PDA

Zobacz pełną wersję : FIFA 12: Tricki i zwody - jak wykonać

Rokefeler19
28-09-2011, 19:34
Witam.Moglibysmy sie tu dzielic wiedza na temat robienia zwodow.mile widziane tutoriale.pozdrawiam

michael_angelo1
02-10-2011, 20:45
Przecież wszystkie zwody są opisane w grze. Konfiguracja gry>Ustawienia>Sterowanie>Sztuczki techniczne.

Falnin
03-10-2011, 19:46
W Fifie 11 też były w grze, a temat ma obecnie 30 stron.

Emca
03-10-2011, 20:25
Bo na dobrą sprawę w teorii mieć n na "papierze" jak wykonać trick to nawet nie połowa sukcesu i 0 grarancji wykonania go DOBRZE

Lukas1918
06-10-2011, 20:52
Jak wykonać płaskie dośrodkowanie jak mam pod A?.Trzeba 3 x szybko wcisnąć?.

Jak wykonać jakieś proste zwody?
F- kontrola tempa
lshift - strzał precyzyjny

tony_gdansk
06-10-2011, 23:09
Prosty zwód to jest strzał+podanie ;) Na klawiaturze nie zrobisz niczego spektakularnego.

Rokefeler19
07-10-2011, 13:00
a mi czesto komp z roznego dosrodkowuje bardzo mocno i plasko pilke.probowalem na wiele sposobow ale nie idzie tak zrobic.czy mozna tak dosrodkowac?

Jak Boga kocham chyba zacznę takie posty punktować :rolleyes: Zdania z małych liter się zaczynają, gdzie są spacje po kropkach? Nie chodzi już o nic, ale ciężko się takie wypociny czyta.

JuniorLFC
07-10-2011, 13:04
Prosty zwód to jest strzał+podanie ;) Na klawiaturze nie zrobisz niczego spektakularnego.

Nic nie zrobię? Proszę Cię... Na klawiaturze można równie dobrze nauczyć się tricków jak na padzie. Jeśli się chce.

tony_gdansk
07-10-2011, 15:27
Nic nie zrobię? Proszę Cię... Na klawiaturze można równie dobrze nauczyć się tricków jak na padzie. Jeśli się chce.

Oczywiście, że można, ale to też wymaga treningu.. na padzie jest o wiele łatwiej. Zresztą ja nie gram na klawiaturze, ciężko powiedzieć.

demon11
07-10-2011, 16:39
Jak wykonać jakiś bardziej spektakularny zwód na padzie gram na dualshocku 2 i korzystam z przełączki i nie mogę zrobić żadnych z lepszych zwodów jak go ustawić żeby było można robić sztuczki techniczne ?

lewap80
13-10-2011, 09:38
To samo co wyżej.
Jeszcze na arenie jakieś mogę wykonać, ale kiepskie - ale w meczu normalnym nie moge ani jednego, o co tu chodzi?
Jakies to dziwne albo cos mam zle ustawione bo na arenie np moge zrobic zwod strzal i podanie (zmylka) a w grze ni cholere od razu strzela. Trzeba miec kamere za zawodnikiem?
Gram na padzie.

tony_gdansk
13-10-2011, 10:34
Kamera nie ma nic do tego. Jeśli masz pada to do zwodów trzeba tylko cierpliwości. Sam uczyłem się np. rabona fake i początki nie były łatwe, a teraz to dla mnie nic trudnego. Wystarczy trzymać LB czy jak masz tam ustawione i operować prawym analogiem + zazwyczaj dwoma przyciskami nominalnie odpowiadającymi za strzał i podanie.

Inna sprawa, że nie wiem czemu na arenie Tobie się udaje, a w meczu nie. Powinno wszystko być OK, chyba, że grasz na poziomie Legendarnym lub online z bardzo dobrym przeciwnikiem i stres nie pozwala Ci na wykonanie jakiejś sztuczki.. Takie moje przypuszczenia.

lewap80
13-10-2011, 12:15
stres nie pozwala Ci na wykonanie jakiejś sztuczki - hehe, dobre.
Tnx za info, no bede probowal dalej.

tony_gdansk
13-10-2011, 16:00
Nie no wiesz, dziwnie trochę to brzmi, ale.. czasem tak jest, że na arenie bez rywali robisz praktycznie wszystko, a przyjdzie mecz, przeciwnik atakuje pressingiem i już nie wszystko wychodzi. :)

lewap80
14-10-2011, 07:37
Juz opanowane, problemem byl pad w ktorym nie zawsze dzialal analog i jak moglem wykonac jakis zwod w meczu? A w ogole problem z padem opisalem w poscie dot. padow, bo wszyscy ktorzy maja pady mniej znanych firm maja nie dzialajacy analog.
No to teraz fifka mnie jara podwojnie :)

robinho-19
14-10-2011, 19:36
czesc wam

Kurcze mam problem. Otóz znam wiele trików i dalej nie mogę przejść pojedynczego obroncy( klasa światowa, zawodnik z *****), znam: rabona, elastico, sombrero, markowanie przetoczenia, potrójne elastico, czary mary, markowanie cofnięcia piłki, przetoczenie piłki i wypuszczenie, podwójna piętka, 360, gwiazda. Znacie jakieś które pomogą mi przejść obroncę?
Może w ogóle dacie mi jakieś porady jak skutecznie grać?
Jest to trochę wkurzające i najczęściej kończy się wyłączeniem fify.
pozdro

enek
14-10-2011, 20:25
A ja mam pytanie jak zrobić rabone, fake rabone ? Czytałem, że łatwo ale nikt nie wytłumaczył dokładnie ...

Vezze01
14-10-2011, 22:58
@UP

Rabona Fake : biegniesz sprintem i markujesz strzał do tylu + przycisk od tricków .

A sam podłącze się pod pytanie jak wykonać rabona shot .

Milyex
17-10-2011, 18:04
Po pierwsze każdy kto chce wykonywać triki na klawie musi po podmieniać pliki z fify 11 bo inaczej żaden trikas ci nie wejdzie.Są jakieś blokady typu chcesz robić trki no to kup pada

A potem to jak budowa cepa np.num4 +num 2 i d i jest gol.

pwi7aaf
18-10-2011, 09:59
Witam, jestem nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę z serią Fifa.

Mam do Was kilka pytań dotyczących rozgrywki (może znajdzie się jakiś spec :P )

1. Jak wykonywać rzuty wolne ? Oglądałem kilka tutoriali na YT, ale za cholere nie wiem jak zrobić np. podkręcony strzał.

2. Czy są w grze jakieś tutoriale dotyczące trików ? Czy trzeba albo oglądać YT albo samemu próbować? Żadnych samouczków w grze nie znalazłem, a może źle szukałem.

3. Macie jakiś dobry sposób na podania prostopadłe ? Moi zawodnicy za bardzo nie moją ochoty wybiegać na puste pozycje. Po wciśnięciu LB i podaniu prostopadłym co 10 piłka dochodzi do mojego zawodnika...

Dzięki z góry za pomoc :)

Kkaka007
18-10-2011, 10:44
Ja mam problem z rzutem wolnym w okolicach pola karnego (na wprost bramki) gdzieś w takiej odległości jak na tym rysunku: http://www.gry-iphone.pl/wp-content/uploads/2011/01/freekick-master-free.jpg kiedy oddaję strzał takimi specami jak Lampard czy Mata to i tak piłka odbija się od muru albo leci ponad bramką może wie ktoś jak strzelić żeby padł gol z góry dzięki :)

tony_gdansk
18-10-2011, 11:10
Witam, jestem nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę z serią Fifa.

Mam do Was kilka pytań dotyczących rozgrywki (może znajdzie się jakiś spec :P )

1. Jak wykonywać rzuty wolne ? Oglądałem kilka tutoriali na YT, ale za cholere nie wiem jak zrobić np. podkręcony strzał.

2. Czy są w grze jakieś tutoriale dotyczące trików ? Czy trzeba albo oglądać YT albo samemu próbować? Żadnych samouczków w grze nie znalazłem, a może źle szukałem.

3. Macie jakiś dobry sposób na podania prostopadłe ? Moi zawodnicy za bardzo nie moją ochoty wybiegać na puste pozycje. Po wciśnięciu LB i podaniu prostopadłym co 10 piłka dochodzi do mojego zawodnika...

Dzięki z góry za pomoc :)

No więc po kolei.

1) Tutaj za cholerę nie pomogę, bo sam nie umiem strzelać. Zawsze walę na pałę, a nóż coś wpadnie.. czasem wpada ;)

2) Tutaj sprawa wygląda nieco trudniej. W grze masz jakby spis tricków i cieszynek, w którym jest napisane co trzeba po kolei wciskać, by uzyskać dany trick.

Jeśli chodzi natomiast o filmiki na YT i różnego rodzaju tutoriale to sprawdź np. ten (http://www.youtube.com/watch?v=VRk453JvTTw). Chociaż tak na prawdę żaden tutorial nie pomoże Tobie jeśli nie będziesz ćwiczyć tricków dłuższy czas. Potrzebny jest refleks, precyzja, dokładność. Sam się o tym przekonałem.. dużo łatwiej jest np. zrobić jakiś trick na arenie niż w grze, ale to inna sprawa ;)

3) Tutaj osobiście nie mam żadnych problemów, wyczekuje odpowiedni moment i leci piłka.. bardzo często dochodzi.

Emca
18-10-2011, 11:15
Jest jedna odpowiedz na wasze 2 pierwsze posty.

Praktyka!
Macie w fife arene trenujcie rzuty wolne, karne co do prostopadlych nie ma jasnego sposobu jak podawac bo by była ta gra bez sensu,w kazdej sytuacji zawodnnicy zachowuja sie inaczej, odnajdz najlepszy sposob.

pwi7aaf
18-10-2011, 11:22
Z tą praktyką to jak najbardziej się zgadzam ( o ile żona pozwoli pograć :D ) , liczyłem tylko na jakieś naprowadzenie :)

Dodatkowo, jak się podkręca piłkę w rzucie wolnym? Lewym analogiem plus przycisk strzału czy coś jeszcze?

MaTTi905
21-10-2011, 09:12
EMCA
A co trzeba wcisnąć żeby w arenie trenować karne i wolne?...gram na klawiaturze

Rokefeler19
21-10-2011, 10:15
jak biegniesz z pilka to nacisnij kierunek od zmiany taktyki i z tego miejsca bedzie wolny, albo wcisnij select to tam masz do wyboru trening wolnych i innych rzeczy

a czy da sie bic jakos mocno rzuty rozne czy to tylko kierunkiem ustalam podkrecenie.bo komp kiedys mi bardzo mocno dosrodkowal doslowanie jakby to strzal byl.

michalo1975
28-10-2011, 17:18
Tematem będzie perfekcyjne wykonywanie rzutu wolnego.

Najlepiej według mnie jest celowanie w słupek wtedy rzadko się udaje,
ale się da.

Dr.House
28-10-2011, 17:24
Tematem będzie perfekcyjne wykonywanie rzutu wolnego.

Najlepiej według mnie jest celowanie w słupek wtedy rzadko się udaje,
ale się da.

Mnie się udał rzut wolny tylko raz trzeba dobrze przymierzyć poprostu i mała siła wykopu musi być i wtedy trafisz.

tony_gdansk
28-10-2011, 21:37
Ja przy wolnych celuję zawsze pomiędzy ostatnim, a przedostatnim obrońcą w murze, patrząc od krótkiego słupka.

suarez7fan
31-10-2011, 21:00
Witam, wie ktoś może jak wykonać trik którym zawodnik przepuszcza piłkę obok zawodnika i go obiega ? Ponoć jest to bardzo łatwe.

tomek55555
01-11-2011, 07:59
Dlaczego nie moge wirtualną gwiazdą zrobić rabony? Mam 5 gwiazdek dryblingu. Innymi zawodnikami normalnie tylko nie WG.

suarez7fan
01-11-2011, 08:20
Tomek - ja też tak mam, nic nie poradzisz na to...

Rokefeler19
08-11-2011, 13:17
a kto mi powie jak przyjac pilke ktora leci do mnie po ziemi i z pierwszej pilki ja poprostu podbic.prosze o pomoc :(

Badol
08-11-2011, 16:37
Witam!
Mam problem odnośnie nie samych trików a "precyzyjnego dryblingu", otóż czy wy też tak macie ze po wcisnięciu LB który rzekomo odpowiada za ten drybling was zawodnik nawet w pełnym biegu nagle staje i odwraca sie? zamiast dryblować piłka troche wolniej. JEst to dziwna sytuacja gdyż czasami po wcisnięciu LB jednak zawodnik niestaje w tlumie tylko zręcznie drybluje między zawodnikami a drugi raz przy takiej samej sytuacji on staje i przeciwnik raz dwa mi odbiera piłke. Zatem mam pytanie czy ten drybling jest od czegos uzależniony? czy to jest normalne bo mi sie wydaje ze nie aczkolwiek nieznalazłem absolutnie zadnego roziwiązania i prosiłbym o odpowiedź gdyż bardzo mi na tym zalezy. Oczywiscie dryblować probowalem zawodnikami typu messi robben a pad jest od XBOXa 360. z góry dziękuje za odpowiedz

tomek55555
08-11-2011, 18:25
Witam!
Mam problem odnośnie nie samych trików a "precyzyjnego dryblingu", otóż czy wy też tak macie ze po wcisnięciu LB który rzekomo odpowiada za ten drybling was zawodnik nawet w pełnym biegu nagle staje i odwraca sie? zamiast dryblować piłka troche wolniej. JEst to dziwna sytuacja gdyż czasami po wcisnięciu LB jednak zawodnik niestaje w tlumie tylko zręcznie drybluje między zawodnikami a drugi raz przy takiej samej sytuacji on staje i przeciwnik raz dwa mi odbiera piłke. Zatem mam pytanie czy ten drybling jest od czegos uzależniony? czy to jest normalne bo mi sie wydaje ze nie aczkolwiek nieznalazłem absolutnie zadnego roziwiązania i prosiłbym o odpowiedź gdyż bardzo mi na tym zalezy. Oczywiscie dryblować probowalem zawodnikami typu messi robben a pad jest od XBOXa 360. z góry dziękuje za odpowiedz
Czy za precyzyjny drybling nie odpowiada czasem przycisk LT??

Badol
08-11-2011, 18:45
Niee to niejest jest LT. Nawet w instrukcji jest napisane że przycisk LB, zreszta prosze zobaczyć sobie naciskając czasami przycisk LB jak zawodnik mija przeciwników, to jest zupełnie inny drybling poporstu samo "mijanie" gdzie zawodnikowi mającemu piłke naprawde jest trudno ją odebrać

Rokefeler19
09-11-2011, 04:15
a czy ktso pomoze w mojej sprawie?
jak przyjac pilke ktora leci do mnie po ziemi i z pierwszej pilki ja poprostu podbic.prosze o pomoc :(

michael_angelo1
09-11-2011, 15:38
jeżeli przez podbicie rozumiesz "kapkowanie" to w tej fifie chyba nie ma takiej możliwości (chyba, że jest to jakiś bardziej skomplikowany trik).

Emca
09-11-2011, 19:27
a czy ktso pomoze w mojej sprawie?
jak przyjac pilke ktora leci do mnie po ziemi i z pierwszej pilki ja poprostu podbic.prosze o pomoc :(

wg mnie robi się to tak:

jesteś odwrócony w stronę piłki naciskasz LT i gdy piła bedzie blisko wciskasz RB
oznaczenia z pada xboxa

Rokefeler19
10-11-2011, 19:56
szukalem rowniez na necie tutoriala jak strzelic pietka bramke.cos pisze o lb i lt ale nigdy taki strzal mi nie wychodzi.nawet na arenie to nie wychodzi.pomoze ktos?

tomek55555
11-11-2011, 09:45
szukalem rowniez na necie tutoriala jak strzelic pietka bramke.cos pisze o lb i lt ale nigdy taki strzal mi nie wychodzi.nawet na arenie to nie wychodzi.pomoze ktos?

Ja z dwa razy strzeliłem piętką do bramki po dośrodkowaniu po ziemi, ale to było robione automatycznie przez zawodnika ;p

Rokefeler19
11-11-2011, 10:38
chodzi mi dokladnie o to co robi na tym filmiku.naciskam tak jak pisze ale nic nie wychodzi :(

filmik
http://www.youtube.com/watch?v=TQC-T7suc2g

BAVUNOV
22-11-2011, 21:39
jeśli grasz na padzie to przytrzymujesz rb + a :keke:

mesjach007
30-11-2011, 18:24
Klawisz od zwodów i strzał o.O Nie wiem w czy problem...

Qu.
01-12-2011, 20:14
@Rokefeler19

Musisz trzymać przycisk od tricków i jednocześnie musisz nacisnąć przycisk od strzału i najłatwiej wychodzi z pierwszej piłki

Kakamilus
02-12-2011, 12:13
mesjach007

Tak z przewrotki i z piętki strzelisz

figiel1000
02-12-2011, 18:31
Ja umiem kazdy trick do freestailo (nie pamietam jak sie to pisze xD)
Ale malo trickow umiem takich potrzebnych na mecz, mozecie jakies poradzic ?
Ostatnio gosciu sie popisywal przede mna caly mecz na trickach mnie jezdzil xD
Gram padem na xboxie :p
pozdro

keyachi
02-12-2011, 18:35
@up ja używam 'podstawowych' tricków ruletka, elastico, okulary nie potrzebuje więcej, a ludzi nieraz jak tyczki mijam :)

Stanikslonsk
08-12-2011, 07:17
a wiecie moze jak technicznie strzelic powiedzmy lekkim rogalem? wala mi takie bramki non stop online. gram na ps3. z gory dzieki

tony_gdansk
08-12-2011, 15:24
Co znaczy lekkim rogalem? Strzał techniczny, finezyjny.. na alternatywnych jest to chyba L1 albo R1 + Kwadrat..

Stanikslonsk
09-12-2011, 06:58
raczej strzal techniczny. w finezyjnym pilka leci prosto. a ostatnio coraz czesciej po podejsciu pod moje pole karne rywal uderza technicznym stzralem zazwyczaj nie do obrony.

czteryosiem.
09-12-2011, 13:19
a wiecie moze jak technicznie strzelic powiedzmy lekkim rogalem? wala mi takie bramki non stop online. gram na ps3. z gory dzieki

Na klasycznym sterowaniu R1+O

tony_gdansk
09-12-2011, 13:26
raczej strzal techniczny. w finezyjnym pilka leci prosto. a ostatnio coraz czesciej po podejsciu pod moje pole karne rywal uderza technicznym stzralem zazwyczaj nie do obrony.

Prawym analogiem się podkręca piłkę.

realny
09-12-2011, 14:25
Jak zrobic trick 'Bridge'?

ForzaMilan
11-12-2011, 08:15
Ja umiem zrobić tricka, który jest bardzo przydatny. Trzymam "Z" a następnie naciskam 4 2 6 na numerycznej. Bardzo często mijam nim przeciwników.
W ciezynkach chyba mnie nikt nie pobije bo K. P. Boatengiem zrobiłem wszystkie opisane w grze.

tony_gdansk
11-12-2011, 09:27
Nie znam się na klawiszologii na klawiaturze. Mówisz o elastico?

ForzaMilan
12-12-2011, 14:46
@up
Tak

tony_gdansk
12-12-2011, 16:05
Bardzo fajnie się to robi, jak się już wytrenuje. Efektownie można mylić przeciwnika. U mnie póki co tylko rabona fake wychodzi zawsze, a reszta nie zawsze.. no, może jeszcze simple rainbow.. a reszta to ćwiczyć i ćwiczyć, aż dojdę do perfekcji..

Biesiu
12-12-2011, 17:57
A jak dosrodkowac krzyżakiem ??

tony_gdansk
12-12-2011, 21:17
@up

Platforma? Na PS3 to jest zdaje się L2 + kółko i zawodnik musi być na słabszej nodze, jednak głowy nie dam:)

Vezze01
27-12-2011, 12:51
Jak gram online , ludzie często dośrodkowują , mocną piłkę po ziemi albo lecącą niewiele nad ziemią . Jak zrobić takie dośrodkowanie ? Bo wg mnie jak bardzo dobre . Drugie pytanie , jak wykonywać wolne ?W ogóle mi w tej fife nie wychodzi . A zauważyłem , że prawie każdy pakuje bramy z wolnych . Nawet ludzie , których rozbijam 7-0 , potrafią walnąć z wolnego .

tony_gdansk
27-12-2011, 13:12
@up

Mocne dośrodkowanie po ziemi to trzy szybkie naciśnięcia kółkiem. Co do rzutów wolnych to są one bardzo proste. Przymierzasz lekko obok muru, podkręcasz piłkę i siła strzału lekko mniej niż połowa paska.. oczywiście weź pod uwagę z jakiej odległości strzelasz..

santiagos
27-12-2011, 13:18
Natrafilem na sposob dzieki ktoremu podobno mozna tak jak we wczesniejszych grach [FIFA 10 i starsze] wykonywac triki tylko za pomoca sfiftu i strzalek, bez potrzeby uzycia klawiszy numerycznych. Niestety........mi to nie wychodzi, a ludzie pisza ze im dziala. Moze cos zle robie, wszystko jest po angielsku. Wlaczalem wersje v1 i v2 [nadal nie wiem czym sie roznia....] ale to nic nie daje, a jesli juz to pilka odskakuje podczas klikania w strzalki. Luknijcie na to, moze wam sie uda. A jak sie uda to powiedzcie jak to zrobiliscie.

http://www.soccergaming.com/forums/showthread.php?t=170797

messi10'
28-12-2011, 15:13
Jak wykonać ruletę na Pc ? Ktoś odpowie ?
Potrzebny , bo to najbardziej użyteczny trik w FIFIE.

bananos
28-12-2011, 22:30
Jeśli chodzi o klawiaturę to nawet nie próbuj się uczyć bo to nie ma sensu. Kup sobie chińskiego pada na allegro za 15 zł z przesyłką, pół roku wytrzyma, a o ile można podnieść poziom gry.

Tomek.Prv
29-12-2011, 17:02
Witam. Mam do was pytanko, bo nie wiem czy tylko u mnie się tak dzieje.
Mianowicie w trybie arena, wszystkie sztuczki wychodzą jak nic, ale jak przyjdzie co do czego to w grze nie mogę zrobić prostego triku jakim jest podrzucenie piłki dwoma nogami, tzn L2 + R (drążek wciśnięty) i tak jest z innymi także. Jak to u was wygląda.

Help Me!!

bananos
29-12-2011, 17:16
A robisz to odpowiednimi zawodnikami? Nie każdy będzie Ci robił wszystkie triki, spróbuj np. C.Ronaldo, Nanim itp.

Tomi^^
29-12-2011, 17:16
W książeczce jest napisane, że musisz być ustawiony w dobrą stronę czy coś takiego. Poczytaj sobie :D

Tomek.Prv
29-12-2011, 17:29
No tak, czytałem już różne porady, ale przyznacie że L2+R Czyli podbicie można chyba zrobić każdym zawodnikiem.

tony_gdansk
29-12-2011, 17:36
Nie każdym.. ;)

Tomek.Prv
29-12-2011, 17:42
No chyba że tak
Ok Będę dalej próbował.
Dzięki

czteryosiem.
29-12-2011, 17:53
Zależy to od poziomu sztuczek zawodnika, wiadomo Messim i Cristiano Ronaldo czy Neymarem jest najłatwiej.

Tomek.Prv
29-12-2011, 18:01
Takie umiejętności zawodnicy zdobywają rozgrywając mecze???

tony_gdansk
29-12-2011, 18:01
Messi ma tylko cztery gwiazdki, więc aż tak łatwo nim nie jest. Ronaldo, Quaresma, Varela, Zlatan mają po pięć. Neymar, Aguero, Robinho, Pato też można poszaleć.

czteryosiem.
29-12-2011, 18:05
@Tomek.prv
Nie wiem jak zawodnicy, ale WG przez wykonywanie zadań odpowiednich.

Gorgios
29-12-2011, 19:13
Do tego triku jak się nie myle potrzeba cztery gwaizdki

jiraiya10
05-01-2012, 18:02
witam! mam pewien problem.raz jak gralem w fife 12(XboX) udalo mi sie zrobic cos takiego: stalem zawodnikiem a za soba mialem przeciwnika.dostalem mocne podanie i jakims cudem udalo mi sie podbic pilke z pierwszej do tylu i minąć obrońce.
pozniej probowalem to powtorzyc wiele razy ale mi sie nie udawalo.szukalem wszedzie i nie moglem znalezc tematu odnosnie tej sztuczki.odrazu mowie ze probowalem trzymac LT i pociagac za przycisk RT ale jak dostawalem pilke od kolegi z druzyny to moj zawodnik kapkował dwa razy pilke i wtedy niezgrabnie podbijal do tylu. jezeli ktos wie to bardzo prosze o pomoc:)

Rohoo7
10-01-2012, 19:36
Prosze o pomoc! Jak wykonać tricki z 0:34, 1:15 z tego filmiku hjersetha: http://www.youtube.com/watch?v=-kogsqlKmZM
oraz trick, a właściwie zwód polegający na przepuszczeniu piłki obok rywala oraz obiegnięcie go drugą stroną. Mam Xboxa.

SoiThe
11-01-2012, 15:33
0:34
Wystarczy wychylić do góry prawy drążek, możliwe, że ze wciśniętym LT.
1:15
Jeśli chodzi ci o ten strzał z piętki to:
Jak piłka do ciebie leci to puszczasz każdy przycisk(nie może być nawet wychylonego lewego drążka)i naciskasz LT i przycisk strzału(B).

Bartekk
11-01-2012, 15:51
Przecież wszystkie zwody są opisane w grze. Konfiguracja gry>Ustawienia>Sterowanie>Sztuczki techniczne.

SoiThe
11-01-2012, 16:24
Tych 2 nie ma akurat, najpierw sprawdź, a potem się wypowiadaj.

tony_gdansk
11-01-2012, 16:27
Jest sporo tutoriali w internecie, wystarczy poszukać.

SoiThe
11-01-2012, 16:43
UP@
Dokładnie, jest sporo tutoriali nawet na te Rabona Shot i Bergkamp Flick

Rohoo7
11-01-2012, 19:10
@up to wiem, ale najbardziej zależy mi na tym ostatnim. Poszukam jeszcze ;p

jiraiya10
11-01-2012, 19:27
a jak zrobic trick z 27 sekundy z tego filmiku? nigdzie sie nie spotkalem w turtorialach z tym trickiem...oraz podbicie pilki jak zrobil to villa w 1:08-zwyklym kapkowaniem tego chyba nie zrobi..moze i jest pelno turtoriali ale niektorych combosow goscie nie pokazuja...
http://www.youtube.com/watch?v=-kogsqlKmZM

SoiThe
13-01-2012, 20:06
z 27 sekundy to:
Jeśli grasz na padzie L2 i prawym drążkiem góra, góra, dół.
A podbicie tej piłki przez Ville to też mi się wydaje jak z tym Bergkamp Flick, czyli prawym drążkiem do góry.

Gibon
20-01-2012, 08:55
Mam takie pytanko.
Czasami jak podaję powiedzmy do Alexisa Sancheza (albo też do innych), przez przypadek on wtedy przy przyjęciu podbija piłkę i się obraca (np. piłka jest podbita w prawo a on odwraca się drugą stroną. Trudno jest to wytłumaczyć, ale proszę o porady. Gram na PS3

z 27 sekundy to:
Jeśli grasz na padzie L2 i prawym drążkiem góra, góra, dół.
A podbicie tej piłki przez Ville to też mi się wydaje jak z tym Bergkamp Flick, czyli prawym drążkiem do góry.

podbicie jakie zrobił Villa to przy przyjęciu wciskasz L2 i R1 (mi się tak udawało)

Edytuj posty!

Ostry69
24-01-2012, 00:57
siema
post bedzie nieco nie na temat ale wiąże sie nadal z trickami, mianowicie chodzi mi o to jak podczas grania kariery wyskillowac "gwiazdki" czyli umiejetnosc trickowania, mam na mysli juniora dopiero co wcielonego do skladu. Da sie to zrobic w ogole ?

FCBMessi335
24-01-2012, 14:38
Jak zrobić rabone fake na ps3.

Proszę o szybką odpowiedz bo mieć na papierze a zrobić trik t zupełnie co innego.

tony_gdansk
24-01-2012, 20:49
Biegniesz w lewo, wciskasz L2, następnie kwadrat+krzyżyk i potem bardzo szybko strzałkę w przeciwną stronę biegu, czyli w tym wypadku w prawo.. strasznie trudno na samym początku.

Ostry69
25-01-2012, 00:00
moglby mi ktos odpowiedziec ?

Emca
25-01-2012, 00:05
no patrzysz które zaliczenia daja plusy do tricków,z tego co pamietam na arenie bylo pare np wykonaj trick dwu gwiazdkowy itd.

Ostry69
25-01-2012, 15:05
Ok Dzieki za pomoc

xray92
01-02-2012, 19:31
Siema jak strzelać z daleka. Znalazłem tutorail ale kompletnie mi nie wychodzi link do tutka: http://www.youtube.com/watch?feature=iv&v=uGk4dGJvjqA&annotation_id=annotation_736725&src_vid=e6_ZdeAx5a8
Jaki przycisk trzeba trzymać? Wytłumaczy mi ktoś? Oczywiście gram na Ps3

Madmar
10-02-2012, 20:14
Witam, wie ktoś może jak wykonać trik którym zawodnik przepuszcza piłkę obok zawodnika i go obiega ? Ponoć jest to bardzo łatwe.

chciałbym też to potrafić ciekawe czy kiedyś ktoś mi na to odpowie.zawodnik przepuszcza piłkę obok zawodnika i go obiega jak to zrobić ? pomocyyy !

zelek08
10-02-2012, 22:39
chciałbym też to potrafić ciekawe czy kiedyś ktoś mi na to odpowie.zawodnik przepuszcza piłkę obok zawodnika i go obiega jak to zrobić ? pomocyyy !

Biegniesz w lewo, zawodnik jest przed tobą, w odpowiednim momencie pchnij prawy analog w kierunku biegu, tak to wygląda w teorii, ważne by złapać ten odpowiedni momencik :) można tak też jak biegniesz w lewo a zawodnik jest przed tobą ale troszkę wyżej ( kumacie ? :D ) dajesz wtedy analog na skos w górę i piłka idzie przed przeciwnikiem a twój zawodnik obiega go za plecami i już jesteś sam na sam :)

Madmar
11-02-2012, 13:35
Biegniesz w lewo, zawodnik jest przed tobą, w odpowiednim momencie pchnij prawy analog w kierunku biegu, tak to wygląda w teorii, ważne by złapać ten odpowiedni momencik :) można tak też jak biegniesz w lewo a zawodnik jest przed tobą ale troszkę wyżej ( kumacie ? :D ) dajesz wtedy analog na skos w górę i piłka idzie przed przeciwnikiem a twój zawodnik obiega go za plecami i już jesteś sam na sam :) kurcze przydał by się film do tego jak by ktoś mógł to niech wstawi :D

zelek08
12-02-2012, 09:07
up
ja tam filmiku nie nagram bo się na takich rzeczach nie znam :D no ale dajcie spokój to tylko pchnięcie prawego drążka w odpowiednim kierunku, na serio potrzebujesz filmiku? :) szukaj na YT może cos takiego jest.

SoiThe
12-02-2012, 10:11
To jest proste, musisz wyczuć moment kiedy zawodnik będzie wystawiał nogę do zabrania piłki i wtedy musisz wychylić prawy drążek w jego kierunku.

Madmar
12-02-2012, 11:19
ok już to robię bez problemu dzięx

marian155
14-02-2012, 20:07
Witam, od dłuższego czasu uczę się tricków, problem pojawił się w tedy gdy nie mogę wykonać kilki, wiadomo nie każdy zawodnik potrafi wszystko robić, jednak gdzieś wyczytałem (ENG strona) że np trzeba odblokować flair trait dzięki czemu bedziemy mogli wykonywac triki( tu jest okiwać zawodnika 5 razy wykonujac triki), a gdzieś ze trzeba wykonywać jakieś zadania właściwe które poprawia skila. Mogę prosić żeby ktoś wyjaśnił mi na tym to polega i gdzie mogę znaleźć te zadania żeby je wykonywać. z Góry dzięki :)

ovner
21-02-2012, 13:07
Witam,

Czy ma ktoś jakiś fajny knif by wykonywać triki na klawiaturze ? Z tego co wiem to triki da sie tylko wykonywac na klawiaturze numerycznej ;/ ciezko ogarnac prawa i lewa strone klawiatury + strzałki.

Chyba, że się mylę i da się bez tych numerycznych ?

BartasLM10
06-03-2012, 13:12
Witam. Czy da się robić jakieś fajne i efektowne triki na Padzie Tracer TRJ-105 Proton Shot. Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się wiedzą na ten temat xD. A jeśli się nic nie da zrobić to możecie polecić mi jakiegoś dobrego pada do trików ale w dobrej cenie xD.?

GmansOO
06-03-2012, 13:45
@BartasLM10
To twój wybór. Możesz robić tricki na tym padzie ale ma on tylko 8kierunków(czyli jest do dupy) lub kupić pada od Microsoftu do Xbox360 wraz z adapterem i grać nim na PC. Jego cena to trochę ponad 150zł ale zapewniam, że jest warty każdej złotówki.

nozaki
06-03-2012, 20:12
O co chodzi z tymi 8-kirunkowymi padami? Rozumiem, że chodzi o standardowe kierunki co 45st? A jakie pady mają więcej kierunków? I czy mają więcej kierunków na krzyżaku czy tylko na gałkach analogowych?

React
06-03-2012, 20:20
8 kierunkowe pady to pady mające tylko krzyżaki (czyli masz skręty pod 45 stopni). A na gałkach analogowych zazwyczaj masz wielokierunkowy z mała martwą strefą :)

A na krzyżaku raczej wiecej niz 8 kierunkow nie wycisniesz

nozaki
06-03-2012, 21:01
Na typowym krzyżaku czteroprzyciskowym to trudno raczej, ale na okrągłym do zrobienia tak samo jak gałką analogową - w teorii. Nie wiem jak w praktyce to wygląda. Nie znam się - nie gram od dawien dawna i nie jestem na bieżąco. A jak takie 16-kierunkowe gałki przekładają się na samą grę? Faktycznie można biegać pod kątem 22,5st? Gracze sterowani przez komputer na moje oko biegają standardowo po 45st o ile nie biegną do konkretnego celu (dobiegnięcie do bezpańśkiej piłki, dobiegnięcie do przeciwnika - wtedy biegają po różnych torach, ale z piłką co 45st chyba). :)

Criis
12-03-2012, 11:40
Cześć. Patrzyłem na różnego rodzaju tutoriale ,ale coś u mnie nie gra.
Do dryblingu mam przyciski na klawiaturze następujące. Przytrzymuje "Q" i teraz "W,E,R,T" < są do dryblingu i "F" mam do kapkowania. Potrzebuję nauczyć się przykładowo markować strzał lub jakiś prosty do wykonania i skuteczny drybling.
PS: I jak wykonać strzał z rzutu wolnego silny na bramkę bo za każdym razem przy samym strzale czyli spacji wykonuje strzał techniczny łatwy do obrony.

Dzięki za pomoc z góry :P

jz99
22-03-2012, 17:25
@Criis

Markowanie strzału:Naciskasz przycisk strzału(lub dośrodkowania)i od razu przycisk podania.

Silny strzał z wolnego:

Naciskasz przycisk zmany zawodnika(w moim przypadku SHIFT) i ciśniesz przycisk strzału(ja mam jako D).To bardzo łatwe jest do nauczenia.

Kkaka007
04-04-2012, 18:11
Mam prośbę, wiecie może jak na klawiaturze zrobić takie proste triki jak przekładanie nogi nad piłką i zwód Ronaldinho w 23 sekundzie tego filmu ??? http://www.youtube.com/watch?v=f_9Tf279gEA&feature=related Z góry dzięki

jacoob99
04-04-2012, 18:57
@up

Nie wiem jak ci pomóc bo nie wiem jakie masz klawisze do zwodów ustawione,ale wszystko możesz sprawdzić w konfiguracja gry ---> ustawienia ---> sterowanie ----> pomoc - przyciski ---> sztyczki techniczne i to przełożenie to "przełożenie nogi nad piłką w lewo/prawo" a to Ronniego to jest " Elastico" ( 5-cio gwiazdkowe).

SoiThe
04-04-2012, 20:23
Zależy o co mu chodzi, bo ten 0:23 jest między dwoma trickami, czyli Elastico(ono nie jest przypadkiem od 4 gwiazdek) i piętki.

Kkaka007
17-04-2012, 14:55
Wielkie dzięki za pomoc

kubson1410
08-05-2012, 16:03
witam panowie mam pytanie, jak uderza się z fałsza (PS3) ????? jak by ktoś nie wiedział ocb to macie linka
http://www.youtube.com/watch?v=rvtth2-ArS0
(wiem że to fifa11 ale w 12 też tak można).

Kowal121
03-06-2012, 17:26
Siemka mam pytanko odnosnie precyzyjnego dryblingu na xboxie wiem xe robi sie go z lb z tym ze czy musze uzywac jakis dodatkowych klawiszy albo galki?czy chodzi tylko o to ze on choluje pilke blisko nogi bardzo powoli?jesli ktos wie co i jak prosze o pomoc i z gory dziekuje

jz99
09-06-2012, 08:20
@Up

Musisz trzymać przycisk LB i lewą gałkę.NIc trudnego

kubson1410
09-06-2012, 12:36
witam panowie mam pytanie, jak uderza się z fałsza (PS3) ????? jak by ktoś nie wiedział ocb to macie linka
http://www.youtube.com/watch?v=rvtth2-ArS0
(wiem że to fifa11 ale w 12 też tak można).

Ponawiam pytanie, nikt nie wie jak sie z fałsza uderza ??? Niektórzy zawodnicy (np. Quaresma) mają cechę ''uderza z fałsza'' czyli musi się dać.

tony_gdansk
09-06-2012, 12:42
A spróbuj może w ten sposób. Pójdź zawodnikiem na jego słabszą nogę, ustaw się jakbyś chciał strzelić na dalszy słupek i spróbuj strzelić trzymając R2 i zakręć prawym analogiem o 180 stopni od dołu w kierunku wskazówek zegara. Wybacz, nie wiem czy to właśnie tak się robi, nie sprawdzałem, dałem tylko moją sugestię.

CzerwonyDiabeł
11-06-2012, 19:05
zapraszam na mój kanał piszcie mi na PW na forum bądź na YT odpowiem na wszystkie pytania
link do kanału
http://www.youtube.com/user/KokaMedSveN?feature=mhee

YellowFlesh
31-07-2012, 21:12
Witam mam pytanie jak zrobic Scorpion Kick na pc ??
jak ktos nie wie co to jest to rosze oto link
http://www.youtube.com/watch?v=BbOJcAxnjLA
Prosze o szybka odpowiedz bardzo mi na tym zalezy :PP

SoiThe
01-08-2012, 10:34
Musisz podać wysoką do zawodnika i nim przytrzymujesz LT strzałkę w górę bodajże i maszujesz strzał.
Tutaj masz lepsze wytłumaczenie:
http://www.youtube.com/watch?v=TAGnwc1lh2M&feature=plcp

YellowFlesh
01-08-2012, 19:01
On w tym filmiku pokazuje na poczatku jak sie strzela nie
a potem jak sie wrzuca i on kazal przy wrzucaniu trzymac L1 to co to jest ??
aha i jeszcze jedno jak mam trzymac L1 to jak juz pilke wrzuce to tez trzymac nadal L1 nie rozumiem
moglbys mi to wytlumaczyc krok po kroku bo wole jak ty bys mi wytlumaczyl ;]

SoiThe
01-08-2012, 20:06
Ja tego tricku nie robię na co dzień. Czasami mi wychodzi podczas strzału gdy chcę uderzyć ze szczupaka, a wychodzi to.
P.S.
L1 to jest Lob na klawi.

Marcelo
01-08-2012, 20:13
Ja niedawno nauczyłem się triku którego może wykonywać TYLKO zawodnik co ma min. 4 gwiazdki sztuczek. Trik ten przydaje się bardzo gdy jestem np. na prawej stronie boiska i zagrywam piętką w lewą stronę.
Tutaj macie link do tego triku.
http://www.youtube.com/watch?v=5Icf5bl70tg&feature=plcp
(od 2:42)

YellowFlesh
01-08-2012, 23:08
OK spoko :]
a co do Marcelo to ja umiem wszytkie triki w tym filmiku ;]

YellowFlesh
01-08-2012, 23:10
Mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o strzal z pietki ale tak jakby z roletki jak to zrobic na pc
Bylo to juz w wczesniejszych postach ale nikt tak naprawde dobrze tego chyba nie wytlumaczyl

SoiThe
02-08-2012, 09:28
YellowFlesh
Ten strzał to czyste szczęście, nie ma jakiejś kombinacji żeby strzelać zawsze tym trickiem. On wchodzi domyślnie.

YellowFlesh
02-08-2012, 15:07
No spoko ale chodzi ci o Scorpion kick czy ten strzal z pietki z roletki ??
a co do scorpion kick to niektorzy gracze umieja go do perfekcji

SoiThe
02-08-2012, 16:22
Tak umieją jak często na, np. treningu używają tego tricku mi czasami wychodzi, ale jakbym miał go na zawołanie wykonać to nawet nie wiem jak dobrze zagrać piłkę koledze z drużyny.
A mój wcześniejszy post jest odwołaniem do tego strzał z piętki.

YellowFlesh
02-08-2012, 16:36
a jak wykonac Płaskie dosrodkowanie ??

SoiThe
02-08-2012, 18:22
Wciskasz 2x X(dośrodkowanie).

Marcelo
02-08-2012, 19:25
M'encantaBarça

Ale chodzi o mocne dośrodkowanie po ziemi. Ale jak sie wciśnie dwa razy X to jest normalne dośrodkowanie.

SoiThe
03-08-2012, 11:15
To 3x X(dośrodkowanie) lub kozłujące RB + X.

YellowFlesh
03-08-2012, 19:56
Jak podkrecic pilke w rzucie wolnym ??
bo dzisiaj udalo mi sie strzelic z 50 m a bramkarz rzucil sie w strone przeciwna gdzie strzelilem