PDA

Zobacz pełną wersję : FIFA 10: Triki i zwody - jak wykonać

James
14-09-2009, 18:05
W sieci ukazało się już kilka video tutoriali dzięki którym możemy się nauczyć wykonywać między innymi triki w grze FIFA 10 (FIFA 10 Demo również) na PC i na innych konsolach. Aktualnie trzy znajdują się w naszym dziale Porady (http://www.fifaserwis.com/?serwis=fifa10&page=16). Jak się pojawią inne to też tam będą umieszczane. Niestety dwa są w języku angielskim. Kiedy wyjdzie FIFA 10 to sam też jak co roku wykonam video tutorial i nie tylko ze zwodami, ale też z pokazanymi sposobami wykonywania rzutów wolnych itd (po polsku!). Sterowanie w FIFA 10 nie zmieniło się wiele także jak ktoś chce to mam w podpisie link do mojego konta na YouTube i tam jest poradnik dotyczący FIFY 09.

U-u-U
14-09-2009, 21:20
Ja się zapytam, jak dobrze strzelać rzuty wolne, tak, żeby dało się strzelić gola. Pytam o PS3 :) I chodzi mi o Fifę 10 naturalnie :) Bo w 09 jakoś tam nawet umiałem, naciskałem L1 i celowałem między głowy, ale widziałem, jak ludzie inaczej strzelali i bardziej efektywnie. Zresztą strzał z L1 już mi w 10 nie wychodzi, także proszę o pomoc, bo w tym serwisie nie znajdę poradnika na PS3, także może tu mi ktoś pomoże :)

L4G3R
14-09-2009, 22:52
A ja się chciałem zapytać czy , są jakieś nowe triki w FIFE 10 na PC! :) jeśli ktoś zna to niech napiszę lub ma filmik to poda linka z góry dziękuje :-) ....\

KacpereKSG
14-09-2009, 23:33
http://www.fifaserwis.com/?serwis=fifa10&page=news&id=12006 tutaj jest poradnik jak robić tricki :)

L4G3R
15-09-2009, 11:37
Lipa te same triki:(...

TheWitcher
15-09-2009, 23:05
na ps3/x360 jest baaardzo dużo nowych skilli. Zobaczcie na yt "fifa 10 new skills"

Mefju
28-09-2009, 13:24
ostatnio podczas meczu na Xbox Live, gość zaczął żonglować. Jak to zrobić ? może ktoś zna ten trick?

(((K.C.821)))
28-09-2009, 18:24
A da się może w Fifie 10 na PC zrobic Rabona fake??

trombistan96
02-10-2009, 11:27
Witam, zrobi ktoś tutorial po Polsku trickow na Fife 10 ?

James
02-10-2009, 14:04
Ja zrobię tutorial, ale nie wiem kiedy. Najpierw muszę napisać recenzję a później video tutek.

Tutaj macie wiele poradników - http://www.fifaserwis.com/?serwis=fifa10&page=16 (po prawej jest menu i jak tam naciśniecie na np. Poradniki to Wam więcej tego się pokaże).

Sebcio
02-10-2009, 20:42
Nie wiem co jest grane, ale nie mogę ni cholery wykonać żadnego triku. Wciskałem już wszelkie kombinacje klawiszy i nie udało mi się wykonać nawet przeplatanki. Przypisałem funkcję robienia zwodów spacji, napierdzielam ostro w nią, a zawodnik nawet nie drgnie.
Może mi ktoś powiedzieć o co w tych chodzi?

(Jeśli zły temat to sorry James :P)

@ Hahaha, ale ja jestem tępy. Okazało się, że pomyliłem klawisze - zamiast spacji, przypisany miałem prawy shift ;D

sopel
03-10-2009, 08:53
to popróbun trochę, np. na treningu idziesz zawodnkiem w prawo to ze wciśnięta SPACJĄ naciskaj szybko strzałki w prawo i w lewo

MenU
03-10-2009, 14:04
Dla tych którzy nie wiedzą jak się lobuje albo strzela po ziemi z rzutu wolnego:

Lob - S(anuluj zwód) + A(strzał)
Strzała po ziemie z wolnego - Q(zmiana zawodnika) + A(strzał)

To tyle ode mnie, mam nadzieje że komuś się przyda :lol3:

Ryu
03-10-2009, 16:31
gorzej jak masz switch player pod s i podanie pod s to juz tak nie strzelisz z wolnego bo poda po ziemi ;]

maciek18
04-10-2009, 15:43
ostatnio podczas meczu na Xbox Live, gość zaczął żonglować. Jak to zrobić ? może ktoś zna ten trick?

Z tego co wiem to na ps3 trzyma się L2 i naciska R1 wtedy żongluje :)

Arthas996
04-10-2009, 15:44

prosze bardzo:http://www.youtube.com/watch?v=q83QXzvZXvw

kkkris
04-10-2009, 19:25
Mam pytanko w jaki sposób podczas meczu zmieniać mozna taktyke z klawiatury?Chodzi o różne warianty np. ataku.

weapons
05-10-2009, 16:26
Ja chyba jestem totalnym kretynem, bo nnic zrobic nie umiem.... Moglby ktos tu wypisac jakiej kombinacji uzyc, zeby zrobic jakis trick? Bo z tego tutoriala na pc nic nie rozumiem :p

patryk19950103
05-10-2009, 20:27
http://www.youtube.com/watch?v=1qjlt0R6FXY
tu macie amatorzy...

mckefir
07-10-2009, 14:08
Jak Zastawic piłke przed obronca jak to mialo miejsce w fife 09 zastawianie pilki wiecie o co mi chodzi?. Za cholere niemoge tego zrobic w fifie10 , Moj pad to SAITEK P 880 Dual Analog

sidnejpolak
07-10-2009, 19:29
Jak Zastawic piłke przed obronca jak to mialo miejsce w fife 09 zastawianie pilki wiecie o co mi chodzi?. Za cholere niemoge tego zrobic w fifie10 , Moj pad to SAITEK P 880 Dual Analog

Prawdopodobnie nie ma już takiej możliwości :E

(((K.C.821)))
07-10-2009, 20:12
Stop piłki: sprint+mod. umiejętności...

James
07-10-2009, 20:33
Przedstawiam Wam video poradnik mojego autorstwa - FIFA 10 TUTORIAL - Triki i zwody (PC, klawiatura). Dowiecie się w nim m.in. jak wykonywać różne triki, zwody, rzuty wolne,... Oczywiście po polsku!

http://www.youtube.com/watch?v=8qup8S7OaZM

Arthas996
07-10-2009, 20:50
Przedstawiam Wam video poradnik mojego autorstwa - FIFA 10 TUTORIAL - Triki i zwody (PC, klawiatura). Dowiecie się w nim m.in. jak wykonywać różne triki, zwody, rzuty wolne,... Oczywiście po polsku!

James w tym tutorialu i lobowanie bramkarza i piłkarza jest Z(Anuluj\Zwód) i D(strzał), a przy lobowaniu piłkarza powinno C(Kontrola Tempa) i D(Strzał):yyy: i jeszcze powinna być "RABONA" - A(dośrodkowanie) i Strzałka w którąś strone

James
07-10-2009, 21:54
James w tym tutorialu i lobowanie bramkarza i piłkarza jest Z(Anuluj\Zwód) i D(strzał), a przy lobowaniu piłkarza powinno C(Kontrola Tempa) i D(Strzał)

To źle oglądałeś chyba :), bo lobowanie piłkarza z pola w tutorialu to A+Z. A u Ciebie jest (C+D), bo masz inną konfigurację sterowania ustawioną...

sidnejpolak
07-10-2009, 21:58
Nic nowego - to samo co było w 09 ;)
Btw zapomniałeś dodać tricku Blanco ;]

Arthas996
08-10-2009, 08:15
To źle oglądałeś chyba :), bo lobowanie piłkarza z pola w tutorialu to A+Z. A u Ciebie jest (C+D), bo masz inną konfigurację sterowania ustawioną...

pomyliło mi się ale lobowanie z miejsca powinno być C+A

wuderts
08-10-2009, 13:21
a jak mam takie mozliwe ze glupie pytanie: jak sie wykonuje silny strzal z dystansu? czy jest to poprostu wcisniecie przycisku strzalu czy jest jakis konkretny sposób?

B-Max
08-10-2009, 18:50
Przycisk strzału po prostu. chyba, że chcesz po ziemi albo wewnętrzną częscią stopy.. wtedy musisz strzał i inny przycisk..

Gogith
10-10-2009, 14:53
W tym tutorialu lobowanie zawodnika powinno być (kontrola tempa) + (dośr./ dł. podanie)

nalio
10-10-2009, 15:28
MAm pytanie jak to włączyć próbowałem już wszystkiego ale nic nie działa

Domino
10-10-2009, 15:37
Jak być chwilkę poświęcił na przeszukanie forum, to byś znalazł odpowiedź. Drybling 360 stopni działa, ale na konsolach, więc jeśli grasz na PC, to ciężko będzie ;) Niby było pisane że na PC też jest, ale ciężko go odczuć, ja go jakoś zasadniczo nie zauważyłem ;P

Arthas996
10-10-2009, 16:48
żeby czuć 360 trzeba grać na padzie choć i tak jest słabo na pc

James
10-10-2009, 17:28
W tym tutorialu lobowanie zawodnika powinno być (kontrola tempa) + (dośr./ dł. podanie)

Może i w ten sposób też działa - nie próbowałem. Tak czy inaczej Z+A działa, a tutorial nie kłamie. :]

(((K.C.821)))
10-10-2009, 20:25
drybling 360 działa na PC jak grasz gałką na Joyu. W poprzednich Fifach jak sobie wypuszczałeś piłke gałką też było pełno kierunków (normalnie na klawie jest 8-lewo, lewo-dół, dół, ...)

B-Max
10-10-2009, 22:14
Padem jest wiadomo łatwiej :)

Qlfon
10-10-2009, 23:07
Witama, gram w Fife 10 na PC (przez pada).
Wszystko jest pieknie tylko mam problem z jednym - nie dzialaja mi triki z L2, a jest ich pare.

Np. zaglerka (L2 + R1) mi nie dziala, podobnie jest z kazdym trikiem ktory wymaga L2.

Jest na to jakas rada? Czy moze te triki po prostu nie dzialaja na pc?

Z gory dzieki!

PS. Z gory odpowiem na oczywista rade - L2 mam dobrze ustawiony, bo gdy z nim strzele pilka jest strzelona technicznie, wiec w tym przypadku L2 wypelnia swoja role, problem jest tylko przy trikach.

Arthas996
10-10-2009, 23:13
Witama, gram w Fife 10 na PC (przez pada).
Wszystko jest pieknie tylko mam problem z jednym - nie dzialaja mi triki z L2, a jest ich pare.

Np. zaglerka (L2 + R1) mi nie dziala, podobnie jest z kazdym trikiem ktory wymaga L2.

Jest na to jakas rada? Czy moze te triki po prostu nie dzialaja na pc?

Z gory dzieki!

PS. Z gory odpowiem na oczywista rade - L2 mam dobrze ustawiony, bo gdy z nim strzele pilka jest strzelona technicznie, wiec w tym przypadku L2 wypelnia swoja role, problem jest tylko przy trikach.

1.nie to miejsce
2.oglądałem kilka konsolowych tutoriali chociaż mam PC i zorientowałem się że L2 to po prostu mod. umiejętności
3.z tych tutoriali dowiedziałem się też że ...TRIKI NA KONSOLACH I NA PC WYKONUJE SIĘ ZUPEŁNIE INACZEJ
4.na pc nie ma około 60% trików co są na padzie(na co jestem strasznie wkurzony nie dość że nam,pecetowcom odbierają grafikę, grywalność to jeszcze odbierają drybling:mad:co z tego że ktoś woli pc bo już ma dobry komp a pad kosztuje go od 40 do 150 zł, pecetowców mają w nosie*)
5.między innymi w tych 60% którego nie ma na PC jest !!!żonglerka!!!
mam nadzieje że pomogłem:spoko:

*sorry że nie na temat ;[

Jay-D
10-10-2009, 23:29
Niestety żonglerki chyba nie ujrzysz na swoim PC, bo po prostu w wersji na blaszaki jej nie ma. FIFA 10 konsolowa dużo trików ma dodanych z gry FIFA STREET. Właśnie tą żonglerkę i to w tej edycji udoskonaloną. Można się nawet pokusić o freestyle . :)

Aha. I za strzał techniczny w wersji PS3 nie odpowiada "fabrycznie" L2 tylko R1. To takie sprostowanko. :)

Qlfon
10-10-2009, 23:34
Aha. I za strzał techniczny w wersji PS3 nie odpowiada "fabrycznie" L2 tylko R1. To takie sprostowanko. :)

Zalezy na jakim padzie - jezeli grasz na Logitech'u Dual Action, gra fabrycznie zmienia ustawienia na te, podpasowane pod pada - min. L2 to strzal techniczny :P

mankiewicz
11-10-2009, 13:58
Mam Fife na pc i gram na padzie zna ktoś jakiś filmik z trikami na pc na padzie?? a jesli tak czy poda stronke??

Z góry dziękuje

Qlfon
11-10-2009, 14:46
Popieram prosbe przedmowcy

Jay-D
11-10-2009, 14:51
Mam Fife na pc i gram na padzie zna ktoś jakiś filmik z trikami na pc na padzie?? a jesli tak czy poda stronke??

Z góry dziękuje

Nie wiem czy takie są...

rafi1133
12-10-2009, 12:00
Mam kilka pytań.

1. Jak zrobić podanie prostopadłe (takie na dobieg) górą?
2. Jak w obronie poruszać się tak powoli obrońcą. Tak jakby szeroko ustawione nogi i blokować napastnika?
3. Jak przepuścić piłkę i potem pobiec do niej (otrzymujesz podanie, puszczasz piłkę między nogami albo obok, odwracasz się i biegniesz do niej)?
4. Jak oddać strzał z rzutu wolnego po ziemi (dodam że kontrola tempa+D mi nie działa)?
5. Wątpię żeby takie coś było, a jeszcze bardziej wątpię żebyście mnie zrozumieli, bo sam nie wiem jak to by miało wyglądać. Jest jednak jakiś sposób żeby moi zawodnicy ruszali do przodu i pokazywali się na podania prostopadłe. Bo denerwuje mnie to jak oni stoją w miejscu, najczęściej obok obrońcy.
6. Jak podskoczyć zawodnikami w murze?
7. Da się jakoś walczyć 'na ciało' na klawie?
8. Jest jakaś kombinacja klawiszy na "automatyczne" dośrodkowanie itp. czy tylko A się przytrzymuje?

Gram na klawiaturze. Najlepiej podajcie pełne nazwy klawiszy (zwód+podanie itp.)

Diaz93
12-10-2009, 15:52
Witam ziomki!!!
Mam pytanko czy mogli byscie mi podac jakies sekwencje klawiszy których uzywamy w FIFIE 10 aby zmienic taktyke. Słyszałem kiedys o czyms takim jak zwolnienie obrony. Czy jest cos takiego ???? Może macie jakis poradnik??
Licze na pomoc;D

Domino
12-10-2009, 15:57
To chyba zależy jak masz ustawione w ustawieniach klawiszy, a taktyki są osobno opisane w FIFIE(w 09 były, nie mam pewności jak w 10 ;P) jeśli o to Ci chodzi. Kiedyś na numerycznej były to klawisze 4, 8, 6 i 2 a teraz pozmieniali ;)

Diaz93
12-10-2009, 16:28
O tym to ja wiem, ale ponoc są takie klawisz ze np. przywołujesz pomoc do ataku czy w obronie cos mieszasz.

P@chu
13-10-2009, 18:09
Mam kilka pytań.

1. Jak zrobić podanie prostopadłe (takie na dobieg) górą?
2. Jak w obronie poruszać się tak powoli obrońcą. Tak jakby szeroko ustawione nogi i blokować napastnika?
3. Jak przepuścić piłkę i potem pobiec do niej (otrzymujesz podanie, puszczasz piłkę między nogami albo obok, odwracasz się i biegniesz do niej)?
4. Jak oddać strzał z rzutu wolnego po ziemi (dodam że kontrola tempa+D mi nie działa)?
5. Wątpię żeby takie coś było, a jeszcze bardziej wątpię żebyście mnie zrozumieli, bo sam nie wiem jak to by miało wyglądać. Jest jednak jakiś sposób żeby moi zawodnicy ruszali do przodu i pokazywali się na podania prostopadłe. Bo denerwuje mnie to jak oni stoją w miejscu, najczęściej obok obrońcy.
6. Jak podskoczyć zawodnikami w murze?
7. Da się jakoś walczyć 'na ciało' na klawie?
8. Jest jakaś kombinacja klawiszy na "automatyczne" dośrodkowanie itp. czy tylko A się przytrzymuje?

Gram na klawiaturze. Najlepiej podajcie pełne nazwy klawiszy (zwód+podanie itp.)

1. przytrzymaj przełącz zawodnika lub rozpoczęcie biegu(albo jedno albo drugie do końca sam nie wiem)+podanie prostopadłe
2.kontrola tempa a blokowanie napastnika tzn masz na myśli zastawianie się??
Jeśli tak, to kiedy ktoś będzie chciał ci odebrać piłkę trzymaj klawisz sprint.(w bezruchu)
3.o ile mi wiadomo czegoś takiego nie ma ale możesz przepuścić piłkę pod swoimi nogami(anuluj zwód w momencie gdy piłka jest tuż koło ciebie) którą najprawdopodobniej przejmie inny zawodnik z twojego teamu jeśli wszystko zgrasz w czasie...
4.musisz przytrzymać przełącz zawodnika lub rozpoczęcie biegu(tak samo jak w punkcie 1 nie jestem pewny)+strzał
5.no jest oczywiście że jest:) po prostu naciśnij rozpoczęcie biegu a on w miare swoich umiejętności będzie próbował się jak najlepiej ustawić i wybiec np na wolne pole
6.bodajże podanie prostopadłe
7.no to to samo to w punkcie 2 tzn zastawianie sie a np walka o górną piłkę to używaj strzałek w czasie jak ona spada by wywalczyć jak najlepszą pozycję
8.automatyczne dośrodkowanie ustawiasz w opcji:sterowanie tak masz też automatyczne podanie prost. jakby co...;)

Arthas996
13-10-2009, 19:22
1.
3.o ile mi wiadomo czegoś takiego nie ma ale możesz przepuścić piłkę pod swoimi nogami(anuluj zwód w momencie gdy piłka jest tuż koło ciebie) którą najprawdopodobniej przejmie inny zawodnik z twojego teamu jeśli wszystko zgrasz w czasie...

to można zrobić na padzie nie wiem czy na klawie-gdy podanie idzie do ciebie trzymaj anuluj\zwód i strzałkę w którą leci piłka po jej przepuszczeniu

rafi1133
14-10-2009, 09:25
Bardzo Wam dziękuję. Nawet nie wiecie jak mi pomogliście!

Ja miałem przełącz zawodnika na "S" i mi było ciężko, a właściwie nie mogłem nic zrobić, bo mam na nim również podanie.
Przełączanie zawodnika na "q" jest strasznie męczące. Ale cóż, podanie górą na dobieg, to coś wspaniałego.

PS> Podanie prostopadłe nie skacze murem.

Arthas996
14-10-2009, 10:25
Bardzo Wam dziękuję. Nawet nie wiecie jak mi pomogliście!

Ja miałem przełącz zawodnika na "S" i mi było ciężko, a właściwie nie mogłem nic zrobić, bo mam na nim również podanie.
Przełączanie zawodnika na "q" jest strasznie męczące. Ale cóż, podanie górą na dobieg, to coś wspaniałego.

PS> Podanie prostopadłe nie skacze murem.

Skakanie murem jest tak samo jak Podanie prostopadłe górą, czyli trzymajRozpoczęcie biegu\Przełącz Zawodnika i Podanie Prostopadłe:spoko:

rafi1133
14-10-2009, 11:12
O dzięki

Harmony
16-10-2009, 08:51
Jakimi przyciskami się lobuje na klawiaturze? :wyjscioszki:

EspE2000
16-10-2009, 12:24
Jakimi przyciskami się lobuje na klawiaturze? :wyjscioszki:
Trzeba trzymać przycisk anuluj i wcisnąć odpowiednio długo (aczkolwiek jak najkrócej) D.

Czy ktoś wie jak wykonać szybkie, niskie dośrodkowanie ze skrzydła? W fifie 09 było to dwa razy A (podanie górą).

P@chu
16-10-2009, 22:29
no wydaje mi się że tak samo.Lecz jest jeszcze inna możliwość.Będąc w strefie dośrodkowań(nie mam tu na myśli tylko obszaru nad polem karnym ale nawet trochę w bok) przytrzymaj Q(tzn przełącz zawodnika lub rozpoczęcie biegu u mnie) i naciśnij A(długie podanie) wtedy to dośrodkowanie będzie ostrzejsze i szybsze.

misterzoltek
17-10-2009, 10:38
siema, mam fife 10 i gram na klawiaturze..
zastanawiam sie jak robic triki, chodzby ten najprostszy (przekładanie nóg nad piłką)
I wobec tego pytam jak trikowac jak ktos zan jakies kombinacje to piszcie co trzeba naciskac

i jeszcze 2- jak w czasie akcji oddac silny strzal po ziemi?
i jeszcze 3 jak wypuszczac piłke podczas rajdu skrzydłowego?
z gory dzieki

P@chu
17-10-2009, 11:46
przekładanie nóg nad piłką : w czasie zwykłego chodu(można bodajże robić w miejscu jeszcze ale sprint odpada) naciśnij szybko 2 razy modyfikator umiejętności
silny strzał po ziemi z akcji: sam nie wiem:D ale wydaje mi się że musisz przytrzymać strzałkę w przód(tzn przód określam jako kierunek w którym idziesz do bramki przeciwnika;))
no i strzał.Można jeszcze strzałkami w bok określać rotację.
wypuszczanie piłki : w czasie chodu lub najlepiej sprintu przytrzymaj modyfikator umiejętności(im dłużej przytrzymasz tym dalej wypuści sobie piłkę twój zawodnik)

prezesjr
21-10-2009, 14:18
Siema,
Jak dobrze strzelać wolne na Ps3? Jakoś w Fifa 10 mi to nie wychodzi ;)

Pozdro!

Jay-D
21-10-2009, 16:10
Siema,
Jak dobrze strzelać wolne na Ps3? Jakoś w Fifa 10 mi to nie wychodzi ;)

Pozdro!

Chyba nie ma złotego środka na to. Musisz dobrą siłę dobrać do odległości z której wykonywany jest rzut wolny no i kierunek. Ja parę bramek strzeliłem z wolnych ale nie jest to łatwe według mnie. Dużo też zależy od tego jak pracują gracze w murze.

barcamessi
21-10-2009, 17:31
jak szybko wyuczyć sie trików?

Arthas996
21-10-2009, 17:33
i jeszcze 2- jak w czasie akcji oddac silny strzal po ziemi?

naciśnij szybko leciutko dwa razy strzał

ArseN
21-10-2009, 19:16
jak uderzyć techniczcnie na PC? za chol... nie potrafie wyczaic...

piotrek1992d
21-10-2009, 20:22
jak się przywołuje BRAMKARZA w pole karne pod koniec meczu??

P@chu
21-10-2009, 23:10
jak uderzyć techniczcnie na PC? za chol... nie potrafie wyczaic...
technicznie strzelasz trzymając przycisk przełącz zawodnika lub rozpoczęcie biegu(dokładnie nie wiem bo u mnie te dwie pozycje zajmuje jeden przycisk - Q) i potem strzał
jeszcze masz kontrola tempa + strzał - to jest uderzenie hmm... sam nie wiem jak to nazwać...takie trochę inne niż zwykłe :D
anuluj/zwód + strzał - przelobowanie(zalecam trzymaj strzał dość krótko, bo potem strasznie daleko leci piłka)

jak się przywołuje BRAMKARZA w pole karne pod koniec meczu??
mod.umiejętności

prezesjr
22-10-2009, 10:16
Co to jest ten mod.? Jaki to przycisk na padzie w PS3?

Arthas996
22-10-2009, 16:54
jeszcze masz kontrola tempa + strzał - to jest uderzenie hmm... sam nie wiem jak to nazwać...takie trochę inne niż zwykłe :D

to strzał z FAŁSZA

adrian__8
22-10-2009, 18:33
jak się wychodzi z muru podczas rzutu wolnego...?

jak podczas rzutu wolnego przeskoczyć piłkę 1 zawodnikiem a 2 uderzyć ?

Arthas996
22-10-2009, 20:23
jak się wychodzi z muru podczas rzutu wolnego...?

chodzi ci o bramkarza w takim wypadku ustawiasz to w ustawieniach sterowania, jeśli ci chodzi o piłkarza w murze to naciśnij "D"("Strzał"/"Odbiór bez wślizgu*") a będziesz widział że jeden z piłkarzy w murze się tak jakby nachylił

jak podczas rzutu wolnego przeskoczyć piłkę 1 zawodnikiem a 2 uderzyć

oto wszystkie kombinacje z wystawiającym(wszystkie punkty prócz pierwszego będą z wystawiającym, nie będe za każdym razem pisał):
1.Przyzwanie Wystawiającego-"Kontrola Tempa"
2.Zmiana miejsca wystawiającego-Trzymając "Kontrola Tempa" naciśnij strzałkę w lewo lub w prawo
3.Zamarkowanie strzelającego i strzał wystawiającym-Trzymając "Anuluj\Zwód" napełnij pasek strzału"
4.Strzał Wystawiającego-Trzymając "Kontrola Tempa" napełnij pasek strzału
5.Wysunięcie Wystawiającego-Trzymając "Kontrola Tempa" naciśnij "Podanie"

adr
23-10-2009, 15:28
A ja mam takie pytanko czy można w Fifie 10 symulować faul (czyli samemu się kłaść) i jeżeli można to jak?

Arthas996
23-10-2009, 17:01
A ja mam takie pytanko czy można w Fifie 10 symulować faul (czyli samemu się kłaść) i jeżeli można to jak?

na Xbox 360\PS3\PS2\Wii nie wiem ale na PC nie można :-(

Jay-D
23-10-2009, 17:26
Nie można symulować fauli.

popo-popo1980
24-10-2009, 12:11
Witam,

Jak w fifie 2010 można biec szybciej za napastnikiem ?

Arthas996
24-10-2009, 13:01
witam,

jak w fifie 2010 można biec szybciej za napastnikiem ?

sprint???

adrian__8
24-10-2009, 13:30
a jak okiwać bramkarza ?

popo-popo1980
24-10-2009, 14:46
sprint???

to wiem tylko jak można biec jeszcze szybciej ?

napastnikiem jak biegniesz z sprintem + analog np w padzie to biegnie on jeszcze szybciej, i wtedy nie można dogodzić go obrońcą.

adrian__8
24-10-2009, 15:57
ponawiam.. jak okiwać bramkarza

sidnejpolak
24-10-2009, 16:03
ponawiam.. jak okiwać bramkarza

Mógłbyś sprecyzować to pytanie? :yyy:

adrian__8
24-10-2009, 16:19
Mógłbyś sprecyzować to pytanie? :yyy:

powiedzmy biegne sam na sam z bramkarzem i chcę go okiwać i strzelić lub wbiec do pustej bramki,tylko nie wiem jak to zrobić ..

James
24-10-2009, 17:21
W tym tutorialu masz opisane i pokazane jak zmylić bramkarza. Oprócz tego jeszcze jest w nim ponad 20 innych zagrań (zwody, zagrania specjalne, strzały z wolnych, inne porady).

Arthas996
25-10-2009, 09:11
powiedzmy biegne sam na sam z bramkarzem i chcę go okiwać i strzelić lub wbiec do pustej bramki,tylko nie wiem jak to zrobić ..

Trzymając "Strzał" naciśnij "Podanie" + "strzałka w ktorąś stronę" wtedy piłkarz zamarkuje strzał

Mr.M
26-10-2009, 17:19
Trzymając "Strzał" naciśnij "Podanie" + "strzałka w ktorąś stronę" wtedy piłkarz zamarkuje strzał
Albo spróbuj tuż przed bramkarzem daleko wypuścić sobie piłkę, a wtedy są dwa wyjścia: albo bramkarz nie zdąży cię powstrzymać i gol, albo zdąży cie sfaulować i karny( o ile sedzia nie jest ślepy)

Jex
08-11-2009, 19:12
Da się zastawiac piłkę? Nie mogę tego tutaj odnaleźć, a w F09 wychodziło bez problemu

mógłby ktoś przy okajzi przypomnieć jak lobowało się bramkarza i markowało strzał?

sidnejpolak
09-11-2009, 15:58
Da się zastawiac piłkę? Nie mogę tego tutaj odnaleźć, a w F09 wychodziło bez problemu

mógłby ktoś przy okajzi przypomnieć jak lobowało się bramkarza i markowało strzał?

Niby się da, ale tego jakoś nie widać :D

Tomi
09-11-2009, 21:35
Witam wszystkich,posiadam pada Apollo 3080 i nie mam nim trik-ów,ma ktoś może ustawienia na devdate do tego pada,tak jak było w fifie 09 żeby działały triki? jeśli tak to bardzo bym był wdzięczy

James
11-11-2009, 13:54

Shift (mod. umiej) + W (sprint)

Pro-IzzY
21-11-2009, 17:50
a jak strzelać z nożyc bo zawsze mi strzela główką a ja chce nożycami xD

bartekhenry14
27-11-2009, 15:07
idąc w prawo i trzymając lewy SHIFT puść prawo naciśnij szybko LEWO , potem PRAWO

trzymając SHIFT przerywanie naciskaj PRAWO lub LEWO

idąc w prawo naciśnij lewy SHIFT po czym PRAWO+DÓŁ

idąc w prawo naciśnij LEWY SHIFT po czym kolejno PRAWO+PRAWO+LEWO+PRAWO

PODBIJANIE+seria zwodów czyli rajd na skrzydle
idąc w prawo puszczając E naciskamy LEWY SHIFT+kilka razy PRAWO po czym naciśnij LEWY SHIFT+PRAWO+LEWO+PRAWO

STRZAŁ PO ZIEMI X+D

C potem C+D

rzuty rożne podkręcona STRZAŁKA W PRZÓD następnie D i STRZAŁKA W BOK I ją przytrzymać

Miłego grania :taniec:

krasnalfredzio
15-12-2009, 17:07
Witam wszystkich serdecznie :)
Zakupiłem pada Easy Touch ET-2128 Force Feedback ponieważ wykonywanie tricków z klawiszem SHIFT było męczące.
Z tutoriali jakie oglądałem wiem, ze tricki wykonuje się przez odpowiednie ruchy gałkami analogowymi...i tutaj mam problem.

Normalnie gałki analogowe działają mi jak strzałki i przyciski funkcyjne...jest to jednak normalne gdyż po wciśnięciu specjalnego przycisku "Analog" powinny one dostać dodatkowe funkcje....niestety po tej czynności strzałki nie działają, lewy pad służy do sterowania piłkarzem a prawy...chyba nie robi nic.

Proszę wiec o pomoc - jak zrobić tricki na padzie w Fifie ?

lewko
20-12-2009, 00:57
Witam Mam pytanie jak wykonac przewrotke na Ps2 napiszcie i czy wogule sie da na ps 2

Adriano_RKS
20-12-2009, 01:08
Kilka razy,szybko naciskasz przycisk strzału. Wszędzie tak jest, nie tylko na ps 2 :)

Lulinha
20-12-2009, 10:50
Witam Mam pytanie jak wykonac przewrotke na Ps2 napiszcie i czy wogule sie da na ps 2

Da się da tylko to zależy od wrzutki. Piłka musi być bardzo wysoko zawieszona. Wiem bo sam mam ps2.

patryk19950103
20-12-2009, 10:53
U Mnie panuje zasada : jak się uda to się uda. Wybieram kierunek strzału we wszystkie strony i naciskam strzał szybko prawie cały czas, To Moja metoda :)

lewko
20-12-2009, 17:44
Da się da tylko to zależy od wrzutki. Piłka musi być bardzo wysoko zawieszona. Wiem bo sam mam ps2.

Thx Dzis to próbowalem w Chelsea,Lech Poznan, W chelsea latwo pilke dokladnie zagrac bo obroncy zostaja w tyle a we lechu to hardcore biegniesz peszko na skrzydle i koles cie dogania wrzutka na lewandowskiego a on juz miejsca niema i wali z glówki

JAk juz wyjdzie przewrotka to ladne okienka idą

Mam jeszcze pytanko na Ps 2 mozna Online Grac bo widze ze stylu jest wejscie na neta a z przodu usb tylko gdy wlanczam niechodzi ???

mesjach007
21-12-2009, 15:06
Coś dla ułatwienia...
Jak piłka leci już na napastnika, to trzymaj strzałkę tak, jakbyś chciał uciec od piłki (np. wrzucasz na dół to przy strzale wciskasz strzałkę w dół) - wtedy zawodnicy częściej uderzają nogą, a nie głową :meditate:

------------------------------------------------------------------------------------------------

A tak z innej beczki...
1. Ma ktoś tutorial do FIFY10 do zwodów na PC na PADA??? (Nigdzie nie mogę znaleźć :wleb: )
Chodzi raczej o zawaansowane zwody bo w FIFE gram 7 lat :fajka:
2. Wie ktoś jak robić rabone na PC??? (na padzie)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. http://www.youtube.com/watch?v=UFnge9Yvh24
Znalazłem wreszcie!!! (co prawda przydał się tylko jeden zwód, ale zawsze to coś :zeby:)
2. Chyba nie ma na to sposobu na PC. Taki ronaldinho, jak się staram, to nie robi a potem w meczu nagle wrzucam a ten mi z raboną wyskakuje... :frownek:

nezdor1996
01-01-2010, 16:45
Siema!!!
Potrzebuję pomocy od zaawansowanego gracza fify 10.

