20. Quenns Park Rangers 26

Krótki opis i statystyki:

Przełomowe spotkania:

Arsenal 2-1 Newcastle

Mecz bardzo ważny, chyba 28 kolejka. Zajmowałem 3 pozycję ze stratą odpowiednio 3 i 5 punktów do City i Chelsea. Przegrywając ten mecz bardzo skomplikowałbym sobie sprawę. Zmotywowany jak nigdy wcześniej rozpocząłem mecz. Kontrolowałem sytuację na boisku, starałem się szybko odebrać piłkę po jej stracie. Efekty przyszły dość szybko, bo w 20 minucie Juanmi mierzonym strzałem po ziemi nie dał szans Królowi. Chciałem zdobyć drugą bramkę jeszcze przed przerwą, żeby mieć spokojną sytuację... niestety wynik utrzymał się do 50 minuty, wtedy "Szejk" Tiote po błędzie Mertesackera wyrównał stan rywalizacji. Chciałem szybko strzelić bramkę, obijałem słupki, nic nie chciało wpaść. Jednak w 88 minucie AOC został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podchodzi Walcott... strzela bramkarzowi w nogi i obrońcy wybijają piłkę, szybko wszedłem na połowę rywala, w końcu do prostopadłego podania wyszedł Henry i co???... i znowu rzut karny- 90 minuta spotkania Walcott znów podchodzi do karnego i ... znowu strzela bramkarzowi w nogi, dobija piłkę i Król rozpaczliwie rzuca się w jej kierunku, odbija ją ale ta szczęśliwie wpada do bramki.

32 kolejka

Arsenal 3-1 Manchester City

Sytuacja przed tym meczem była jasna i klarowna. Zajmowałem 2 miejsce mając 3 pkt straty do City, wcześniej Chelsea zaliczyła wpadki i spadła na 3 miejsce tracąc do mnie 2 punkty. Początek spotkania słaby, nadziałem się na szybką kontrę, dokładna wrzutka Silvy do Balotellego i 1-0. Wziąłem się w garść. Joe Hart miał wybijać piłkę i podaje ją do obrońcy, który zostaje uprzedzony przez Girouda i ten pewnym strzałem wyrównuje stan rywalizacji, co ważniejsze był to gol do szatni. W II połowie znowu Giroud strzela bramkę, wykorzystując znakomite podanie od Ramseya. Moje dalsze starania przyniosły efekt, bo Arteta popisał się świetną indywidualną akcją i ustalił wynik na 3-1. Tym oto sposobem zrównałem się z Manchesterem City i walka o mistrzostwo rozpoczynała się od początku.

Król strzelców: Frank Lampard (20 bramek). Najlepsi w Arsenalu: Theo Walcott (15 bramek), Olivier Giroud (14 bramek)
Asysty: Nani (10 asyst). Lukas Podolski (8 asyst), Santi Cazorla (6 asyst)
Czyste konta: David De Gea (18 czystych kont), W. Szczęsny (10 czystych kont)

Arsenal 3-1 Chelsea

Król strzelców: Gareth Bale (4 bramki). Thierry Henry, Gervinho i Santi Cazorla (3 bramki),
Asysty: Mikel Arteta (4 asysty), Jack Wilshere (3 asysty), Santi Cazorla (2 asysty)
Czyste konta: Petr Cech (4 czyste konta). Wojciech Szczęsny (2x czyste konto)

Arsenal 3-2 Newcastle

Były to bardzo wyrównane i pełne dramaturgii spotkania, bo w II meczu Sroki prowadziły 2-0 do przerwy i moja sytuacja była beznadziejna. Rozpaczliwa pogoń, 3 bramki strzelone w pół godziny... niestety nie udało się strzelić kolejnej (dającej awans).
Finał
Tottenham 2-0 Newcastle

Król strzelców: Andrew Johnson (5 bramek). Najlepsi w moim zespole: Giroud 4 bramki i Walcott 3
Asysty: Henri Lansbury (4 asysty). Najlepsi w moim zespole: Santi Cazorla, Abou Diaby i Ryo Miyaichi (2 asysty)

Podsumowanie:

Największe rozczarowania:

Lukas Podolski- doszedłem do wniosku, że dobrze radzi sobie tylko w Kolonii, bo tam jest uwielbiany przez wszystkich. No niestety nie zawojował Premier League, dopiero w końcówce sezonu pokazał dynamikę, szybkość i dobry strzał z dystansu... trochę za mało bo więcej od niego oczekiwałem ale dam mu szansę w II sezonie

Tomas Rosicky- często łapał kontuzje, miał parę przebłysków talentu na początku sezonu ale później było katastrofalnie- 1 zawodnik na liście transferowej.

Pozytywne niespodzianki:

3 młode wilki:

Ryo Miyaichi- jego rajdy siały prawdziwe spustoszenie, trochę nieokrzesany ale pieruńsko ambitny i walczący do końca, fajnie wystawiał się na wolne pole. Może statystyk nie miał porażających ale na boisku odwalał kawał dobrej roboty.

Alex Oxlade Chamberlain- o miejsce na liście "pozytywów" walczył z Cazorlą, jednak wybrałem młodego Angola. Szybki, charakteryzujący się opanowaniem i mądrością, nie podawał piłek na pałę, potrafił zmienić tempo akcji. PP jest moją najlepiej obsadzoną pozycją (Chamberlain/ Cazorla)

Theo Walcott- niesamowity facet. Na początku podchodziłem sceptycznie do jego talentu ale udowodnił, że jest wart naprawdę sporych pieniędzy. Bałem się też o jego zdrowie bo grając wcześniej Arsenalem często łapał kontuzję, w tym na szczęście go omijały.

KOMENTUJCIE, KRYTYKUJCIE, PISZCIE UWAGI DOTYCZĄCE TRANSFERÓW I ZARZĄDZANIA FORMACJAMI.!