FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA

FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA (http://forum.fifaserwis.com/index.php)
-   NA SPORTOWO (http://forum.fifaserwis.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Tenis (http://forum.fifaserwis.com/showthread.php?t=33758)

Lex 02-09-2007 20:50

Tenis

Uważam,że to odpowiedni czas na założenie tematu o tenisie ( żadnego innego chyba nie ma takiego z prawdziwego zdarzenia).Jako,że mamy polską tenisistkę-Agnieszkę Radwańską wysoko w światowym rankingu WTA (32 miejsce). I pokonała ostatnio w US Open nr 2 owego rankingu Marię Szarapową jak już wiemy.

I chcę się też dowiedzieć czy są na tym forum jacyś fani tenisa.

Ja nawet trenowałem 2 lata temu,przez rok,ale złamałem nogę i jakoś przestałem,może w tym roku wznowię treningi gdyż lubię ten sport.Ale może w tym roku wznowię treningi.

US Open jest już w pełni.Kogo tam uważacie za faworyta i faworytkę?Myślę,że wygra Nadal (trzymam za niego kciuki ;) ) a wśród pań Justine Henin.

El Siete 02-09-2007 21:30

A nie jest czasem na 30 miejscu Agnieszka:P?

Interesuje się tenisem od niedawna, mianowicie od Wimbledonu ostatniego:P A to dlatego, bo wtedy kolega zaciągnął mnie na kort i tak mi się spodobało, że nie tylko zacząłem grać, ale i oglądać.

EDIT: Mylło mi się, nie od Wimbledonu, a od Garrosa.

Lex 02-09-2007 21:54

Agnieszka jest rozstawiona w US Open z numerem 30.
W rankingu jest 32.Czyli chyba 2 osoby będące w rankingu przed nią nie mogły pojechać na US Open z jakiegoś powodu i wtedy Agnieszka została rozstawiona z numerem 30 w turnieju :)

Turkowianin 02-09-2007 23:08

No dobry temat. Rmcf ja jestem pewien, że wygra Federer absolutny nr 1, a u pań zgadzam sie z Henin, chyba że któraś z sióstr Williams;] albo nasza Aga :D swoja drogą świetny mecz rozegrała, oglądałem tylko ostatni 3 set no ale emocje nieziemskie:) Jeśli wiecie w który dzien teraz gra i o ktorej godz. to napiszcie;)
Ps. El Siete może sie kiedyś zmierzymy :D zacząłem też grać od niedawna:) i cośtam wychodzi nawet :P

Lex 02-09-2007 23:22

Z tego co wiem to Agnieszka Radwańska gra z Peer jutro o 11 czasu miejscowego czyli chyba u nas chyba 17(?). Ciekawe czy Eurosport będzie pokazywać

Turkowianin 02-09-2007 23:23

Jak nie eurosport to pewnie polsat sport także w telewizji bedzie...a jak nie to livescore.com :D

Jay W. 02-09-2007 23:28

Cytat:

Napisał El Siete
A to dlatego, bo wtedy kolega zaciągnął mnie na kort i tak mi się spodobało, że nie tylko zacząłem grać, ale i oglądać.

Haha, ja w zeszłym miesiącu byłem na obozie, gdzie poznawałem tajniki tego sportu. Powiem szczerze, że po trzecim razie zacząłem samemu pod wieczór pod ściankę chodzić grać...wciąga. :D

A co do oglądania...jakoś mnie nie przyciąga, aczkolwiek cieszę się, że Agnieszka tak świetnie sobie radzi. ;)

Mateuszronni 02-09-2007 23:30

Ja bym liczył na Nadala albo Federera :) a z pań to Szarapową albo na nasz panią Radwańska. Osobiście lubie Tenis, kiedys sobie pogrywałem ale tylko rekreacyjne :) Sport jest OK. A idola w tenisie nie mam :]

Turkowianin 03-09-2007 08:17

Cytat:

Napisał Mateuszronni
Ja bym liczył na Nadala albo Federera :) a z pań to Szarapową albo na nasz panią Radwańska. Osobiście lubie Tenis, kiedys sobie pogrywałem ale tylko rekreacyjne :) Sport jest OK. A idola w tenisie nie mam :]

No Szarapowa już raczej nie:) z wiadomych względów :D

misjurg 03-09-2007 08:47

Tenisem interesuję się gdzieś od 2 (?) lat. Nie pamiętam dokładnie, ale zacząłem się interesować, kiedy Agnieszka Radwańska wygrała juniorski Wimbledon.
Myślę, że US Open wygra Federer, choć chciałbym, aby był to Andy Roddick. ;)
Wśród pań, myślę, że wygra któraś z sióstr Williams.

Krasnal 03-09-2007 08:58

Ja tenisa lubię, ale tylko lubię. Oglądam tylko wielkie szlemy, inne turnieje już nie, chyba że Radwańska gra (no wiadomo, krakusi razem się trzymają :D) Trenowałem w tenisa kiedyś rok, było to 4 lata temu, później jednak przerzuciłęm się na stołowego i z mniejszymi przerwami gram od 3 lat. Teraz już prawie nie gram, nawet rekreacyjnie.

El Siete 03-09-2007 10:31

Co do mojego faworyta, jest nim oczywiście Rafa Nadal. Myślę, że wiecie dlaczego.

A Federera wręcz nie lubię:P

klim 03-09-2007 13:26

ja glownie ogladam, ale w tym roku zaczalem tez grac [amatorsko oczywiscie :P]. 'moi' zawodnicy z US Open juz odpadli niestety - Baghdatis, Hingis i wczoraj Ana ;/

Lex 03-09-2007 13:57

Cytat:

Napisał El Siete
Co do mojego faworyta, jest nim oczywiście Rafa Nadal. Myślę, że wiecie dlaczego.

A Federera wręcz nie lubię:P

Ja tak samo :) Z tego samego powodu ;P

Cytat:

Agnieszka Radwańska, grająca w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem, awansowała do ćwierćfinału gry mieszanej podczas wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open.
Polska para wygrała w II rundzie z Yung-Jan Chan z Tajwanu i Holendrem Rogierem Wassenem 6:4, 7:6 (7-2).

W ćwierćfinale rywalami Radwańskiej i Fyrtsenberga będą Liezel Huber z USA i Jamie Murray z Wielkiej Brytanii.
Fajnie :) Oby dziś Agnieszka pokonała tą Peer Trzymamy kciuki

Sid 03-09-2007 16:19

Trenowałem tenisa przez dwa lata,ale niestety dwa lata temu postanowiłem sobie zrobić pół roczną przerwę bo zaczęło mnie nudzić trening z jakimiś dzieciakami,a takie osoby miałem niestety w grupie.Potem jak chciałem wrócić do zabrakło miejsc,bo sie "obudziłem" we wrześniu i zabrakło dla mnie miejsca.Może w tym roku uda się wrócić,ale znowu jest wrzesień i może być ten sam problem. :]Do tego w wakacje jak raz dla relaksu sobie pograłem,to masakra,nawet nie umiałem dwa razy pod rząd odbić piłki :szalony:.Ale myślę że parę treningów i bym się znowu ograł,ale dwu letnia przerwa robi swoje...

Co do oglądania tenisa,jak grałem to lubiłem sobie pooglądać ale potem jak przestałem grać to przestałem oglądać,bo w tenis w sumie do oglądania jest nudny.Ale jak w wielkim szlemie jest jakiś ciekawy mecz,to obejrzę.

O której dzisiaj gra Radwańska i czy będzie ten mecz na ES?

Koki' 03-09-2007 16:35

http://www.usopen.org/en_US/scores/schedule/index.html
Tu jest napisane, że o 11 chyba czasu USA, czyli tak na oko, gdzieś z 6/7 godzin do przodu, coś koło 17/18 ;P.
EDIT:
A to będzie chyba po meczu chyba który będzie 17/18. Gdzieś 19/20 będzie ;P

Sid 03-09-2007 17:16

O 18:30 ma być relacja na Eurosporcie z meczu Radwańskiej.

Lex 03-09-2007 18:42

Pisałem o tym parę postów wyżej :] 11 czasu miejscowego + 6/7 godzin czyli 17/18 u nas
Zaraz już pewnie będzie więc

misjurg 03-09-2007 20:28

No i niestety Agnieszka Radwańska przegrała, 4:6, 1:6. Widać, że była już bardzo zmęczona. Ma jeszcze czas, żeby odnosić sukcesy, którym był jak dotąd wyeliminowanie Szarapowej.

Lex 03-09-2007 20:35

4:6 1:6 porażka

Niestety,Peer była zdecydowanie lepszą zawodniczką,zwłaszcza w drugim secie od Polki.Ale jest młoda i jeśli tylko jej talent się dobrze rozwinie (w co szczerze wierzę) to będzie odnosiła wg mnie wielkie sukcesy.I tak będzie znaczny skok w rankingu WTA zapewne.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.