Mój problem brzmi: Gdy komputer jest sam na sam z moim bramkarzem, to jak wyjdę kawałek od bramki przelobuję go, a jak zostanie stzreli technicznie pięknie lekko i gol zawsze. Pomocy jak stzrelać technicznie, dla mnie sam na sam jest najgorszy bo wale lekko i on strzela laczkiem i koło słupka. Pomocy jak strzeląć technicznie!!!!:lol44:

Pytoo
01-01-2010, 16:50
a ja mam pytanie, jak się rzucać bramkarzem ? mój casillas sie kladzie a nie rzuca, ale ostatnio odkrylem opcje w ktorej moge nim sterowac

radzice
01-01-2010, 18:19
a ja mam pytanie, jak się rzucać bramkarzem ? mój casillas sie kladzie a nie rzuca, ale ostatnio odkrylem opcje w ktorej moge nim sterowac

czy wogóle da się nim sterować ja wiem że jak sam na sam wychodzi komputer to klikam przycisk "A"(długie podanie)
a czy da sie sterowac to nie wiem.
Kiedyś gralem z gosciem przez neta i jak mialem rzut wolny to on kierowac normalnie bramkarzem

Cobretti.
01-01-2010, 18:33
na PC bodajże klikasz Lewy Shift, bądz prawy.

nezdor1996
01-01-2010, 19:03
Davis chodzi ci o strzały techniczne że lewym shiftem czy o tego wyżej, co się pytał o bramkarza ?

Lewym shiftem robi loby ;). Chodzi mi o techniczne pomocy!

Edytuj posty!

SławekACM
01-01-2010, 19:47
Ja w Fifie na ps3 (fifa 10) to jak strzelam, puszczam sprint, a naciskam strzał finezyjny... Zawsze wpada... No chyba że dam za mało siły xd.

nezdor1996
02-01-2010, 10:44
Jak nawet nie wiem jak oddać na pc strzał finezyjny, ponieważ w fifie 08,09 zawsze strzał finezyjny oddawało się Q+D a loby Z+D, tak jest posrane w 10 że loby się robi L SHIFT+D, strzały finezyjne nie wiem, dobra ponawiam moje pytanie: WIE KTOŚ JAK STZRELAĆ TECHNICZNIE NA PC!!!

mesjach007
04-01-2010, 21:17
Jak nawet nie wiem jak oddać na pc strzał finezyjny, ponieważ w fifie 08,09 zawsze strzał finezyjny oddawało się Q+D a loby Z+D, tak jest posrane w 10 że loby się robi L SHIFT+D, strzały finezyjne nie wiem, dobra ponawiam moje pytanie: WIE KTOŚ JAK STZRELAĆ TECHNICZNIE NA PC!!!
Człowieku! :facepalm: W FIFIE istnieje coś takiego jak opcje sterowania!!! Ustawiasz sobie lob (lob=anuluj/zwód - czy coś takiego) na jaki klawisz chcesz i po problemie!!! :taniec2:
WSZYSTKO można robić tak samo jak w poprzednich fifach, tylko trzeba sobie ustawić sterowanie. :hold:
Wejdźcie czasami w grze w opcje :wleb:

Pytoo
04-01-2010, 23:14
chodzi mi o to, gdy już jestem przełączony na bramkarza, mam nad nim wskaźnik to czy mogę się nim rzucić sam? i czy moge wybrac legendarny zespol do gry przez neta?

mesjach007
05-01-2010, 14:14
Na pewno możesz!
Gdy jesteś przełączony na bramkarza rzucasz się przyciskiem (wyjście bramkarza)
Na klawiaturze domyślnie chyba w.
W starszych fifach połączone z podaniem prostopadłym.

piotrekk
13-01-2010, 11:50
Witam mam takie pytanko: Żeby robić triki na padzie w FIFIE to trzeba wcisnąć jakiś przycisk?? (Zmieniłem nazwę pada ale dalej nie mogę robić trików)

P@chu
13-01-2010, 11:54
Triki na padzie robisz prawym drążkiem z włączoną opcją Analog.

Lulinha
14-01-2010, 20:36
Witam mam pytanie da się w Fifie strzelać "raboną" bo dośrodkowywać umiem a strzał mi nie wychodzi dodam że gram na ps2.

piotrekk
15-01-2010, 11:00
Mam włączoną opcje ANALOG zmieniłem nazwę pada i dalej nie mogę robić trików... Co jest tego przyczyna??

mesjach007
15-01-2010, 11:03
Witam mam pytanie da się w Fifie strzelać "raboną" bo dośrodkowywać umiem a strzał mi nie wychodzi dodam że gram na ps2.
Da się, ale jest bardzo ciężko.

Mam włączoną opcje ANALOG zmieniłem nazwę pada i dalej nie mogę robić trików... Co jest tego przyczyna??
W jaki sposób zmieniłeś nazwę pada?? Edytowałeś plik devdata w fifie??

P@chu
15-01-2010, 11:44
To zmień plik devdata. Tutaj masz link : http://forum.fifaserwis.com/showthread.php?t=38795

Lulinha
15-01-2010, 22:15
Da się, ale jest bardzo ciężko.

Wiesz może jak byłbym bardzo wdzięczny

mesjach007
18-01-2010, 14:24
Niestety nie wiem jak.
Mi to Ronaldinho strzela tylko jak ma taki kaprys ;P

Dreyes
19-01-2010, 23:12
Czy orientuje się ktoś czy na iksboksie zrobię Błaszczykowskim podwójną rabonę tyłem do przodu, kiedy jestem ustawiony prostopadle do płaszczyzny boiska?

Mruvek
19-01-2010, 23:15
Oj Błaszczykowskim może być ciężko, udało mi się Figo 2-3 razy ale już nie pamiętam jak bo byłem po imprezie

Marksman1221
21-01-2010, 12:50
http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=20348&fid=44 polecam:)

endriu7
02-02-2010, 20:49
Witam
mam pytanko
na ps i xbox jest o wiele trików wiecej jak na Pc
czy posiadając pada i grajac w fifke na pc mozna wykonywac równierz te triki co na psi xbox??

Harmony
04-02-2010, 19:06
Do cholery przeczytaj cały temat!!
Nie!

Prince ofPersia
06-02-2010, 12:55
Witam
mam pytanko
na ps i xbox jest o wiele trików wiecej jak na Pc
czy posiadając pada i grajac w fifke na pc mozna wykonywac równierz te triki co na psi xbox??

właściwie to nie ....
ale na pc są też triki inne chyba jak sie myle to prosze o korekte :]:taniec::taniec::taniec:

Arsenal
06-02-2010, 14:11
a jak zrobić rabone na ps2 ??

Lulinha
06-02-2010, 17:09
Żeby dośrodkować wystarczy wcisnąć przycisk Lobu + dośrodkowanie a strzelić nie umiem

mesjach007
08-02-2010, 07:46
Żeby dośrodkować wystarczy wcisnąć przycisk Lobu + dośrodkowanie a strzelić nie umiem
Działa też na PC??

Arsenal
09-02-2010, 19:48
jak wykonać Rabone na ps2 z dośrodkowaniem?? albo jakiś inny fajny trik na ps2?? prosze napiszcie z góry dziękuje

Luis Garcia
10-02-2010, 22:12
Jak przy rzucie karnym strzelić po ziemi? Gram na PC

endriu7
11-02-2010, 14:14
a da się na pc zrobić dośrodkowanie z krzyżaka-zmyłke??
jeśli tak to jak??

TSM_Avezax
11-02-2010, 14:21
Jak przy rzucie karnym strzelić po ziemi? Gram na PC

-q plus kierunek plus strzal

grzesiek1111
17-02-2010, 18:35
jeszcze raz ja odnosnie loba
cały czas staram sie jakąs bramkę strzelic lobem ale za nic w swiecie nie chce mi wleciec do bramki powodem jest wysokość a raczej siła tego lobu
idzie jakos kontrolowac siłe i wysokosc loba bo w moim przypadku czy tylko lekko naciskam Z+D czy wciskam i trzymam zawsze piłka ląduje w rekach bramkarza
moze cos zle robie
dostane od was odpowiedz??

TSM_Avezax
17-02-2010, 19:21
może za wcześnie to robisz ? może zapóżno? daj screena czy cos bo trudno odpowiedzieć jak nie wiem jak robisz :P

grzesiek1111
17-02-2010, 19:24
problem rozwiązany
wyszło na to ze zle zrozumiałem instrukcje i klikałem w tym samym momencie a sie okazało przed chwilą ze aby wykonac lob musze najpierw Z a potem do tego z odpowiednia siła D

ale dzieki za chec udzielenia pomocy

arek-oks
04-03-2010, 14:12
witam panowie jak przelobowac bramkarza jak ide z nim sam na sam na pc??

P@chu
04-03-2010, 17:40
anuluj/zwód + strzał

arek-oks
05-03-2010, 15:17
jak anulowac zwod ktory to przycisk??

makak
05-03-2010, 16:28
jak anulowac zwod ktory to przycisk??

z przynajmniej u mnie

SławekACM
09-03-2010, 21:00
Mam pytanie, jak na PS3 gdy jestem sam na sam z bramkarzem przedryblować go? Chodzi mi oto aby przejść bramkarza i walnąć do pustej bramki... Próbowałem już wiele razy ale zawsze wyłapuje

Lulinha
13-03-2010, 17:48
Mam pytanie, jak na PS3 gdy jestem sam na sam z bramkarzem przedryblować go? Chodzi mi oto aby przejść bramkarza i walnąć do pustej bramki... Próbowałem już wiele razy ale zawsze wyłapuje

Podchodzisz do bramkarza wciskasz strzał a potem szybko podanie i wchodzisz do bramki

mesjach007
14-03-2010, 09:10
http://forum.fifaserwis.com/showthread.php?t=40121&page=88

SławekACM
14-03-2010, 11:46
http://forum.fifaserwis.com/showthread.php?t=40121&page=88

Dzięki... Już grałem z kilkoma ziomkami to normalnie pisali mi na PW, że ich krew zalewa i jak to robię ;)

KAKUŚ
10-04-2010, 22:43
Jak trikować w fifa 10?? i jak strzelać podkręcone piłki lub podobnie??
A o ten trik to mi czodi jak Zidan robił z piłką.

na klawiaturze

Pakka21
12-04-2010, 21:27
Witam! Jak podawać pietka w fifa 10 . Jest na to w ogóle jakiś sposób,czy trzeba miec po prostu szczeście :). Czytalem gdzieś na tym forum ,ze niby trzeba szybko wcisnać podanie potem strzłka w gorę czy jakos tak. Gram na ps3 jak cos:)

Darren Ambrose
13-04-2010, 17:30
Jak się strzela technicznie? Jaka kombinacja strzał + co?

SławekACM
13-04-2010, 17:33
Jak się strzela technicznie? Jaka kombinacja strzał + co?

Wersja PC czy PS3/Xbox

Darren Ambrose
13-04-2010, 17:43
Wersja PC

jobGK
13-04-2010, 19:43
z tego co wiem to Q+ strzał, ale jak chcesz technicznie tzn. lob to z+ strzał

Darren Ambrose
14-04-2010, 16:27
Dzięki.

Asdf.
12-05-2010, 19:19
Jak przezucić piłke nad sobą ?
chodzi mi o to że piłka jest z tyłu, i chce ją przerzucić nad sobą do przodu??

SławekACM
12-05-2010, 20:22
O jaką wersję gry Ci chodzi? PC czy Konsola...

Asdf.
15-05-2010, 18:46
PCtową

@edit

I jak puścić podkeconą piłke w Pctowej wersji??
Nie z wolnego (bo tu umiem trochę ;x) a podczas gdy np. ide sam na sam i chcę ładnego podkręta walnąć :P

miras_72
17-05-2010, 19:30
Witam
Może ktoś jest mi w stanie podpowiedzeć jak na PS3 zrobić Potrójną Ciuchcię. Tylko ta cieszynka została mi do wykonania i za cholerę nie mogę sobie poradzić!! nie wiem co robię źle , chociaż się staram robić tak jka trzeba czyli L1 + prawa gałka 2xpółokrąg dołem z lewej do prawej.
POMOCY

Kargowiak
13-06-2010, 17:18
czy opłaca się wo gule trikowac w fifie ?

norbini12
17-06-2010, 15:22
Jest to na pewno bardziej efektowne, niż zwyczajne kombinacje "w lewo - w prawo", ale często można w ten sposób stracić piłkę. Niektóre się jednak przydają, jak np. podwójna piętka lub przekładanka( to szczególnie kiedy chcę dośrodkować a obok mnie jest inny zawodnik można go nieco zmylić). Moim zdaniem to zależy od sytuacji w jakiej się znajdujesz.

diablox37
11-07-2010, 17:21
powie mi ktoś jak zrobić rainbow proboje z ruznych poradnikow na kazdym jest innaczej prawo lewo prawo mi nie dzialo bo gdy naciskam w lewo pilkarz mi sie odwraca zamiast robic trick przy wcisnietym shifcie

Arthas996
30-07-2010, 11:49
Jak przezucić piłke nad sobą ?
chodzi mi o to że piłka jest z tyłu, i chce ją przerzucić nad sobą do przodu??

I jak puścić podkeconą piłke w Pctowej wersji??
Nie z wolnego (bo tu umiem trochę ;x) a podczas gdy np. ide sam na sam i chcę ładnego podkręta walnąć :P

na klawie to jest strasznie trudne ale podam kombinacje:stojąc w prawym kierunku :prawo, góra, lewo
stojąc w lewym kierunku lewo, góra prawo
na padzie tak samo tylko że gałką dużo łatwiej

podkręconą piłke zrobisz jeśli masz pod tym sam przyciskiem "rozpoczęcie biegu" i "zmiana zawodnika" i ten przycisk + "strzał"
przykład ja mam "rozpoczęcie biegu" i "zmiana zawodnika" pod "Q" strzał pod "D" to podkręcony strzał będzie "Q" + "D"

powie mi ktoś jak zrobić rainbow proboje z ruznych poradnikow na kazdym jest innaczej prawo lewo prawo mi nie dzialo bo gdy naciskam w lewo pilkarz mi sie odwraca zamiast robic trick przy wcisnietym shifcie

na sprincie nie uda ci sie żadnego triku tylko na "truchcie" lub niektóre w miejscu

Wisła Puławy
30-07-2010, 16:18
czy opłaca się wo gule trikowac w fifie ?

Z komputerem nie ale jak grasz z kimś przez neta opłaca się bo można nieźle nabrać kolesia/ówe xD a komp jest wyczulony wie gdzie zagrasz mniej więcej

Ja tam nie umiem trików żadnego nie umiem wytłumaczy mi ktoś dokładnie czy trzeba biec sprintem czy wolno itp.
Jbc mam shift modyfikacje a reszta to s-pod/zmiana a-dośr./wślizg d-strzał/odbiór e-podanie na dobieg w-sprint
Ja bym chciał tylko łatwe triki nie jakieś nie potrzebne co i tak nic nie dają chce takie co mylą rywala jakieś piętki,markowanie strzału

Arthas996
11-08-2010, 11:52
@up podałbym ci tricki ale jeśli chcesz sie nauczyć trików to radze przeczytać ten temat zamiast powtarzać pytanie kilkunastu osób które pisały wcześniej

Venomd2
12-08-2010, 01:00
Fifa na pc jest tak banalna że bez tricków na poziomie legendarny wygrasz z barcą 5-0 :lol3:

stoper71
19-08-2010, 16:11
Witam:hitler:

Mam pewien problem, ponieważ często wychodzę na sytuację sam na sam i nie wiem jak przelobować bramkarza;/ Oraz jak wykonywać bardziej złożone tricki??

PS Mam takie sterowanie:

Strzał A
Dośrodkowanie D
Podanie S
Sprint E

Forlan
19-08-2010, 16:23
Przelobować bramkarza można klawiszem : A albo Z+D
Z+D jest lepszym rozwiązaniem, bo jeśli dobrze nacisniesz klawisz ( z odpowiednią siłą) To jest 100% szans na gola.
A to bardzo mocny i wysoki strzał i bramkarz raczej go złapie. A jest lepszym rozwiązaniem jesli bramkarz wyjdzie Ci daleko...

bartek_michalak
25-08-2010, 19:09
Mam problem z MPPL 10:P mianowicie mam rozdzielność 1 280/1 024 (czy jakoś tak) opcje wszystko na full a ten problem to to :

SCREEN : PROSZĘ O SZYBKĄ ODP.

http://img836.imageshack.us/img836/6316/bladz.png

To tak ma być czy błąd jakiś ta grafa i stroje nawet stadionu nie ma tylko murawa :D:lol3:

:frownek:

kojtex
25-08-2010, 19:09
Czy da się robić dudek dance na padzie? Bo na klawie bo to się robi mod. umiejętności a jak ustawiam sterowanie na padzie to tego nie ma :/

POMOCY

sebastian_ff
27-09-2010, 15:43
Witam,
mam kilka pytań. Tylko nie strzelajcie od razu, że "było" i żebym sobie przeczytał cały temat. Wyszukiwarka nie spełnia swojego zadania, albo ja nie umiem jej należycie wykorzystać. Mniejsza o to. Może znajdzie się ktoś życzliwy i coś podpowie, podeśle linka itp. W FIFĘ gram od '98. Tylko dopiero ostatni sezon na PS3. Wcześniej to był PC i wiadomo, że ograniczenia klawiatury nie pozwalają na jakieś kosmiczne zwody. I chyba tak zostało, że zwodów za dużo nie używam. Aktualnie gram na klasie światowej i trzymam się Barcą połowy tabeli. Tragedii nie ma.

Problemy zaczynają się w momencie oddawania strzałów z pierwszej piłki. Wydaje mi się, że próbowałem już wszystkiego, a bardzo rzadko udaje mi się uderzyć z woleja. Przegrywam przez to większość pojedynków w polu karnych po rzucie rożnym chociażby. Nie wiem czy razem z przyciskiem strzału (O) mam docisnąć jakiś inny czy mam nacisnąć dwukrotnie przycisk strzału (w niektórych poprzednich wersjach PC-towych to działało). No i w którym momencie mam nacisnąć strzał? Trzymać wciśnięty w oczekiwaniu na lecącą piłkę czy dopiero w momencie uderzenia? Nie mogę tego rozkminić w żaden sposób. A może jest możliwość delikatnego odepchnięcia kryjącego mnie zawodnika i dopiero potem uderzenia na bramkę? Pomóżcie, bo nie mam frajdy z wykonania dobrego woleja z "pierwszej", że o nożycach czy przewrotce nie wspomnę.

Druga kwestia, to przebiegnięcie kawałka boiska z obrońcą na plecach, tak żeby nie zabrał piłki. Czy jest jakaś konkretna sprawdzona możliwość odepchnięcia go barkiem albo jakiś dobry zwód na tą okazję, żeby go zgubić? Ja pomagam sobie górnym lewym klawiszem (L1) i powiedzmy, że można coś tym ugrać, ale ryzyko z tym klawiszem polega na tym, że odpowiada on za uderzenie lobem w momencie jak docisnę do niego przycisk strzału (O). Zatem jak "przedobrze" z wciskaniem L1 z obrońcą na plecach, to mój napastnik potrafi uderzyć dokładnie nie tak jak ja chcę.

Reasumując - potrzebuję dobrego patentu na uderzenia z pierwszej piłki, głównie w kontekście walki na polu karnym. I potrzebuję pomysłu na zachowanie się z obrońcą na plecach w sytuacji, kiedy nie bardzo mam komu zagrać i chcę go zgubić.
Mam nadzieję, że bardzo nie namąciłem i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

chudy80
29-10-2010, 20:02
Cześć!Jestem tu nowy i proszę o pomoc.Otóż nie wiem jak żonglować piłką w fifie 10 na ps2.Proszę o pomoc!!

Zgóry dziękuję

Komar200
27-11-2010, 14:47
jak się żongluje piłką na pc ?

k14konrad
27-11-2010, 14:59
Co to jest RS i LS na klawiaturze ???
po wielu godzinach zabawy mogę stwierdzić że za LS odpowiadają numlocki 2,4,6,8

leszek030685@wp
27-11-2010, 15:53
witam was moze tkos mi podac kilka zacieszek w fifie po strzeleniu bramki? na jak zrobic gwiazde i salto do tylu? moze ktos ma link zeby obejrzec?

Kubq
29-11-2010, 20:59
kto wie jak zrobić ruletke w fifie i przewrotke ?

Kubaa
02-01-2011, 01:31
Wiecie jak wykonać podkręcony strzał albo finezyjny w fifa 10 ? dam łapke

Widzew1910
02-01-2011, 10:38
Wiecie jak wykonać podkręcony strzał albo finezyjny w fifa 10 ? dam łapke

Kolego kolego ... po co zakladales nowy temat ? napewno juz byl taki ... :kidding:
a wracając do tematu : Q+D strzał podkręcony :trollface:

Kkaka007
03-09-2011, 20:51
Sory że w złym temacie ale wie ktoś jak zrobić przysłowiową "Ruletę" którą robił Zidane gram na własnych ustawieniach więc prosił bym o napisanie np. Anuluj zwód i sprint z góry dzięki

Na przyszłość pisz w dobrych tematach, w końcu po coś te tematy zostały założone :rolleyes:

krzysiek20ino
25-12-2011, 11:26
Siemka, nie potrafię wykonać zwodów za każdym razem... Nie raz wyjdą, ale nie potrafię wyczuć, czy trzymać shift podczas biegu już wciśnięty, czy najpierw biec a potem nadusić shift. Męczę się i męczę i nic...