FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > carmel

Konwersacja Pomiędzy carmel i Hoina
Pokazuje wiadomości od 1 do 6 z 6
  1. carmel
    27-04-2013 16:52
    carmel
    Nie jestem z Bytomia.
  2. Hoina
    27-04-2013 15:42
    Hoina
    W Bytomiu byłem zaledwie kilka razy (macie ładny Rynek ), więc moja ocena może być niekompetentna. Mozliwe że przeoczyłem jakieś perełki i bardziej idę za głosem tłumu? Nie wiem. Na pewno nie zorganizowałbym wycieczki szkolnej do waszego miasta... Generalnie śląskie miejscowości są pozbawione dla mnie jakiegokolwiek uroku. Nawet tak chwalony i chętnie fotografowany katowicki Nikiszowiec mnie nie przekonuje. Podobnie jak miasta włókniarskie typu Łódź, czy Manchester. Miejsca te są przygnębiające i na każdym kroku przypominają o swoim robotniczym charakterze.

Warszawa to w ogóle potworek epoki socrealizmu, o którym nie ma co wspominać.

Z resztą moich zarzutów z wczorajszego posta się zgadzasz, że odnosisz się jedynie do tego, że Bytom jest brzydkim miastem?
  3. carmel
    27-04-2013 13:50
    carmel
    I jesteś chyba zupełnym ignorantem, skoro twierdzisz, że architektura Bytomia jest "surowa" - przeciwnie, ponieważ powstawała przeważnie w XIX stuleciu, to zdobi ją mnóstwo detali charakterystycznych np. dla neobaroku; wysokiej jakości zdobnictwa z tej epoki nie uświadczysz na dużą skalę nigdzie w Galicji lub Kongresówce; nie jest też - wyjąwszy klika budowli, m. in. kościół NMP - stara, chociaż Bytom prawa miejskie uzyskał wcześniej od Krakowa (nawiasem mówiąc starość budownictwa byłaby zaletą, a nie wadą estetyki miasta).
    Ty jednak, jak widzę, nie jesteś w stanie tego docenić, bo jesteś z tych, co wyżej stawiają czysty bohomaz aniżeli zakurzoną 'Damę z łasiczką'.
    PS Każdy nacjonalizm jest lokalny.
  4. carmel
    27-04-2013 13:49
    carmel
    Związek jest choćby taki, że zdecydowana większość z miejsc pokazanych w filmie istnieje do dziś, część budowli zburzono, spośród zburzonych zaś część zastąpiono nowym budownictwem. Nie rozumiesz - podobnie jak gros tych, którzy opowiadali się za zwycięstwem Bytomia w rankingach, o których pisałeś - różnicy pomiędzy miastem brzydkim a zaniedbanym. W latach '90 nieomal każdorazowym zwycięzcą podobnych klasyfikacji był brudny wówczas Wrocław, tymczasem dziś stolica Śląska jest bez wątpienia perłą na architektoniczno-estetycznej mapie Polski. Przeciwnie np. Warszawa, będąc miastem o dość schludnej przestrzeni miejskiej, nie stanie jednak w jednym szeregu np. z Wrocławiem ze względu na symplicystyczne budownictwo powojenne.
  5. Hoina
    27-04-2013 01:12
    Hoina
    Wybacz, chłopie z Wielkiego Ślunska, ale nie widzę żadnego związku z filmem przedstawiającym DAWNY Bytom, z tym co napisałem o obecnym mieście. Lokalny nacjonalizm przesłania ci racjonalne myślenie, skoro drobna wrzuta na twoje (?) miasto spowodowała u ciebie taki bezsensowny komentarz na moim profilu.

P.S. Bytom regularnie wygrywa rankingi na najbrzydsze miasto Polski (chyba tylko sąsiednie Siemianowice Śląskie są równie okropne), co spowodowane jest m.in. właśnie brzydką, starą i surową pruską architekturą... Zgrywasz wielkiego intelektualistę (gardzę takimi), skoro widzisz w takowej jakiekolwiek piękno.

Z kulturalnym pozdrowieniem:
    Gorol.
  6. carmel
    26-04-2013 21:38
    carmel
    http://www.youtube.com/watch?v=Zm9GRqKz6Iw

Ad vocem twojej wypowiedzi przesyłam film. Wątpię, byś zorientował się, do czego nawiązuję, a także w to, byś docenił cokolwiek z uroku pruskiej architektury i urbanistyki. Do tego trzeba mieć dość gruntowną wiedzę, dobrze też znać język obcy, by w pewnych zawiłościach związanych z tą architekturą się orientować; wypadałoby również znać najnowszą historię społeczną Polski. Nie wymagam od ciebie żadnego z powyższych, tak jak nie wymagam tego od żadnego powierzchownego umysłowo i źle wychowanego gnojka.
    Obrazki w filmie polecam twojej refleksji, chociaż nie spodziewam się, byś mógł się na nią zdobyć.
    Z niekulturalnym pozdrowieniem,
    carmel

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:51.