

Ostatnio edytowane przez Paolo_ ; 24-04-2009 o 15:15
Paolo_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:20   #47
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix Zobacz post
O tym to ja pisałem Ja tego nie traktuję jak żadnej furtki czy cuś tam. To że mogę na forum robić wszystko, bo mam admina to jakoś wcale mnie nie interesuje i nie pociąga, bo po co miałbym to robić? Ja wiem, że Grzechu był darzony dużym zaufaniem i sympatią, mnie do tego wiele brakuje, ale jak tu pisaliście, mnie też chodzi o harmonię i utrzymanie porządku, o nic więcej Nie jestem jakimś nierozgarniętym panem X, Y, Z, żeby posiadane funkcje wykorzystywać w sposób nieodpowiedni. Myślę że nowi modzi też nie będą wlepiać punktów bo im się tak podoba, wedle uznania czy dlatego, że kogoś nie lubią.
Nie no, do Ciebie pretensji nikt nie ma (chyba). Tu chodzi raczej o Jamesa, który wykorzystuje swoją pozycję. Moim zdaniem byłoby lepiej, gdybyś nawet Ty sam został adminem, bo na pierwszy rzut oka widać, że jesteś bardziej rozgarnięty od Jamesa (nie chcę nikogo urazić), lepiej wprowadziłeś się jako admin itp. Oczywiście i tak wolałbym widzieć kogoś innego w tej funkcji (bardziej doświadczonego, zaufanego), ale jeśli to musi być ktoś z dwójki Ty-James, to zdecydowanie wolałbym samego Ciebie. Ale ja to nie mam nic do gadania. ;p

Ostatnio edytowane przez misjurg ; 24-04-2009 o 15:25
misjurg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:27   #48
Domino
Gość

Domyślnie

Paolo, w pewnym sensie masz rację, bo nawet jak dla mnie przejęcie obowiązków po Grześku to po prostu zaszczyt. Mnie może i wiele osób nie zna, a i nie było okazji się poznać Sytuacja jest taka a nie inna, jestem tym adminem tak samo jak James, aczkolwiek mnie ciężko jest oceniać czy to był dobry wybór czy nie. Większość z Was powie, że to był najgorszy z możliwych, ale w tym momencie trzeba zrobić wszystko aby dojść do jakiegoś kompromisu i porozumienia. Możemy tak pisać jeszcze przez 10 następnych stron, a i tak nic z tego nie wyniknie

Edit: misjurg, dzięki że tak piszesz, ale to może być tyko Twoja opinia, poza tym to co wyżej napisałem
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:33   #49
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

O kompromis będzie ciężko, kompromis jest wręcz niemożliwy.

Wielu userów widzi inne osoby jako guru. Co nie zmienia faktu, że osoby "wyższe" wybrały właśnie Was. Ja nic nie kwestionuję i nie krzyczę, bo w tym topie nic to nie da, skoro trudno się dogadać na luzie, to co dopiero gdy każdemu gumki od majtek będą pękały.

Po prostu poczekam aż rozwinie się dalej ta sprawa bo nie powiem, jest co czytać
stare 24-04-2009, 15:37   #50
Kiler_
Obrońca Boys

Wyślij wiadomość na gg do Kiler_
Domyślnie

Panowie, myślę, że nie ma co się na razie gorączkować. Panowie mają misję zrobienia małego porządku na tym forum, z czym ja się zgadzam, bo w działach FIFA panował istny burdel. Myślę, że do działu Luzik szybko nie dojdą i nie będzie jakiegoś rozdawania punktów za każdy post nie związany z tematem. Trzeba czekać na rozwój sytuacji i dać im szansę, a nie od razu krzyczeć. Niech się wykażą, wtedy będziemy ich oceniać.
stare 24-04-2009, 15:39   #51
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Sytuacja jest taka a nie inna, jestem tym adminem tak samo jak James, aczkolwiek mnie ciężko jest oceniać czy to był dobry wybór czy nie. Większość z Was powie, że to był najgorszy z możliwych, ale w tym momencie trzeba zrobić wszystko aby dojść do jakiegoś kompromisu i porozumienia.
1. Decyzje personalne zawsze mogą zostać zmienione.
2. My chcemy być na równi traktowani. Usuwanie samemu sobie punktów przez Jamesa jest ŻAŁOSNE, jest przejawem dyskryminacji. Żaden zwykły user nie może sobie usunąć punktów. Admin może. I ok. Ale problem pojawia się wtedy, gdy admin punkciki sobie usuwa, nie mając żadnych merytorycznych podstaw ku temu. To jest już wtedy wykorzystywanie władzy.
3. My chcemy, by admin potrafił wyjaśnić swoje decyzje. James podejmuje mylne i głupie decyzje, które uzasadnia albo w sposób "bo tak", albo ucina dyskusję, gdy użytkownicy chcą coś wyjaśnić. Żadna forma wyjaśnień na zasadzie "mogę podejmować decyzje, więc je podejmuję" nie jest dobra. Czy gdyby prezydent/parlament ogłosił dziś, że wypowiadamy wojnę USA, kogokolwiek przekonałoby, iż szykujemy się na wojnę, bo prezydent/parlament ma prawo ją wypowiedzieć?
4. My chcemy, by regulamin nie dawał furtek (nawet jeśli mają być niewykorzystane) do czynienia głupot, obecny regulamin takie daje. Regulamin powinien być skonstruowany tak, by nie dawać modom narzędzi do wykorzystywania swojej władzy, ten takie daje.

Czy naprawdę tak trudno to zrozumieć?

My - mówiłem w imieniu ludzi, którzy wypowiadali się w tym temacie. Wiem, bo rozmawiałem z nimi na GG, że tego właśnie chcą. To tak żeby nie było, że przemawiam w imieniu tłumu.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:49   #52
Domino
Gość

Domyślnie

Yeti, ja nie mogę odpowiadać za Jamesa i jego decyzje. Tak zrobił, Wam się to nie podoba, rozumiem to. Można by się pokusić o te zmiany o których piszesz, ale ja sam takiej decyzji nie mogę podjąć, bo są inni modzi, jest James i ktoś może weto postawić i nic nie zmienimy. To co napisał Kiler, chcemy tu posprzątać, mogę obiecać że w "Luziku" rewolucji nie będzie, tylko w działach m.in. fifoskich To co pisałem, ja chciałbym kompromis, mam nadzieję że James również, sprawa otwarta i do obgadania z modami(mowa o regulaminie) Ja nie zamierzam się tu z Wami kłócić, chciałbym tylko właśnie tej harmonii i spokoju Nie lubię niejasnych sytuacji
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 15:57   #53
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Yeti, ja nie mogę odpowiadać za Jamesa i jego decyzje.
Ja Ci tylko wyjaśniam moje stanowisko, nie zamierzam Cię obwiniać za świństwa i głupoty, jakie czyni James.
Cytat:
To co napisał Kiler, chcemy tu posprzątać, mogę obiecać że w "Luziku" rewolucji nie będzie, tylko w działach m.in. fifoskich
Ale net dostał bana za pierdołę w działach fifowskich, jeśli mnie pamięć nie myli. Dostał go, zdaniem naszym, niesprawiedliwie - tłumaczenia Jamesa nie przekonują chyba nikogo poza nim samym...
Cytat:
To co pisałem, ja chciałbym kompromis, mam nadzieję że James również, sprawa otwarta i do obgadania z modami(mowa o regulaminie)
Spoko, ja Wam mogę pomóc, inni użytkownicy zapewne też. Obecna wersja regulaminu jest skandaliczna, mam nadzieję, że to szybko naprawicie/naprawimy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 16:15   #54
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

James, jaki sens ma usuwanie punkcików samemu sobie? Po ch*j to było? Punkciki szkodzą Twojemu wizerunkowi? Bałeś się, że bana dostaniesz? Przeszkadzały Ci w czymś? Bałeś się, że zaraz stracisz stanowisko i będzie bliżej do bana, a teraz można to zmienić? Zostałeś nieuczciwie ukarany? Chciałeś pobawić się swoimi nowymi uprawnieniami?

Oczywiście nie musisz odpowiadać, ale jeśli chcesz, żeby ludzie nabrali do Ciebie trochę szacunku i zaufania, to dobrze by było.

A co do ostrzeżenia za mojego posta: jakoś ten temat dalej jest kontynuowany, mam się spodziewać kolejnych żółtych karteczek dla reszty userów?

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena

Ostatnio edytowane przez bujarek ; 24-04-2009 o 16:20
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 16:29   #55
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti
Jeśli będzie się powtarzała jakaś sprawa, przy której admin często musi interweniować, może ją do regulaminu dopisać, a nie tworzyć regulamin, który daje debilną furtkę dla nieodpowiedzialnych ludzi.
Sęk w tym, że takich ludzi w gronie moderatorów nie uświadczysz. Wiemy, kogo wybieramy.

Cytat:
Napisał bujarski
Punkciki szkodzą Twojemu wizerunkowi?
A nawet jeśli tak, to co? James usunął swoje punkty bo i tak nikt (poza Matrixem) nie mógłby mu dać kolejnych. W związku z tym ta statystyka była na chwilę obecną zbędna w jego profilu, który jako admina powinien - moim zdaniem - wyglądać nieskazitelnie. Przecież to nie jego wina, że został wybrany, gdy miał już punkty na koncie. Jeśli nastąpi kiedyś sytuacja, w której James przestanie być administratorem obiecuję wszystkim osobiście mu te punkty przywrócić.

Tyle na ten temat.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 16:42   #56
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Sęk w tym, że takich ludzi w gronie moderatorów nie uświadczysz. Wiemy, kogo wybieramy.
Sęk w tym, że stanowiąc prawo nikt nie mówi: "ok, to 10 osób może zabijać, bo wiemy, że i tak nie zabiją nikogo".
Cytat:
A nawet jeśli tak, to co? James usunął swoje punkty bo i tak nikt (poza Matrixem) nie mógłby mu dać kolejnych. W związku z tym ta statystyka była na chwilę obecną zbędna w jego profilu, który jako admina powinien - moim zdaniem - wyglądać nieskazitelnie. Przecież to nie jego wina, że został wybrany, gdy miał już punkty na koncie. Jeśli nastąpi kiedyś sytuacja, w której James przestanie być administratorem obiecuję wszystkim osobiście mu te punkty przywrócić.
Lol. No ludzie, przecież każdy wie, że James nie raz uczestniczył w OT, nie raz wykazywał się głupotą itd., każdy wie, że James nie należał do ściśle przestrzegających regulamin. Po cholerę więc robić jakąś sztuczną naprawę wizerunku? [która zresztą jeszcze bardziej zrypała ten wizerunek wśród starszyzny forum, że to tak określę, a to z nią James ma największe problemy, jeśli chodzi o piar]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 17:41   #57
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Pierdolicie Hipolicie. O ile Matrix ma u mnie szacunek, bo podchodzi do wszystkiego z lekkim dystansem, to widzę, że James się za dobrze poczuł w nowej roli. Drugi raz robisz chłopie burdel, pomimo, iż początkowo Twój powrót na te stanowisko został przyjęty z lekko ukrywanym optymizmem (zmiany działów itp.). Pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić, bo są frajerstwem. Myślisz, że usunięcie punktów załatwi jakąś sprawę? Administrator z punkcikiem jest człowiekiem, który też w pewnym momencie popełnił jakiś błąd, a usuwanie punktów "bo tak" świadczy bardzo źle o Twoim wizerunku. Nie chcę bawić się w proroka, ale będziesz na tym forum ostro gnojony z tym podejściem i skończy się tak, że zostaniesz razem z trollami, bo reszta będzie wolała się regularnie umawiać na czacie. Tyle...

Przy okazji, mam prośbę, aby Matrix pilnował Jamesa przed idiotycznymi decyzjami...dzięki.

Ostatnio edytowane przez Jay W. ; 24-04-2009 o 17:45
Jay W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 18:16   #58
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

Ja tylko rozumiem że James usunie również punkty nowym modom kiedy zasilą nasze szeregi na stałę. Nie widzę innej opcji.
Jeszcze tak do Jamesa - masz chłopie jak widze dużo czasu. bardzo dobrze, ale skoro już chcesz być taki aktywny to zainteresuj się sygnaturkami (tylko z głową) a nie dziwnym, nagłym wręczaniem punktów/żółtych kartek za nic. nie tędy droga.

nowy regulamin wszedł w życię. okej, ale nie można wymagać odrazu bezwzględnego przestrzegania nowych punktów przez userów którzy siedzą tu prawie od początku forum albo pare lat. Regulamin musi się przyjąc, a to wymaga czasu.

Yeti- Sam regulamin nie jest zły na papierze. zdanie iż mod/adm ma decydujące zdanie jest jak najbardziej słusze ACZKOLWIEK trzeba z tego korzystać jak człowiek, umiarkowanie i z dystansem.

ale nie ma co tak tupać nóżkami drodzy koledzy, bo początki często bywają trudne
stare 24-04-2009, 18:21   #59
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

Do postu assa dodam jeszcze, że kvrwa - to jest tylko forum, wirtualna przestrzeń. Nie bierzcie wszystkiego pod postacią Apokalipsy, bo zgłupiejecie. Rozumiem, już jako tako się znamy, jest fajny klimat itd. ale to nie zmienia faktu, że to wszystko tylko dodatek - nie zróbcie z tego głównego celu życia, homies.
stare 24-04-2009, 18:28   #60
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Cytat:
Napisał srna Zobacz post
Do postu assa dodam jeszcze, że kvrwa - to jest tylko forum, wirtualna przestrzeń.
Właśnie. Brawo ten Pan.
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania