View Single Post
stare 29-02-2008, 14:09   #49
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

Zmienie troche temat

Wczoraj o 21 na National Geographic był program "Sześć stopni może zmienić swiat." Oglądał ktoś z Was? Bo ja po obejrzeniu tego, musze przyznać, że... troszke sie przeraziłem . Cały czas myślałem, że kiedyś wybuchnie jakaś bomba i świata nie będzie, a tu się okazuje, że już w 2038 roku średnia temperatura na ziemi może się podnieść o 2* celsjusza... A to już spowoduje lawinę zdarzen - temperatura się podniesie o kolejne 2 stopnie, aż w końcu dosięgnie 6*C i stopnieją lodowce...

Może przedstawili to w sposób troche ponad tego, co sie moze stac, ale jednak daje to do myslenia... Od 2000 roku, czyli w 8 lat, średnia temeratura ziemi podniosła się o 0,8*C, czyli o ok. 0.1* na rok. A jeżeli temeratura się podniesie o 2*C, to nastąpią już nieodwracalne zmiany w klimacie ziemi... (tak jak wcześniej napisałem - 2*--> 4*--> 6* i lodowców nie ma).

Dodatkowo, już przy 4-5*C ponad normy, amazonka (!) wyschnie, a lasy równikowe mogą przestać istnieć (a one dostarczają 20% o2 na ziemi).

Troszke sie przeraziłem, bo moze się to wszystko stać jeszcze za mojego życia...
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem