FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > ŚMIETNIK

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 14-09-2013, 17:52   #1
mousa
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie Konfiguracja klawiatury pod triki (shift + strzałki)

[Post edytowany]

Jeśli chcesz w banalny sposób wykonywać triki, tylko za pomocą lewego shiftu i strzałek to wykonaj następujące czynności:

1. Pobierz plik: http://www.mediafire.com/?ahojjwm4a6sdjb6
2. Uruchom skrypt v1
3. W ustawieniach sterowania wybierz sterowanie Alternatywne
4. Ustaw Modyfikator strzału finezyjnego jako Lewy Shift a klawisze kierunkowe to niech będą strzałki

UWAGA. Plik został stworzony do FIFA 12 więc nie wiem czy wszystko będzie działało. Piszcie tutaj jeśli coś będzie nie tak.

Ostatnio edytowane przez mousa ; 15-09-2013 o 12:26
mousa jest nieaktywny  
stare 15-09-2013, 11:17   #2
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Nie mam pojęcia po co założyłeś nowy wątek skoro istnieje temat z pytaniami (a gdybyś się do tematu o gamepadzie podpiął też by się nic nie stało), ale odpowiem Tobie.

W FIFA 14 zwody wykonuje się tylko "prawym analogiem". Wystarczy spojrzeć na zawartość buttonDataKeyboardMouse.ini i zauważysz, że LSHIFT jest przypisany do L1, czyli już taka kombinacja zapewne spowoduje niepoprawne wykonanie tricku lub jego brak.

Spójrzmy teraz jak wyglądają zagranie z użyciem kilku klawiszy naraz. Każdy przycisk w grze ma osobny odpowiednik na klawiaturze. Czyli aby oddać finezyjny strzał należy nacisnąć R1 (czyli domyślnie D) oraz B (spacja). To co chcesz osiągnąć w FIFA 14 z trickami jest moim zdaniem nieosiągalne. Możesz spróbować kombinacji z RSHIFT zamiast LSHIFT by nie wchodzić w kompetencje LSHIFT (czyli L1). Czy znak "+" jest konieczny? Nie wiem, podejrzewam, że podkreślenia muszą być, potestuj i daj znać. Gdyby udało się coś ciekawego osiągnąć to bym temat przykleił.

Jaka jest różnica pomiędzy FE i AI? Podejrzewam, że chodzi tu o tryb pracy gamepada. Dawniej gamepady miały dwa tryby pracy: analogowy i cyfrowy (głównie tu chodziło o swobodę ruchu analogami (cyfrowy - 8 kierunków)). Obecnie w nowych gamepadach rzadko można znaleźć takie rozróżnienie ze względu na wykorzystywanie nowszych bibliotek XInput zamiast DirectInput. Klawiatura to mimo wszystko tryb cyfrowy, więc skrót AI (może Analog Input?) niespecjalnie tu pasuje. Najlepiej by było przy AI i przy FE dokonać zamiany.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny  
stare 15-09-2013, 11:40   #3
mousa
Banned

Domyślnie

Lewy shift podałem jako przykład. Można by ustawić inny, albo najpierw usunąć lewy shift z innych funkcji.

Coś podobnego zrobiono do FIFA 12 - http://forum.ea.com/uk/posts/list/105/989125.page i zdaje się że nawet to używałem ale już nie pamiętam czy działało.
mousa jest nieaktywny  
stare 15-09-2013, 12:02   #4
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Zajrzałem do skryptu v1. Wydaje mi się, że to jest to o co Tobie chodzi. Jeżeli wciśniesz LSHIFT+strzałka to jest to posyłane jako 2, 4, 6 lub 8 na klawiaturze numerycznej.

Pobierz to archiwum, uruchom wersję v1 i uruchom grę. Daj znać czy wszystko jest poprawnie.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie

Ostatnio edytowane przez Trolu ; 15-09-2013 o 12:25
Trolu jest nieaktywny  
stare 15-09-2013, 12:20   #5
mousa
Banned

Domyślnie

Działa! Kurcze, że wcześniej tego nie sprawdziłem.

1. Włączamy skrypt v1
2. Wybieramy sterowanie alternatywne
3. Modyfikator strzału finezyjnego ustawiamy jako lewy shift, a kierunki jako strzałki

I triki banalnie proste
mousa jest nieaktywny  
stare 15-09-2013, 12:29   #6
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Skoro wszystko jasne to temat zamykam, jeżeli będziesz mieć coś do dodania/poprawienia to wyślij mi PW. Wkrótce postaram się stworzyć i przykleić osobny wątek związany z klawiaturą (zmiana przypisania klawiszy, opis pliku ini itp).

Trolu jest nieaktywny  

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania