FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > CENTRUM FIFY :: fifaserwis.com > Forum & Serwis

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 24-04-2009, 09:38   #21
James
---------

Domyślnie

Cytat:
Napisał Jay Wu Zobacz post
James, a czy Ty czasem nie usunąłeś sobie punktów? ;>
Tak

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
Jednak nie mogę skumać, jak można za takie pierdoły wlepiać punkciki [afera z netem];
To jest już sprawa zamknięta, wszystko zostało wyjaśnione tutaj http://forum.fifaserwis.com/showpost...postcount=7900

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
nie kumam, jak można napisać tak bezsensowny regulamin składający się z samych zakazów;
Po pierwsze, zauważ, że nie jest to pierwsze lepsze forum na jakimś jun.pl, a na poważnym serwisie, więc jakieś zasady muszą być. Po drugie, regulamin nie jest jakoś przesadnie 'ostry', wszystko zostało omawiane w gronie Modów, punkty były poprawiane/usuwane etc, w odróżnieniu od poprzedniego zostały dodane punkty do regulaminu, które mówią o sytuacjach jakie często występują na Forum, a dzięki dodaniu ich do regulaminu, po fakcie wiadomo, że to jest faktycznie naruszenie. Oczywiście nie wszystkie punkty regulaminu tak samo są egzekwowane w każdym miejscu na Forum, w działach tematycznych serwisu jest to bardziej kontrolowane, aniżeli w działach typu Luzik. A po trzecie, jeśli już regulamin Ci się nie podoba, to zarzuć jakimś sensownym konkretem, który punkt i jak zmienić a zostanie to rozpatrzone, bo tak to 20 osób napisze, że regulamin jest 'bezsensowny' i nic z tego nie będzie wynikać
James jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 09:59   #22
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Bez napinki,
Przecież nawet widać, że to iż zostałem drugi raz adminem nie spotkało się z wielkim protestem jak za pierwszym razem. Ale jedno pytanie. Dlaczego zdjąłeś sobie punkcik ?
Też mi zdejmij.
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 10:14   #23
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

To w takim razie oczekuję, że mi też oczyścisz konto z punktów.
stare 24-04-2009, 10:18   #24
James
---------

Domyślnie

Jako jeden z głównym adminów mam do tego prawo, zdecydowałem, że go anuluje i też tak zrobiłem. Jeszcze dla objaśnienia:

Cytat:
6. Postanowienia końcowe:

A. Powyższy regulamin tyczy się także Grup Społecznościowych na Forum, oraz profilów użytkowników.
B. W sprawach nie ujętych w regulaminie decydujący głos mają Administratorzy/ Moderatorzy.
C. Nieznajomość regulaminu nie usprawiedliwia użytkownika łamiącego jego postanowienia.
D. Rejestrując i udzielając się na Forum jednocześnie zgadzasz się na powyższe warunki.
Nic więcej nie mam do dodania.
stare 24-04-2009, 11:46   #25
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dreyes Zobacz post
Te Forum, to pewnie coś a'la wyspa w Zagubionych. Pewnie kiedyś dowiemy się o co tak naprawdę chodzi.
n1

James, wiem, że masz takie prawo itd, ale po prostu radzę ci, żebyś na przyszłośc nie podejmował tak kontrowersyjnych decyzji jak usunięcie własnych punktów, bo sam wiesz w jakiej tu jesteś sytuacji.
stare 24-04-2009, 12:16   #26
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

A ja sobie punktów nie usunąłem. Mi jest z nimi zajebiście i bym za nimi tęsknił
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 12:40   #27
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

Cytat:
Napisał James Zobacz post
Jako jeden z głównym adminów mam do tego prawo, zdecydowałem, że go anuluje i też tak zrobiłem.

on może nas wszystkich stąd wywalić bez powodu i będzie ok

dzięki Ci, łaskawy Panie, że jeszcze tego nie zrobiłeś!

Cytat:
Tym razem również, użytkownik napisał, że problem rozwiązany, a net musiał mu napisać, aby czytał posty..
Gdzie napisał, że problem rozwiązany?! Pozwól, że zacytuję tego drugiego posta Buliego (tego, po którym net napisał, że odpowiedź na nurtujący Buliego problem już się pojawiła):

Cytat:
Napisał Buli18 Zobacz post
Problem zwiazany z brakiem PREMIERA DIVISION
Witam serdecznie
Mam gre FIFA 09 ale jest w niej brak PREMIERA DIVISION czy wie ktos z czym to moze byc zwiazane albo czy jest taka mozliwosc by wgrac PREMIERA DIVISION ?
I nie mów, że sprawa jest wyjaśniona, bo nie jest. I punkt pt. "Admin ma zawsze rację" nic tu nie zmieni. Co w tym złego, że net napisał, że odpowiedź już się pojawiła? Że rozwiązanie problemu już jest? Tylko moderatorzy mogą takie rzeczy pisać?

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena

Ostatnio edytowane przez bujarek ; 24-04-2009 o 12:46
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 13:06   #28
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Widzę tylko jedno rozwiązanie tego problemu...

REWOLUCJAAAA!!!

Jak dla mnie to James się za bardzo wczuł w role
stare 24-04-2009, 13:07   #29
James
---------

Domyślnie

"użytkownik napisał, że problem rozwiązany". Sorki, tutaj zrobiłem błąd ("że"), przez co źle zrozumieliście. Problem rozwiązany, owszem, rozwiązał go Shaberts:

Cytat:
Napisał Shaberts Zobacz post
Jest, pod nazwą 'Liga BBVA'.
Więc po co był post neta? Pytanie retoryczne. net otrzymał bana jak najbardziej zasłużenie, ostrzegany był kartkami żółtymi, w wiadomościach PW, nie raz, nie dwa i tyle, to, że uwagi miał gdzieś i robił nadal to samo, to niech ma pretensję do siebie.

EDIT, sprawę neta i mojego punkciku wyjaśniłem, więc proszę nie robić z tego tematu bałaganu, i nie przeciągać spraw już wyjaśnionych.

Ostatnio edytowane przez James ; 24-04-2009 o 13:22
stare 24-04-2009, 13:18   #30
Kiler_
Obrońca Boys

Wyślij wiadomość na gg do Kiler_
Domyślnie

Cytat:
Więc po co był post neta? Pytanie retoryczne.
Bo gościu znowu zadał to samo pytanie ? Nie uzdrowisz tego forum z dnia na dzień. Wszystko trzeba robić stopniowo i przyzwyczajać userów do pewnych spraw.

Na każdym szanującym się forum każdy ma prawo posiadać ostrzeżenie - user jak i admin. Nieraz widziałem jak admin dawał adminowi warna. To teraz jak już nim jesteś to nie podlegasz żadnej karze ? Trochę to śmieszne. To tyle w temacie.
stare 24-04-2009, 13:32   #31
maybac
Weteran

Ostrzeżenia: 1/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do maybac Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do maybac
Domyślnie

Cytat:
"

EDIT, sprawę neta i mojego punkciku wyjaśniłem,
więc proszę nie robić z tego tematu bałaganu, i nie przeciągać spraw już wyjaśnionych.
To jest Twój problem. Jest rozmowa na jakis temat- ty ucinasz wszystko bo jesteś lepszy? Naprawde wez sie za siebie, potem uzdrawiaj forum.

Ucinam, bo wyjaśniłem, czemu net dostał punkciki i dlaczego usunąłem sobie warna, jeśli ktoś chce ten temat wałkować w nieskończoność, to proszę bardzo, polecą ostrzeżenia. Nie mam zamiaru 20 razy tłumaczyć, dlaczego to, dlaczego tamto.
EDIT:Bujarek zebys nie wykrakał...

Ostatnio edytowane przez maybac ; 24-04-2009 o 14:10
maybac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:04   #32
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

Jak nie chcesz podejmować dyskusji, to zamknij ten temat.

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:12   #33
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
EDIT, sprawę neta i mojego punkciku wyjaśniłem, więc proszę nie robić z tego tematu bałaganu, i nie przeciągać spraw już wyjaśnionych.
Człowieku, jeśli chcesz być dobrym adminem, zrozum wreszcie, że to, iż Ty uznajesz sprawę za wyjaśnioną, nie oznacza, że ona takową jest.
Cytat:
Jako jeden z głównym adminów mam do tego prawo, zdecydowałem, że go anuluje i też tak zrobiłem.
No i proszę - punkt 6B jest skrajnie idiotyczny, gdyż administratorzy i moderatorzy mogą go wykorzystywać do absolutnie debilnych i skandalicznych decyzji typu "wywalę z forum Yetiego, bo go nie lubię" czy "usunę sobie punkciki, bo mam takie prawo" - to głupie, żałosne i śmieszne.

Moderator i administrator na każdym normalnym forum ma strzec przestrzegania regulaminu. Na CFie to moderatorzy stoją wyżej od regulaminu.

Doszło do tego, że każdy mod może sobie zrobić, co mu się żywnie podoba, powołując się na 6B. Teoretycznie więc któryś z modów może pozamykać wszystkie tematy w danym dziale, powstawiać od chvja punkcików. I co? I gówno, bo:
Cytat:
W sprawach nie ujętych w regulaminie decydujący głos mają Administratorzy/ Moderatorzy.
Żałosne.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:22   #34
Domino
Gość

Domyślnie

Panowie, widzę że dyskusja trwa na dobre Sytuacja z netem była o tyle niekomfortowa, że za bardzo wczuł się w rolę moda itd. Ubiegał się o to stanowisko u Grzecha, ale jak wiadomo nie został modem. Zdarzało mu się pisać posty gdzie tylko upominał, dlatego dostał ode mnie ostrzeżenie żeby tego nie robił, co najwyżej pisał na PW lub gg. Niestety to nie dotarło do niego i dalej robił to samo. Wydaje mi się, że w pewnym sensie była to prowokacja z jego strony, na pewno nie potrzebna. Co innego jest np. napisać swoją opinię o czymś, wyrazić własne zdanie i dopisać że są błędy itp. a co innego jest napisać, że są błędy, używaj enter etc bez własnej opinii. Ja nie chcę rozstrzygać, czy za ten ostatni post dostał słusznie punkciki i w efekcie końcowym bana czy też nie. Ale z jednym nie można się nie zgodzić: robił to nagminnie i niepotrzebnie. Chyba była rozmowa swego czasu, żeby nie robić takich rzeczy, ignorować i zgłaszać to modom/adminom. Nie kojarzę, żeby inni jakoś tak pisali i często to robili. Myślę, że net dobrze wiedział co robi, dobrze wiedział czym to grozi i olewał sobie ostrzeżenia i punkty. Taka jest prawda. Co do nowego regulaminu... Nie chcemy przecież wprowadzać jakiś żelaznych zasad i zakazów, ale jakiś umiar musi być. Weźcie pod uwagę "Luzik" który mimo regulaminu jest inaczej traktowany jak cała reszta Poza tym to co pisał James, że regulamin omawiany był z modami, a decydujące zdanie miał Reigon i on ten regulamin zatwierdził, więc chyba nie ma co już tego roztrząsać. Punkt 6B może i dla Was wyglądać idiotycznie, ale chyba nikt nie jest aż takim debilem, żeby wywalać kogoś z forum, bo się go nie lubi czy pozamykać wszystkie działy czy tematy bo mam do tego prawo. Nie chciałbym, żeby ktoś mi mówił że stoję ponad regulaminem. Mam admina, ale nie po to, żeby czuć się lepszym, wykorzystywać to w celach nieodpowiednich. Mnie też regulamin obowiązuje i jak dla mnie to chyba każdy użytkownik jest równy. Wszyscy są równi i tak powinno być Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:28   #35
maybac
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix Zobacz post
Wszyscy są równi i tak powinno być Pozdrawiam.
Ta evribady kuzwa.
Mi głownie chodziło o to ze James jest bardzo surowy.
Temat nazywa sie "Pytania i uwagi do Moderatorów/Administratorów
Wiec napisałem uwage. skonczyło sie ostrzezeniem.
po 2 wybraniu Jamesa na wyzsza pozycje, zyczyłem mu powodzenia, i myslałem ze zapomnimy o tym co było. Efekt? james nawet nie powiedział "dziekuje"
To chyba najlepiej swiadczy o jego dojrzałosci. (ta, wiem jestem w jego wieku;p) rowniez pozdrawiam
stare 24-04-2009, 14:32   #36
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Punkt 6B może i dla Was wyglądać idiotycznie, ale chyba nikt nie jest aż takim debilem, żeby wywalać kogoś z forum, bo się go nie lubi czy pozamykać wszystkie działy czy tematy bo mam do tego prawo.
...ale aż takim, by sobie bez podania żadnej sensownej przyczyny usunąć punkty, już tak.

Zresztą, tworzenie dobrego prawa, a tym przecież jest regulamin, musi eliminować tak durne luki. Jeśli będzie się powtarzała jakaś sprawa, przy której admin często musi interweniować, może ją do regulaminu dopisać, a nie tworzyć regulamin, który daje debilną furtkę dla nieodpowiedzialnych ludzi.
Cytat:
Nie chciałbym, żeby ktoś mi mówił że stoję ponad regulaminem. Mam admina, ale nie po to, żeby czuć się lepszym, wykorzystywać to w celach nieodpowiednich. Mnie też regulamin obowiązuje i jak dla mnie to chyba każdy użytkownik jest równy. Wszyscy są równi i tak powinno być
To, że dla Ciebie tak jest, nie oznacza, że dla innych też.. Skoro James usuwa sobie punkty, bo "tak postanowił", to wyraźnie stawia siebie wyżej niż nas, zwykłych userów, którym punktów nie obcina.

Dlaczego punkcika dostał bujarek, który wcale nie kontynuował dyskusji, a jedynie zasugerował, że jeśli ktoś nie chce jej prowadzić, nie powinien tworzyć tematów do niej służących?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:40   #37
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Mi się zdaję, że tu jest jedna poważna zasada łamana. Bo bycie administratorem to nie tylko przestrzeganie regulaminu, który jest na papierze, ale zasad, których nie trzeba wylewać na żaden papier. Mianowicie żyć w harmonii ze zwykłymi userami to chyba podstawa by pełnić tą funkcję co najmniej tyle co Grzechu. Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego trwało długo bo wszystko idzie nie w tym kierunku. Punkty dla bujarka i maybaca są dla mnie w ogóle nie zrozumiałe, coś takiego nie ma prawa mieć miejsca na forum, które istnieje tak długo.
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:41   #38
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Według mnie wybór admina/moda powinien być przedyskutowany z przedstawicielami użytkowników bądź najstarszych stażem forumowym, żeby potem nie było sytuacji takich, jak ta z James'em, któremu najwyraźniej odpierdala z tego powodu, że został adminem.

@down
Żebyś tak wyjaśnił, dlaczego punkty sobie anulowałeś, jak to, dlaczego net dostał bana, to byłbym wniebokurvawzięty

Ostatnio edytowane przez x_adam ; 24-04-2009 o 14:47
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2009, 14:44   #39
James
---------

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
Człowieku, jeśli chcesz być dobrym adminem, zrozum wreszcie, że to, iż Ty uznajesz sprawę za wyjaśnioną, nie oznacza, że ona takową jest.
No proszę Cie, Yeti. Skoro kilka razy już pisałem powody dlaczego net otrzymywał warny, to chyba znaczy, że co miałem do powiedzenia to powiedziałem, tak? Więc po co kolejnych 50 postów, w którym ktoś zarzuca, że to było niesłuszne, że net nie powinien dostać punkcików, że jestem surowy etc? Tak jak napisał Matrix, późniejsze zachowanie neta przypominało już tylko zwykłą prowokację, a żeby wyzbierać te 5 punktów, przy 4 ostrzeżeniach, i przy kilku ostrzeżeniach na PW, o czym świadczy, prawda? Że nie otrzymał tego przez moje widzimisię, a przez swoje zachowanie. Temat został założony w celu podawania swoich uwag, propozycji, pomysłów, i naprawdę skoro wyjaśniłem swoje decyzje, to po co to wałkować i w kółko to samo, jest jakiś sens? Ktoś się chce wykrzyczeć, czy jak? Jaki sens jest robienie z bana dla użytkownika, takiej afery? Czy dostał to nie słusznie, nie był ostrzegany, nie złamał regulaminu? Nie, więc o co chodzi? Ostrzegałem, że sensu prowadzenia dalszej dyskusji na ten sam temat nie ma, i że off-topik prowadzi do otrzymywania ostrzeżeń. Dlaczego? Wyjaśniłem kilka zdań wyżej. Także maybac oraz bujarski otrzymali po żółtej kartce.

Tyle ode mnie na ten temat.

Yeti, nie wiem dlaczego tego Twoim zdaniem głupiego punktu w regulaminie nie zauważyłeś przez kilka lat, w których użytkowałeś z Forum, czyżbyś go nie czytał? Skaczesz teraz po Forum, i żalisz się jak to nie jest źle, że my nie mamy argumentów, tak? Pokaż jeden swój argument, inny niż "bo mnie to wkurvia", "to jest głupie", "to jest chore".

dudson, to że user dostał bana, i że usunąłem sobie punkcik, to jest łamanie harmonii panującej na Forum? Wyolbrzymiacie wiele spraw, a później z byle drobnych spraw tworzą się jakieś 'afery', które w ogóle nie mają sensu, i nie mają podstawy aby je rzeczywiście wszczynać.

Nikt nikomu nie broni się tutaj wypowiadać, ale skoro wszelkie decyzję przez autora zostają wyjaśniane, to dalsze pisanie na ten sam temat mija się z celem.

Ostatnio edytowane przez James ; 24-04-2009 o 14:53
stare 24-04-2009, 14:47   #40
maybac
Weteran

Domyślnie

Cytat:

dudson, to że user dostał bana, i że usunąłem sobie punkcik, to jest łamanie harmonii panującej na Forum?.
Nie, to jest zwykłe frajerstwo.
Rzekłem,.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania