View Single Post
stare 29-02-2008, 14:40   #56
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik Zobacz post
Tamy już są i one już nie dają rady, a narazie jest to niczym w porównaniu do tego co będzie. Znasz coś takiego jak przypływy morskie i odpływy? Zbudują tamę na kilka metrów to ich zaleje podczas przypływu. Musieli by zbudować tamę na 20m i otoczyć nią całe wybrzeże. Ciekawe co wtedy zrobią z największym portem świata - Rotterdamem.
Czy ja powiedziałem jak mają to zrobić? Będzie trzeba to coś wymyślą.

Cytat:
Napisał stormik
Naoglądałem się pojutrze Żeś dowalił.
Wiem

Cytat:
Napisał stormik
Nigdzie nie napisałem, że 12 lipca nadejdzie wielka fala i zaleje Manhattan.
Nie wiem, tak wywnioskowałem z tego
Cytat:
i zapewne dojdzie do katastrofy, również gospodarczej bo chyba nie muszę mówić co się stanie gdy zostanie zalana np. część Manhattanu..
Co się stanie? No bo skoro mówiłeś o jakiejś wcześniejszej ewakuacji to raczej się nic nie stanie.

Cytat:
Napisał stormik
Po prostu za jakiś czas (nie za rok nie za dwa, nie za dziesięć) zaczną się podtopienia, a tego się nie da powstrzymać.. no chyba że wybudują tamę. Policzyć łatwo, a łatwo przenieść największe metropolie świata na wyższe tereny? Jak to sobie wyobrażasz, że w ciągu roku przeniosą setki milionów ludzi? Miasta a w nich przeogromny kapitał zostanie pod wodą bo raczej biurowców nie przeniosą.. no chyba, że zbudują tamy. Tak najlepiej dookoła wszystkich kontynentów, to by było coś.
I może na tym skończmy bo i Ty jak i ja nie wymyślimy tu nic odkrywczego.

Cytat:
Napisał Mcks
Tam też pokazywali jakieś Angielskie tamy - wydali na to prawie milion funtów, takich tam 6, a one zablokowane mają wysokość 9 metrów, i nie przepuszczają ani ml wody
Jakieś tanie te tamy. Chyba, że na 9 metrów wysokie a długie na 2 i szerokie na metr

Ostatnio edytowane przez seann ; 29-02-2008 o 14:43
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem