FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > Trolu

Konwersacja Pomiędzy Trolu i przebos
Pokazuje wiadomości od 1 do 10 z 105
  1. przebos
    22-06-2016 23:01
    przebos
    oto co widzę, jak wchodzę do tematu

https://i.gyazo.com/7c20a32f2f427dc6...90fa0015ca.png
  2. Trolu
    22-06-2016 21:53
    Trolu
    Dawaj synu na Championship Managera
  3. przebos
    17-03-2014 15:05
    przebos
    No bardziej chodziło mi właśnie o tę definicję, by zawierała ona wyczerpującą formułkę i żeby się fizyczka nie czepiała.

Czyli układ nieinercyjny to taki, w którym nie są spełnione zasady dynamiki Newtona? Czy chodzi tutaj tylko o pierwszą zasadę bezwładności?
  4. Trolu
    17-03-2014 12:56
    Trolu
    Inny, łopatologiczny przykład. Masz krążek hokejowy i puszczasz go z bieguna północnego w kierunku bieguna południowego. Załóżmy, że nie ma tarcia i nadasz mu jakąś prędkość v. Powinien dotrzeć do bieguna południowego po drodze będącej linią prostą. Okaże się, że krążek w trakcie przemieszczania się będzie skręcać na zachód, ponieważ nie możemy pominąć ruchu obrotowego Ziemi (np. gdy podrzucasz piłkę w górę i ona spada to przecież nie uwzględniasz takich rzeczy jak ruch obrotowy Ziemi lub wpływ innych planet na Ziemię ). Natomiast w w windzie pojawia się pozorna siła bezwładności http://pl.wikibooks.org/wiki/Fizyka_...a_bezwładności
  5. Trolu
    17-03-2014 12:56
    Trolu
    Nie wiem czy jeszcze prośba aktualna, ale dam:

"Układy odniesienia, w których spełnione są zasady dynamiki Newtona nazywamy inercjalnymi. Układ związany z Ziemią można uważać za inercjalny, gdyż można pominąć ruch Ziemi. Układy odniesienia, w których zasady dynamiki Newtona nie są spełnione nazywamy nieinercjalnymi układami odniesienia. Układem nieinercjalnym jest np. winda poruszająca się względem Ziemi ruchem przyspieszonym."
  6. przebos
    16-03-2014 22:37
    przebos
    Trolu! Dasz radę podać mi w pełni prawilną i kompletną definicję układu nieinercjalnego?
  7. Trolu
    23-01-2014 20:59
    Trolu
    Maroko zawsze spoko.
  8. przebos
    23-01-2014 19:45
    przebos
    nevermind, wielkie moje przeoczenie. Nie zauwazylem po prostu, ze w jednym wzorze bez '-' jest ułamek 1/2, a w tym z '-' sama dwojka, co jest oczywiste.
  9. przebos
    23-01-2014 19:43
    przebos
    witam Kujawski Dziku, pytanie do eksperta:

czy we wzorze w prawie rozpadu (Nt = No * 2^-(t/T)) jest minus w wykładniku, czy go nie ma? U wielu źródeł patrzyłem i raz go się używa a raz nie. Zmienia to kompletnie wynik, więc pytam.
  10. Trolu
    06-06-2013 22:37
    Trolu
    Ok, machnę info na czerwono.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.