PDA

Zobacz pełną wersję : Odrabiamy prace domowe...

Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

Wariner
22-11-2009, 14:22
Krótka piłka z mojej strony:

http://img72.imageshack.us/img72/2863/68077531.jpg .

Przez godziny wkuwania Cyklów Krebsa, Kalvina, glikoliz, i innego biologicznego syfu dostałem zaćmienia umysłu z matmy. Help, guys :P.

EDIT: bujar już pomógł ;) Dzięki. :beer2:

kalki
22-11-2009, 15:01
na 4 XII mam do zrobienia z 5 kumplami reklamę: prasową, telewizyjną, radiową i bilboardową tego samego produktu. Produkt może być zupełnie wymyślony, może też to być coś zwyczajnego(mydło, mleko) ale nie możemy reklamować alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy. Jutro spotykamy się przed lekcjami żeby zrobić jakąś ciekawą reklamę telewizyjną. No i właśnie prosiłbym was o jakiś fajny pomysł, żeby to było oryginalne, ciekawe i zainteresowało innych, w szczególności żeby moja polonistka była zadowolona. Czekam na wasze propozycję i jeszcze raz proszę o pomoc.

Witam,
Primo; Jeśli robicie reklamę telewizyjną to jakiś pomyśł musicie już mieć. Ja proponuje najpierw zastanowić się:
- jaki to ma być produkt,
- do jakiej grupy społecznej chcecie dotrzeć, przykładowo nie będziesz reklamował wózka dla dzieci, osobom starszym (emerytom), tylko ludziom młodym w pewnym przedziale wiekowym,
- wymyślenie chwytliwej reklamy nie jest rzeczą trudną,
- badania marketingowe z pewnością pomogą, ale masz zbyt mało czasu,

Secundo; Nikt za Ciebie nie wymyśli produktu, tym bardziej nie znajdziesz tutaj specjalistów od PR. Ty masz to zrobić, więc musisz wykazać się inicjatywą. Możesz nam przedstawić swój pomysł, a my pomożemy, doradzimy. Nikt tego za Ciebie nie zrobi! Nie jesteśmy w przedszkolu...
Reasumując nie czekaj na nasze propozycje, tylko my czekamy na Twoje. Mogę Ci pomóc ale muszę wiedzieć w jakim kierunku chcesz iść. Co Was interesuję.
Jeśli już zdecydujesz się na jakiś pomysł, to proponuje przejrzeć reklamy producentów z danej gałęzi.

Sebcio
25-11-2009, 19:14
Muszę napisać dialog na niemiecki.

"Jesteś na poczcie i chcesz wysłać list do Polski. Napisz dialog z panią w okienku na poczcie"

Mam to na jutro zadane i w dodatku babka kazała nauczyć się na pamięć (:powaliło:).

Z niemca jestem totalna noga, więc proszę Was, sprawdźcie mi to i ewentualnie poprawcie:

- Guten Tag
- Guten Tag. Was könn Ich für tun?
- Ich möchte gern ein Brief aufgeben.
- Wohin möchten Sie denn schicken?
- Nach Polen.
- Normal oder Schnell?
- Ich wolle normal. Danke, Aufwiedersehen
- Wiedersehen.

carmel
25-11-2009, 19:56
Fur kto tun? (II linia)
Ich will, nie wolle.

Krecony
25-11-2009, 22:14
Pytanie do carmela:
Czym się różni empiryzm Locke'a od empiryzmu Bacon'a ? :)
Coś tam znalazłem, ale jest tak wytłumaczone, że dla laika z filozofii jest to kompletnie niejasne ;) tak w prostych słowach. Dzięki z góry za pomoc.

Yeti
28-11-2009, 11:41
Potrzebuję źródeł na tematy:
- rzeźba średniowieczna;
- malarstwo średniowieczne;
- architektura;

niby proste, ale zależy mi, żeby nie były to rzeczy typu wikipedia czy ściąga.pl. Najlepiej jakieś renomowane portale internetowe, z góry dzięki za pomoc. ;P

Sebcio
28-11-2009, 11:56
Ale przepraszam bardzo, czego Ty oczekujesz?
Co więcej znajdziesz na "renomowanym" portalu, niż na Wikipedii chociażby?
Temat Twojej pracy domowej nie jest najlepszym, aby zabłysnąć przed nauczycielem, bo tu Ameryki nie odkryjesz.

Za bardzo chcesz być tym "najlepszym" w każdej dziedzinie ;)

Takie przynajmniej jest moje zdanie.

@down: Odpiszę na Twoją zaczepkę wieczorem, teraz nie mam czasu.

Yeti
28-11-2009, 12:05
Nie prosiłem o diagnozę psychologiczną mojej osoby - mógłbyś ją sobie odpuścić chociażby dlatego, że sam jesteś pizdą.
Nie dostanę w ryj od nauczycielki. Nie wiem, gdzie się kształcisz i co robisz, ale w klasie humanistycznej w takim liceum jak moje, do projektu o dorobku kulturowym, duchowym, intelektualnym etc. całej epoki trwającej tysiąc lat trzeba dodać bibliografię, a pani z góry powiedziała, by nie używać do projektu wikipedii czy ściąg.pl itd. Nie jest więc to mój wymóg, a wymóg nauczyciela, któremu wolę się podporządkować niż zgrywać fajnego; szczególnie, że raz już za odbębnienie zadania domowego zostałem przez ową panią serdecznie zjechany, a myślę, że nauczyciel języka polskiego to akurat osoba, która w takiej klasie nie powinna być do mnie nastawiona wrogo, jeśli mam się w niej serio rozwijać, a nie być dręczonym.
Temat Twojej pracy domowej nie jest najlepszym, aby zabłysnąć przed nauczycielem, bo tu Ameryki nie odkryjesz.
Nic dziwnego - projekt dotyczy średniowiecza.

I bardzo bym prosił, byś powstrzymywał się od diagnoz psychoanalitycznych na mój temat; jak będę chciał usłyszeć takową od Ciebie, to sam się zgłoszę, naprawdę. A ten topik ma tytuł 'Odrabiamy zadanie domowe', więc jak nie chcesz mi pomóc, to chociaż milcz, naprawdę.

Przepraszam, ale trochę jestem wkurzony; zobaczyłem nowy post i liczyłem na pomoc. Chyba niestety czas zacząć zwracać uwagę na to, kto pisze posta, a nie [tylko] na jego treść.

EOT

kalki
28-11-2009, 14:32
Potrzebuję źródeł na tematy:
- rzeźba średniowieczna;
- malarstwo średniowieczne;
- architektura;

niby proste, ale zależy mi, żeby nie były to rzeczy typu wikipedia czy ściąga.pl. Najlepiej jakieś renomowane portale internetowe, z góry dzięki za pomoc. ;P

http://www.historia.net.pl/praca,52.html
http://histmag.org/?id=1823
http://katedry.webd.pl/
http://www.albumromanski.pl/
http://www.historycy.org/index.php?showforum=123

T. Manteuffel, Kultura Europy średniowiecznej- choć tutaj bardziej znajdzie opis, powstawania miast komunalnych, żywotów świętych i powstawiania zakonów i pierwsze spory o inwesturę.
Kultura Polski średniowiecznej XIV-XV w., red. B. Geremek,
Willibald Sauerlander,Rzeźba średniowieczna
Piotr Skubiszewski, Rzeźba nagrobna Wita Stwosza
Alicja Karłowska-Kamzowa, Malarstwo śląskie 1250-1450
Anna Pałińska, Malarstwo europejskie w średniowieczu
Magdalena Warkoczewska, Malarstwo i grafika epoki romantyzmu w Wielkopolsce
Tadeusz Barucki, Architektura Polski

EDIT:
Nie napisałem wszystkich, ale dodam jeszcze:

Gloria Fossi, Sztuka romańska i gotycka - tom 1
h.f. ullmann , Sztuka Romańska. Architektura, Rzeźba, Malarstwo
Jannic Durand, Klasycy sztuki - tom 45. Sztuka średniowiecza
Henri Stierlin,Zabytki architektury obronnej

Yeti
28-11-2009, 14:48
Olbrzymie dzięki, lecę do biblioteki. Szacun, naprawdę szacun. ;)

kalki
28-11-2009, 15:21
Olbrzymie dzięki, lecę do biblioteki. Szacun, naprawdę szacun. ;)

Nie ma sprawy.

Ale przepraszam bardzo, czego Ty oczekujesz?

Za bardzo chcesz być tym "najlepszym" w każdej dziedzinie ;)

Takie przynajmniej jest moje zdanie.

@down: Odpiszę na Twoją zaczepkę wieczorem, teraz nie mam czasu.
Grabisz sobie, bez dwóch zdań. Primo na remonowanym portalu znajdzie najważniejsze fakty, które są zgodne z poglądami najwybitniejszych polskich historyków. Cóż wikipedia (szczególnie polska wersja)... możemy na niej znaleźć sporo ważnych faktów, ale pomieszanych z mitami niezwiązanymi z zagadnieniem.
Secundo odkryjesz! Właśnie, że tak! Jest wiele prac na ten temat. Wystarczy przejrzeć/przeczytać, a na pewno znajdziesz coś ciekawego, o którym nie wszyscy pamiętają. Bo przecież, wszyscy nie przeczytali wszystkich prac.
Tercio To źle, że chce być lepszy od innych? Na tym przecież polega zdrowa konkurencja.

Mietek
01-12-2009, 17:11
zadanie dla matematyków ^^
W trapezie ABCD podstawa AB jest dwa razy dłuższa od podstawy CD. Punkt przecięcia przekątnych trapezu ma współrzędne (1, 1*1/3) Wiedząc, że A(5,10) i B(-7,2) wyznacz współrzędne wierzchołków C i D.

t-muss
01-12-2009, 22:39
2 zadanie z fizyki, proszę..
1. Jak wyznaczyć gęstość powietrza?
2. Wyznaczyć gęstość ziemniaka.

bujarek
01-12-2009, 22:44
Gęstość to stosunek masy do objętości. Z masą ziemniaka nie będzie problemu. Co do objętości - wlewasz wodę do naczynia z podziałką, na której zaznaczona jest objętość, zapisujesz ile jest tej wody, wkładasz ziemniaka tak żeby był zanurzony, odczytujesz poziom wody po zanurzeniu ziemniaka i odejmujesz od niego pierwotną ilość wody. Dzielisz masę przez objętość (zwróć uwagę na jednostki) i otrzymujesz gęstość ziemniaka.

Co do powietrza to nie wiem ;P

Yeti
06-12-2009, 11:47
Na gwałt poszukuję ciekawostek dotyczących średniowiecza. Chodzi o fakty niezbyt znane, a mówiące co nieco o tej epoce. Każdemu za jakąkolwiek pomoc dziękuję, mając jednocześnie nadzieję, że tym razem prośba o pomoc nie zakończy się dla mnie dwoma punktami. ;P

kalki
06-12-2009, 16:28
Na gwałt poszukuję ciekawostek dotyczących średniowiecza. Chodzi o fakty niezbyt znane, a mówiące co nieco o tej epoce. Każdemu za jakąkolwiek pomoc dziękuję, mając jednocześnie nadzieję, że tym razem prośba o pomoc nie zakończy się dla mnie dwoma punktami. ;P

Nie wiem, czy jest to ciekawostka ale spróbujmy. Większość panujących dynastii (tych bardziej znanych/większych) przejmowała władzę przez zamach stanu, bądź odsuwała prawowitych następców- chodzi mi Karolingów, Piastów (ale to jest tylko hipoteza), Rurykowiczów. W państwie Franków i Rusi było podobnie- dworzanin, urzędnik zarządzający dworem- opieujący się potomstwem władcy(u Merowingów Majordom), Na Rusi, ( Ruryk był dowódcą drużyny wojów )Odsuwał prawitego potomka od władzy. Piast- czyli dzisiejsze piastować, zarządać- początkowo mógł być przywódcą jakiegoś plemienia, na czele którego połączyć wszystkie ludy itd. Niektórzy historycy twierdzą, że Mieszko pochodził z krajów skandynawskich. Ale trzeba sobie powiedzieć, że uboga ilość dokumentów wpływa na różnego rodzaju spekulacje. (więcej na temat Mieszka- http://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=8699&st=0).

Zatarg Bolesława Śmiałego z Biskupem Stanisławem ze Szczepanowa jest, raczej, wszech i obec znany. Ale przytoczę słowa Galla zwanego Anonimem:
Jak zaś król Bolesław z Polski został wyrzucony, dużo byłoby o tym do opowiadania, lecz to powiedzieć wolno, że nie powinien był pomazaniec na pomazańcu jakiegokolwiek grzechu cieleśnie mścić. To bowiem wiele mu zaszkodziło, gdy przeciw grzechowi grzech zastosował, gdy za zdradę wydał biskupa na obcięcie członków. My jednak ani biskupa zdrajcę uniewinniajmy, ani brzydką zemstę królewską pochwalajmy, lecz ostawmy tę sprawę

A wiesz z jakich ziem miał Bolesław Krzywoustny złożyć hołd lenny Cesarzowi Lotarowi II ?

Przygody miłosne Kazimierza zwanego przez potomnych Wielkim. Jego przygody w Czechach. Traktowanie żon. Aczkolwiek ja chcę go usprawiedliwić chęcia społodzenia prawowitego następcy, a że miał całą gromadkę dzieciaków to już inna bajka.
Różnie ocenia się ucieczkę księcia w trakcie bitwy pod Płowcami (1331r.). Ja skałaniam się, do twierdzenia, że leciwy już król Władysław sam zdecydował o odesłaniu jedynego następcy tronu.

Wkleje ciekawostkę z pewnego quizu:
Co pozwalało księciu świdnickiemu Bolkowi I prowadzić niezależną od Wacława II politykę?
fortyfikacje i opieka papieża

Oooo. Mam ciekawostkę.
Jedna ze znanych bitew w jakich udział brał zakon templariuszy na ziemiach polskich w XIII w. ? :D Myślę, że to będzie dosyć ciekawe.

Kilka ciekawostek, który nie pamiętałem :(, a znalazłem w sieci, więc zacytuje:
Życzenie "na zdrowie" po kichnięciu wzięło się z Francji, z czasów, gdy w Europie szalała "czarna śmierć". Zarażonych dżumą męczyło kichanie, kichającemu więc życzono "na zdrowie" by kichanie nie było objawem choroby.

O tym słyszałem o kumpla.
Znany dziś gest - wyprostowany środkowy palec, pochodzi z czasów wojny stuletniej. Pokazywali go Łucznicy angielscy Francuzom( co oznaczało wtedy, po prostu, że ich zabiją- Francuzi wziętym do niewoli łucznikom obcinali właśnie ten palec)
Ale też słyszałem, że obcinali im palec, aby nie mogli używać łuku- a byli z tego znani na cała ówczesną Europę.

Melania Sobańska-Bondaruk :
Za panowania Karola Wielkiego wprowadzono karę za naruszanie porządku publicznego, polegającą na przeniesieniu psa na plecach z jednej frankońskiej prowincji do drugiej. Karę taką odbywali przedstawiciele arystokracji. Rycerzowi do noszenia przypadał kot
Coś o medycynie:
europejski lekarz, jeśli ktoś miał ranę nogi, ową nogę ucinał, co prowadziło często do śmierci pacjenta. Na ból głowy wywiercano otwór w czaszce wyciągano mózg, solono i wkładano z powrotem. Skutek takiego zabiegu jest oczywisty.

Karol Wielki, władca państwa Franków, uważał, że piwo jest niezbędnym elementem nowoczesnego życia. Osobiście wyszkolił nadwornego piwowara.

Myślę, że wystarczy. Chyba, że potrzebujesz tych ciekawostek w innym kierunku.

Sebcio
06-12-2009, 16:38
http://www.eioba.pl/a75520/sredniowiecze_ciekawostki
- Tu są niektóre z tych, co podał Kalki i parę innych. Może się przyda ;)

kalki
06-12-2009, 16:45
http://www.eioba.pl/a75520/sredniowiecze_ciekawostki
- Tu są niektóre z tych, co podał Kalki i parę innych. Może się przyda ;)

Ktoś ładnie sobie poleciał. Bezmyślnie skopiował wiadomości użytkowników z forum. Ciekawe, czy uzyskał zgodę ;P

maybac
06-12-2009, 16:51
Pomocy.

Na czwartek mam napisać charakterystykę porównawczą Hektora i Achillesa z Illiady, ocena zaważy na mojej końcowej na semestr. Także bardzo proszę żeby ktoś mi pomógł, bo ja nie czytałem w ogóle Illiady a nauczycielki to nie przekonuje. Jakieś sugestie jakie ich cechy były szczególne? Cokolwiek, proszę, bo się nie wyrobię.:facepalm:

seann
06-12-2009, 17:00
Nie wiem, Google Was boli czy co?

http://www.aula.pl/sciagi.php?przedmiot=17&material=146
http://iliada.klp.pl/a-6268.html
http://szkola.gery.pl/charakterystyka-porownawcza-achillesa-i-hektora.html
http://www.zgapa.pl/data_files/referat_7308.html
http://sciaga.nauka.pl/index.php/id=index/dept=54/cath=221/sc_id=430/title=Charakterystyka_porownawcza_Achillesa_i_Hekt ora

Przeczytaj sobie wszystkie i montuj własną pracę. Nic prostszego.

Paolo_
08-12-2009, 18:18
Prośba do niemieckojęzycznych, potrzebuje odpowiedzieć na taką "zagadkę""

Nimm das vierte Wort dieses Rätsels und lass den ersten Buchstaben weg und du hast die Antwort

To nie jest zadanie domowe tylko głupie hasło do zarejestrowania się na jednej stronce :D Będę wdzięczny za pomoc.

seann
08-12-2009, 18:34
Jak na moje, odpowiedzią powinno być "ort". :P Ale pewnie czegoś nie skumałem. ;P

Domino
08-12-2009, 18:37
Ocb? Coś w stylu "weź czwarte słowo tej zagadki, opuść pierwszą literę i masz odpowiedź" czyli będzie chyba "ort" :] Tłumaczenie może też nie być do końca precyzyjne ;P

Seann mnie wyprzedził i wychodzi na to, że skumałem tak jak on :D Więc możliwe że będzie gut :lol3:

Paolo_
08-12-2009, 18:51
Działa :lol3: Pomysłowe Szwabiki, nie ma co ;P Dzięki za pomoc ;)

Grzechu
10-12-2009, 20:10
Czy ktoś wie, gdzie mógłbym znaleźć jakiś artykuł, czy pracę domową etc. o tytule 'Dlaczego warto uczyć się J. Angielskiego ?'. W grę wchodzi 200/250 slów.

kalki
10-12-2009, 23:58
Czy ktoś wie, gdzie mógłbym znaleźć jakiś artykuł, czy pracę domową etc. o tytule 'Dlaczego warto uczyć się J. Angielskiego ?'. W grę wchodzi 200/250 slów.

http://www.scjo.pl/szkola/artykuly/warto-sie-uczyc-jezykow.html
http://www.ang24.info/nauka/dlaczego-warto-uczyc-sie-angielskiego/
http://www.uczdziecko.pl/mlodszy-uczen/artykuly/artykul/zobacz/dlaczego-warto-uczyc-angielskiego.html
http://www.uczsie.edu.pl/dlaczego-warto-uczyc-sie-angielskiego/

Jeśli Cię to nie zadowoli, to na "portalach" typu bryk.pl, sciaga.pl jest tego mnóstwo.

Grzechu
11-12-2009, 23:01
W sumie to źle sprecyzowałem. Ma to być po ang. ;) Ale już w sumie nieaktualne, więc dzięki kalki :)

leolaab
12-12-2009, 21:30
a czy jest tutaj ktoś kto zna w miarę hiszpański ? ;)

Mruvek
15-12-2009, 16:01
Scharakteryzuj na wybranych przykładach słownictwo internetowe. Oceń jego poprawność w kontekście kultury języka.

Wielu się może wykazać, z tego co wiem :D

bujarek
15-12-2009, 17:10
Pozbieraj posty młodego :D

Mruvek
16-12-2009, 00:14
Termin tej "pracy domowej" to maj, więc na pewno pozbieram coś z forum (bankowo będzie kokos)

bujarek
16-12-2009, 00:53
Łaaa, znaczy na maturkę?

DAWIDKI
16-12-2009, 14:30
Mam pytanie.
Czy któs czasem nie posiada spr. z prądu elektrycznego z wydawnictwa nowa era ???

kalki
16-12-2009, 15:13
Mam pytanie.
Czy któs czasem nie posiada spr. z prądu elektrycznego z wydawnictwa nowa era ???

Chyba zagłosuje na ten post, w podsumowaniu roku :szalony:

Ale będę tak miły i odpowiem, że nie mam. :facepalm:

czarek9
17-12-2009, 19:26
Potrzebuję krótkiego tekstu na temat: Jak odnosi się Kościół katolicki do innych religii?
Wiem, że są na ten temat całe wypracowania na necie, jednak ja potrzebuje krótko, zwięźle i na temat. :) z góry dzieki za pomoc.

kalki
17-12-2009, 19:50
Potrzebuję krótkiego tekstu na temat: Jak odnosi się Kościół katolicki do innych religii?
Wiem, że są na ten temat całe wypracowania na necie, jednak ja potrzebuje krótko, zwięźle i na temat. :) z góry dzieki za pomoc.

To nie wystarczy skrócić?
Nie, lepiej poczekać na gotowca...

Może Yeti Ci pomoże, to jego działka :)

Yeti
17-12-2009, 20:59
Heh, ale to ma tyle aspektów, że aż nie wiem, o który Ci chodzi.:) O kwestię możliwości bądź niemożliwości zbawienia w innych religiach? O to, co Kościół sądzi o innych religiach czy o pomysły współżycia różnych religii?

Jak mi to wyjaśnisz, chętnie pomogę.

czarek9
17-12-2009, 21:32
To drugie. Co Kościół katolicki sądzi o innych religiach (stosunek do nich).

Z góry wielkie dzięki Ci za pomoc, bo nie będę później spamował tematu. :)

Yeti
17-12-2009, 23:05
Cóż, a jaki stosunek może mieć religia do innych religii? Bardzo prosty: inne religie albo fałszują obraz Boga (islam, judaizm - niby uznają monoteizm, ale ich wizja Boga jest fałszywa, a zatem czczą tak naprawdę fałsz, a nie prawdę), albo wręcz czczą demony (hinduizm, pogaństwo, wszelkie inne kulty). Oczywiste jest więc, że Kościół nie cieszy się z ich obecności i zapewne wolałby, aby wszyscy ludzie należeli do Kościoła, który głosi pełnię Prawdy. Kościół zachęca więc do nawracania innowierców w trosce o nich samych, ponieważ extra Ecclesiam nulla salus (poza Kościołem nie ma zbawienia; św. Cyprian). Kościół chce dobra ludzi i ma zadanie prowadzenia ludzi ku zbawieniu, więc oczywiste jest, że sprzeciwia się kłamliwym innym religiom.

Niemniej jednak Kościół nie nawołuje do tępienia innych religii w sposób siłowy. Wiara wymuszona siłą rzadko jest bowiem wiarą prawdziwą, a tylko prawdziwa wiara się liczy. Kościół ma nadzieję, że w konfrontacji z innymi doktrynami religijnymi wygra Prawda, którą - jak głosi - posiada. Ma więc nadzieję, że wszyscy ludzie przyjmą Chrystusa i przyjmą Kościół, co jednak będzie możliwe tylko wtedy, kiedy ludzie Chrystusa w ogóle będą znali - i tu powraca temat nawracania.

Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale generalnie chyba wystarczy. Opierałem się głównie na nauczaniu dogmatycznych soborów powszechnych i pismach wielu wybitnych teologów, głównie średniowiecznych i starożytnych. No i własnej wiedzy, która już nie pamiętam, skąd pochodzi.

Mruvek
17-12-2009, 23:15
Jestem w szoku, że tak mało napisałeś:O wiem, że o to mu chodziło, ale byłem pewien, że nie będziesz potrafił :D gratz

P@chu
06-01-2010, 16:52
Potrzebuję pomocy z matmy:
Liczby 2 i 3 są pierwiastkami wielomianu W(x)=2x^3+mx^2-13x+n. Znajdź trzeci pierwiastek W(x).
Tabelkę Hornera zrobiłem, obliczyłem co to powinienem, ale nie wiem co dalej. Zatrzymałem się na dwóch wynikach: z pierwszego rzędu wyszło 2m-10+n, a z drugiego 25+4m.

bujarek
06-01-2010, 20:03
a x gdzie zgubiłeś?

P@chu
06-01-2010, 21:43
x nigdzie nie zgubiłem, bo w tabeli Hornera nie zapisuje się go. To pomoże ktoś?

bujarek
07-01-2010, 07:47
Zgubiłeś. ;) W tabeli Hornera nie zapisuje się go, ale jako rezultat dzielenia już zapisuje.

Mi po pierwszym dzieleniu (przez x-2) wyszło 2x^2 + (m+4)x + 2m - 5 i reszta 4m - 19 + n , która musi być równa 0 (bo 2 jest pierwiastkiem, wtedy reszta jest równa 0).

Po drugim dzieleniu jest 2x + m + 10 i reszta jest równa 5m + 25, i też musi być równa 0.

mamy:
5m + 25 = 0
czyli m = -5
podstawiamy to do wyniku dzielenia (2x + m + 10) i znajdujemy pierwiastek.

[chciałem to wysłać wczoraj ok. 22:30, ale nagle net mi padł :D a później położyłem się spać :D pewnie za późno, ale maasz, może nie za późno ;P]

Grzechu
10-01-2010, 14:31
1) Motyw wesela w literaturze polskiej okresu pozytywizmu i Młodej Polski.

2) Rodzina polska w dniach smutku i radości. Omów na wybranych przykładach z pozytywizmu i Młodej Polski.

3) Przeszłość narodowa w utworach Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego

Ktoś byłby w stanie wykminić coś na któryś z tych tematów ? Ma być tylko jeden, własnymi słowami. Żadna ściąga.pl etc. ...

Lub ew. coś na temat 'Sacrum w literaturze. Omów tematykę religijną w utworach pozytywizmu i Młodej Polski.'

Suchy
09-02-2010, 21:18
Mam napisac wypracowanie (dowolna forma) na temat "Jak nauczyciele chcą nas, biednych uczniów upupić" ...

I co jest ***** ?! ;f

Moze mi ktos powiedziec o co chodzi ? Jakies pomysły, wskazówki.. ?

kalki
09-02-2010, 21:24
Gombrowicz "Ferdydurke"
Ktoś na forum był/jest ogromnym fanem jego twórczości (chyba Caméléon)

Suchy
09-02-2010, 21:42
Gombrowicz "Ferdydurke"
Ktoś na forum był/jest ogromnym fanem jego twórczości (chyba Caméléon)

No no, wiem, babeczka podała nam ten temat po opracowaniu 'Ferdydurke' zapomnialem tylko dopisac, ze to ma być zyciowe, a nie na podstawie lektury ;f

anty_Seeba
09-02-2010, 23:34
Da mi ktoś rade wytłumaczyć jak obliczyć to 1+5+9+...x=153 wiem ze ma wyjść 33 to jest c. art trzeba obliczyc n aby udalo sie wyliczyć an jesli dobrze glowkuje ale nie moge sie za to zabrac..;/

bujarek
09-02-2010, 23:37
ciąg arytmetyczny o różnicy równej 4, pierwszy wyraz to 1, wystarczy to podstawić do odpowiedniego wzoru, przyrównać do 153 i wyjdzie Ci n ;)

anty_Seeba
09-02-2010, 23:45
a mógłbyś to napisać ? bo wyłazi mi że Sn=a1+a1+(n-1)*r/2 *n mnoże *2 i wychodzi mi potem równanie kawdratowe...

bujarek
10-02-2010, 00:09
no dobrze masz, równanie kwadratowe wyjdzie.

anty_Seeba
13-02-2010, 14:11
Konflikt wybuch na początku lat 90-tych po tym jak bojownicy rozpoczęli wojnę na wschodzie państwa wymierzoną przeciwko ówczesnemu rządowi. Trwający 7 lat konflikt zaowocował powstaniem najliczniejszej armii dzieci. Zniszczył całkowicie gospodarkę krajową i przyczynił się do uaktywnienia się drobnej przestępczość i napadów rabunkowych, przed którymi obecne władze przestrzegają przyjezdnych.

W 1994 roku dzięki wsparciu sił ONZ z sukcesem zakończono konflikt, który obalił urzędującego prezydenta. Po 10 latach historia powtarza się. Wybuchający z dnia na dzień konflikt zbrojny w ciągu kilku dni ogarnął cały kraj. W wyniku toczących się walk prezydent w obawie o swoje bezpieczeństwo opuścił państwo, a rządy przejęły uzbrojone bandy utrzymujące się głownie z handlu narkotykami. W związku z prośbą prezydenta przebywającego na uchodźctwie Rada Bezpieczeństwa podjęła decyzję o wprowadzeniu do kraju sił międzynarodowych, które stacjonują tam do dnia dzisiejszego.

Wie ktoś co to za konflikty? i w jakich latach były? To 1 juz mam;)

bujarek
13-02-2010, 15:59
Haiti?

(a co to jest to pierwsze? ;P)

anty_Seeba
13-02-2010, 16:54
Tak to drugie to Haiti, jeśli wiedziałeś bez szukania po necie to respekt ja szukałem chyba 2h;d

A to 1 to Wojna Sierra Leone (1991-1998)

kalki
13-02-2010, 19:28
Tak to drugie to Haiti, jeśli wiedziałeś bez szukania po necie to respekt ja szukałem chyba 2h;d

A to 1 to Wojna Sierra Leone (1991-1998)

Traktat pokojowy podpisano 7 lipca 1999 roku w Togo, znaczy inaczej. Traktat był wstępem do normalizacji sytuacji w kraju. Którą uważać możemy za ustabilizowaną od roku 2002

bujarek
13-02-2010, 19:49

10 minut, popatrzyłem na misje pokojowe ONZ na wiki :D

kalki
13-02-2010, 20:10
Konflikt wybuch na początku lat 90-tych po tym jak bojownicy rozpoczęli wojnę na wschodzie państwa wymierzoną przeciwko ówczesnemu rządowi. Trwający 7 lat konflikt zaowocował powstaniem najliczniejszej armii dzieci. Zniszczył całkowicie gospodarkę krajową i przyczynił się do uaktywnienia się drobnej przestępczość i napadów rabunkowych, przed którymi obecne władze przestrzegają przyjezdnych.

Dobra, widzę że nikt nie znalazł złotego środka, a wątpie żebym jutro mógł pomóc. :D

Chodzi o Liberię. Konflikt rozpoczął się 1989 (a właściwie 1990 roku- chodzi o działania stricte wojenne/bojowe), a zakończył się 1996. W konsekwencji podpisania zawieszenia broni odbyły wybory w roku kolejnym (19 lipca 1997).

Cytat z wiki:
W krwawych walkach zginęło ponad 200 tysięcy mieszkańców 3-milionowej Liberii. Licznym potyczkom towarzyszyła fala niespotykanego wcześniej okrucieństwa, głównie za sprawą odurzonych narkotykami dzieci-żołnierzy. Ten sposób toczenia walk miał przetrwać jeszcze wiele lat. Idąc po trupach "Pappy", tak go nazywają jego żołnierze, doszedł do celu.

kolejorz
15-02-2010, 18:05
zad 1 firma produkuje dwa rodzaje kartonow na soki owocowe. Na który karton trzeba zużyć więcej materiału? O ile więcej, jeśli na zakładki do sklejenia trzeba przeznaczyć 10% powierzchni opakowania

http://img37.imagefra.me/img/img37/2/2/15/kolejorz/f_eak9bl0okm_773d45e.png

zad 2 Oblicz pole powierzchni całkowitej czworościanu foremnego o krawędzi

a) 4cm b) 5 pierwiastek z 2 cm

Napisz wzór na obliczanie pola powierzchni całkowitej dowolnego czworościanu.

Rothosen
15-02-2010, 19:31
Zad. 2
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czworo%C5%9Bcian_foremny
Czyli na chłopski rozum dajesz 4*4=16[cm]
I potem to razy 1,7321 czyli by wyszło 27,7136. Więc mój tok interpretacji tego zadania jest raczej błędny. Masz moze odpowiedź do tego?

bujarek
15-02-2010, 20:24
1. Musisz policzyć pole powierzchni całkowitej obu kartonów - liczysz pola powierzchni każdej ze ścian (pamiętaj, jest ich 6 - w każdym kartonie dwie ściany są takie same) kartonu i sumujesz to, dla drugiego kartonu tak samo. Później doliczasz 10% (czyli mnożysz obie powierzchnie razy 1,1) i odejmujesz większe od mniejszego.

2. Czworościan foremny - czworościan, którego ściany są identycznymi trójkątami równobocznymi.

Pole powierzchni całkowitej to suma pól wszystkich ścian (także podstawy). Czyli w naszym wypadku jest to suma powierzchni czterech trójkątów równobocznych, każdy o krawędzi 4 cm (w podp. a). Dalej już umiesz?

kolejorz
15-02-2010, 20:57
No zrobiłem :D Dzięki za pomoc. Jutro się dowiem czy poprawnie.

TSM_Avezax
28-02-2010, 18:48
A ja na plastykę mam zadanie do zrobienia na kompie.Jutro plastyka.Mam już za to 1 wiec pomożcie.Mamy lekcje o Egipcie.Mam jakiś obrazek przedstawiający hieroglify zedytować w programie CorelDraw!.Ja go nie mam , a moj gimp nie ma opcji wypuklosc,glebie , cienie , o ktorych pisze w zadaniu.Sciagnelem instalke ale po zainstalowaniu nic nie mam z corela ;/Posiadaczy corela proszę o priva ...bardzo wdzieczny bede.

scheva
10-03-2010, 15:36
Potrzebuje typowych potraw brytyjskich, św patrona, święta narodowe i religijne, oraz rośline związaną z UK o ile taka jest

TheWitcher
10-03-2010, 15:52
Scheva, wpisz sobie w google Kuchnia wysp brytyjskich, na pewno po wpisaniu na wikipedii Wielka Brytania będą święta narodowe i religijne wymienione..

Sebcio
13-03-2010, 18:58
Gdzie znajdę szczegółowe streszczenie "Nad Niemnem" w PDF?
Znacie może jakąś stronkę?

Domino
13-03-2010, 23:46
A musi być koniecznie w PDF? ;P Wybrałeś najgorszy możliwy format :E

seann
13-03-2010, 23:54
Generalnie, to możesz sobie normalnie znaleźć interesujące Cię streszczenie w necie, a potem skopiować tekst i przekonwertować na pdf, jeśli koniecznie musi być w tym formacie. ;)

scheva
15-03-2010, 21:25
Proszę, pomoże mi to ktoś rozczytać ? Najlepiej do 22:oo Byłbym bardzo wdzięczny

http://www.speedyshare.com/files/21451179/IMG_0001.jpg
http://www.speedyshare.com/files/21451250/IMG_0002.jpg

bujarek
15-03-2010, 22:06
:lol44:

1. Kogo Paweł uzdrowił na Malcie?
2. Jak miał na imię prorok, który przepowiedział więzienie Pawła? Agabas (?)
3. Kto do kogo powiedział te słowa: "Niewiele brakuje, a przekonałbyś mnie" - Herod Agryppa II
4. Kto i o kim? Ten człowiek jest ... bo ... - Tubylcy (???)
5. Żydzi w Rzymie przyjęli naukę Pawła?
Co było przyczyną ich zamknięcia się na Chrystusa?
6. Ilu mężczyzn było, z którymi Paweł miał poddać się oczyszczeniu? 4
7. Przed czym ostrzegał Paweł w czasie podróży statkiem do Rzymu?
8. Przed jakim królem przemawiał Paweł na... (Akropolu chyba powinno być? ale ni pasi)

druga:
9. Kto podburzył tłum na świętym (chyba słowa brakuje?) Jerozolimy przed Pawłem? Żydzi z Azgi (?)
10. Kto był z Pawłem odwożony do Itaki?
11. Ile córek miał Filip ewangelista (kto?!)? 3
12. Ile czasu pozostał Paweł w Rzymie? 2 lata
13. O czym było nauczane do żydów na pesz (?)? O nawróceniu
14. Jak długo Paweł był na Malcie? 3 miesiące
15. W jakim mieście ... Feliks ... Pawła? Cezarei (a której, hę? :d)
16. O czym zapewniał Paweł na okręcie? że nic się nie stanie
17. Dlaczego Paweł poddał się oczyszczeniu w Jerozolimie? poddał się woli Pana (?)
18. Kto pomógł Pawłowi z więzienia? (xD) Siostrzeniec
19. Dlaczego nie ubiczowano Pawła?
20. Jak nazywał się zarządca wyspy Malty? Kabliusz (?)
21. O napałpy (? :D) z jaką sektą oskarżali Pawła? Nazarejczyków
22. Podczas czegoś (żeglugi?) Paweł otrzymał coś (cebulę?!) od kogoś. Jakie były cosie (cebule?)? Jaki znak ...... tego kogoś chyba?
23. Jakie ugrupowania? walczyły? do czegoś?
24. O co Paweł poprosił dwójkę(?) którzy go przyjęli(?)?

czarek9
21-03-2010, 13:57
Andy są wynikiem subdukcji: ......... i .........

P@chu
21-03-2010, 14:26
płyty Nazca i płyty (południowo)amerykańskiej

scheva
24-03-2010, 15:53
http://i40.tinypic.com/24guo3c.jpg

Proszę, mam to zrobić na jutro Czasy jakie są potrzebne do tego to Present Simple, Continues i Past Simple i Continues.

bujarek
24-03-2010, 16:11
Z czym masz problem?

o2
24-03-2010, 16:21
1. leaves
2. I'm not using
3. is looking
4. Where does he work
5. We are watching a film
6. Jack is waiting for us
7. arrives
8. I'm not playing
9. you are leaving
10. is not running

1. didn't sleep
2. laught
3. Did it rain much
4. left
5. jesli past simple i jest to podzielone grupami to 'studied' pewnie.
6. did you do
7. didn't cost much
8. did she buy
9. did they go
10. went

1. took / wasn't looking
2. crossed / got
3. did he drive / happened
4. did she meet / lived
5. started / left

Tak na szybko, mogą być błędy. Jak ktoś będzie miał chwilę czasu to niech sprawdzi, szczególnie irregular verbs, bo mi się ostatnio lubią pierdolić ;)

Domino
25-03-2010, 17:38
Ma ktoś jakiś pomysł na takie zadanko, bo z fizyki nie jestem orłem ;P

Na przewodnik wprowadzono ładunek 10^-3 C (do minus trzeciej), dzięki temu jego potencjał wynosi 100V. Jaka jest pojemność tego przewodnika?

Jakby miał ktoś chwilkę to poproszę, być może łatwe, ale nie chce mi się już myśleć, sprawdzian za sprawdzianem przed świętami i czacha dymi :]

kylo
25-03-2010, 17:51
Ma ktoś jakiś pomysł na takie zadanko, bo z fizyki nie jestem orłem ;P

Na przewodnik wprowadzono ładunek 10^-3 C (do minus trzeciej), dzięki temu jego potencjał wynosi 100V. Jaka jest pojemność tego przewodnika?

Jakby miał ktoś chwilkę to poproszę, być może łatwe, ale nie chce mi się już myśleć, sprawdzian za sprawdzianem przed świętami i czacha dymi :]

Pojemność czyli C=Q/U,
U to napięcie czyli zmiana potencjałów(deltaV).
Podstaw do wzoru Q/V => 10^-3/100 i wychodzi 10^-5.

NAWED_BEKA
06-04-2010, 12:57
Pytanie do polonistów.

Kiedy, pisząc liczbę, stosujemy numerki, a kiedy piszemy ją słownie? Jest jakaś reguła czy coś?

Np. taki tekst:
We wsi dominuje niska zabudowa – dwu i jednokondygnacyjna. Tylko 5 budynków posiada trzy kondygnacje. 25 budynków posiada jedną kondygnację, zaś, aż 45 obiektów ma dwie kondygnacje.
Głupio przecież napisać "posiada 3 kondygnacje", tak samo jak głupio pisać "dwadzieścia pięć budynków" czy "sto osiemdziesiąt cztery budynki" (też mam takie liczby w niektórych momentach).
Ktoś to ogarnia?

Lucas.
06-04-2010, 13:03
Otóż – niezależnie od reguł podstawowych – wszystkie liczby występujące w zdaniu lub w akapicie powinny otrzymać wyłącznie zapis cyfrowy bądź wyłącznie zapis słowny, jeśli stanowią element zestawienia lub porównania i odnoszą się do tej samej kategorii zjawisk, obiektów itp. Praktyka wskazuje, iż częściej liczby mniejsze (zapisywane zwykle liczebnikami) przyjmują formę zapisu liczb większych (zapisywanych zwykle cyfrowo), por. „Trzy fazy tego projektu mogą zająć 8, a nawet 10 lat”, choć zdarzają się także sytuacje odwrotne: „Ryzyko wynosi jeden do stu”.

— cyt. Adam Wolański

Tylko tyle znalazłem :) Z tego wynika, że "rób ta co chce ta". Chociaż logiczne, przynajmniej dla mnie jest, że chcąc napisać sto tysięcy dwieście osiemdziesiąt siedem, napiszę 100 287.

Rothosen
06-04-2010, 13:10
Mam kilka pytań ( sprawdzian z religii).
-Wyjasnij pojęcie Nadzieja Chrześcijańska.
-Dlaczego dobra nowina o zbawieniu zaczyna się w Betlejem ( według mnie dlatego, że tam urodził się Chrystus, nie? ).
-Co Chrystus objawił nam o Bogu?
-Dlaczego Listy Apostolski są skierowane także do mnie? Odpowiedz na przykłasdzie listu św. Jakuba.
Z góry dzięki.

Yeti
06-04-2010, 16:29
Mam kilka pytań ( sprawdzian z religii).
-Wyjasnij pojęcie Nadzieja Chrześcijańska.
-Dlaczego dobra nowina o zbawieniu zaczyna się w Betlejem ( według mnie dlatego, że tam urodził się Chrystus, nie? ).
-Co Chrystus objawił nam o Bogu?
-Dlaczego Listy Apostolski są skierowane także do mnie? Odpowiedz na przykłasdzie listu św. Jakuba.
Z góry dzięki.

nadzieja chrześcijańska - jedna z 3 cnót teologicznych (dar nadprzyrodzony) polegająca na oczekiwaniu z zaufaniem na spełnienie Bożych obietnic - zarówno teraz, jak i w czasach ostatecznych.

Dobra nowina o zbawieniu zaczyna się w Betlejem, gdyż Chrystus, aby umrzeć na krzyżu i zmartwychwstać, musiał najpierw zstąpić na ziemię, tj. narodzić się.

pozostałe dwa zapowiadają się na dłuższe; odpowiedzi spodziewaj się najwcześniej wieczorem, jeśli w ogóle. mam nadzieję, że to nie na jutro.

Rothosen
06-04-2010, 16:39
Dzięki, to na jutro ;).

Grzechu
12-04-2010, 14:50
Ktoś byłby w stanie opisać ten obrazek po angielsku ?

http://img144.imageshack.us/img144/6816/xxxxxxxxq.th.jpg (http://img144.imageshack.us/i/xxxxxxxxq.jpg/)

Oset
18-04-2010, 08:05
Moglby ktos na jutro napisac mi przemowienie nie wiem, zwiazane z piłką. np; zeby sędziowie byli za polem karnym, hmm albo zeby nie bylo spalonych , cos w ten deseń. Z gory dzieki

Sebcio
18-04-2010, 18:58
Potrzebuję wypracowania na temat:
Chrześcijańskie spojrzenie na pokój i wartość wojny.

Wiecie, gdzie mogę znaleźć coś takiego?

Yeti
18-04-2010, 19:08
na kiedy, na kiedy.

[ludzie, jak macie takie rzeczy, to dawajcie je tu wcześniej. nie każdy ma czas siedzieć w niedzielę wieczór nad wypracowaniami dla Was, szczególnie jeśli są na poniedziałek. :S]

t-muss
18-04-2010, 20:20
5 przykładów zależności ciśnienia od powierzchni?

Sebcio
18-04-2010, 22:06
Nie wiem czy to było do mnie pytanie Yeti, ale ja potrzebuję na czwartek ;)

P@chu
19-04-2010, 14:29
Mam nadzieję, że nie brakuje tu miłośników trygonometrii, gdyż mam takie 2 przykłady i nie mogę sobie z nimi poradzić:
Wykaż, że przy określonych założeniach prawdziwe są równości: & - oznaczam jako alfa
a) 1+2tg&-tg^2&/cos2&+sin2&=1/cos^2&
b) 2sin&-sin2&/2sin&+sin2&=tg^2(&/2)

bujarek
19-04-2010, 19:54
Jak tmx nie zrobi do 19:30, to ja Ci zrobię :D

edit:
Szkoda, że nawiasów nie napisałeś... przykłady zinterpretowałem tak, jak są nawiasy (chyba dobrze, bo wyszło ;P). Wyszedłem z lewej strony, doszedłem do prawej.

1)
[1 + 2sinx/cosx - (sinx/cosx)^2]/[cos^2x - sin^2x + 2sinxcosx] = [cos^2x/cos^2x + 2sinxcosx/cosx^2 - sin^2x/cos^2x]/[cos^2x - sin^2x + 2sinxcosx] = [(cos^2x + 2sinxcosx - sin^2x)/cos^2x]/[cos^2x - sin^2x + 2sinxcosx] = [cos^2x - sin^2x + 2sinxcosx]/[cos^2x*(cos^2x - sin^2x + 2sinxcosx)] = 1/cos^2x = P

2)
(2sinx - sin2x)/(2sinx + sin2x) = (2sinx - 2sinxcosx)/(2sinx + 2sinxcosx) = [2sinx (1 - 2cosx)]/[2sinx (1 + 2cosx)] = (1 - 2cosx)/(1 + 2cosx) = [(1 - 2cosx)/4]/[(1 + 2cosx)/4] = [sin(x/2)]^2/[cos(x/2)]^2 = [sin(x/2)/cos(x/2)]^2 = [tg(x/2)]^2

P@chu
19-04-2010, 22:35
Podpunkt a) jest dla mnie jasny, ale w b) nie rozumiem 2 kroków. Tzn napisałeś, że (2sinx - 2sinxcosx)/(2sinx + 2sinxcosx) = [2sinx (1 - 2cosx)]/[2sinx (1 + 2cosx)] , a czy nie powinno być (2sinx - 2sinxcosx)/(2sinx + 2sinxcosx) = 2sinx (1 - cosx)]/[2sinx (1 + cosx)] bo w końcu wyciągamy 2 przed nawias i przy cos ona wtedy znika. Intryguje mnie jeszcze ten krok z podzieleniem wyrażenia przez 4. Możesz mi mniej więcej wyjaśnić o co tam chodzi?

322
19-04-2010, 22:37
Jak tmx nie zrobi do 19:30, to ja Ci zrobię :D

Haha, pierwszy raz od jakiegos czasu wlazlem w ten temat :D.

bujarek
20-04-2010, 00:17
Tzn napisałeś, że (2sinx - 2sinxcosx)/(2sinx + 2sinxcosx) = [2sinx (1 - 2cosx)]/[2sinx (1 + 2cosx)] , a czy nie powinno być (2sinx - 2sinxcosx)/(2sinx + 2sinxcosx) = 2sinx (1 - cosx)]/[2sinx (1 + cosx)] bo w końcu wyciągamy 2 przed nawias i przy cos ona wtedy znika.
Tak, masz rację. Dalej będzie tak jak jest tylko zamiast "2cosx" będzie "cosx"

Intryguje mnie jeszcze ten krok z podzieleniem wyrażenia przez 4. Możesz mi mniej więcej wyjaśnić o co tam chodzi?
Sorry, zmień, tam powinna być 2, a nie 4. :lol3:
Podzieliłem licznik i mianownik przez 2 (lub, innymi słowy, pomnożyłem licznik i mianownik przez 1/2; mogę pomnożyć licznik i mianownik przez tę samą liczbę i nie zmieni to ułamka).
To było mi potrzebne, bo
pierwiastek[(1-cosx)/2] = sin(x/2)
czyli jak podniesiemy obie strony do kwadratu to otrzymamy, że (1-cosx)/2 = [sin(x/2)] ^2
Chciałem otrzymać sin(x/2) (może być do kwadratu), więc żeby uzyskać w liczniku (1-cosx)/2 musiałem go pomnożyć *1/2, a ponieważ licznik pomnożyłem *1/2, to mianownik też musiałem (żeby nie zmienić ułamka).

Wtedy w mianowniku uzyskałem (1+cosx)/2, a to jest [cos(x/2)]^2.

A sin(x/2) i cos(x/2) jest nam potrzebny, żeby uzyskać tg(x/2).

Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę ;P

P@chu
21-04-2010, 00:08
To znowu ja piszę w tym temacie, no ale cóż, ostatnio mam nawał obowiązków jeśli chodzi o szkołę;P. Czy znacie może jakieś gazety popularnonaukowe lub sportowe, w których umieszczane są jakieś ciekawe felietony? Potrzebuję wybrać sobie jeden i nauczyć się go opowiadać, oczywiście jest to zadanie na polski. Niestety muszę podejść do biurka polonistki wraz z gazetą, więc felietony z Internetu będą nieprzydatne. Proszę was o szybką pomoc.

Piesfilemon
25-04-2010, 14:04
Nie dla mnie.
Udowodnij, że jeśli 3a+4b+5c jest podzielne przez 11, to 9a+b+4c też jest podzielne przez 11.
Nie dam rady tego zrobić, bo dzisiaj w ogóle nic nie ogarniam... Z góry dzięki.

RedKnight
04-05-2010, 18:49
Mógłby ktoś podać 5 argumentów na to że zdrowie jest największą wartością człowieka? Wiem, leń jestem... potrzebne na teraz :P

x_adam
20-05-2010, 20:12
http://i47.tinypic.com/j8pa2c.jpg

Byłby ktoś tak uprzejmy i strzelił mi te dwa zadanka ? ;P Na jutro są, jakby ktoś mówił, że za późno daję, to sam je dostałem teraz :] Jako, że jutro mam na 9:00 do szkoły, to tak do 8:15 mile by było, gdyby rozwiązania się pojawiły. Z góry dzięki.

Priorytet - zadanie 16. Z 8 pokombinuję sam, ale jakbyście mogli, to też rozwiążcie :)

scheva
20-05-2010, 20:28
W zad8 wyjdzie chyba W=9 ale nie jestem pewny

x_adam
20-05-2010, 20:36
Mimo, że to testowe pytania, to potrzebne mi rozwiązania ;)

E, wydawało mi się, że logarytm będzie trudniejszy, a tymczasem zrobiłem to zadanie z logarytmem i odpowiedź A jest prawidłowa, zaś tego z wyrażeniem nie mogę zrobić. Fffuuuu :<

Dobra, zrobiłem. W pierwszym B. w drugim A. ;)

Sid
22-05-2010, 18:08
Jak wiecie, jestem ułomny pod względem języków obcych. Na środę mam napisać dwie prace po angielsku, jest ktoś w stanie mi pomóc? :D

Wariner
25-05-2010, 19:05
tmx - coś mi się gg zasapało, to tutaj wklejam ;).

"Białka - np. wszystkie hormony (poza sterydami), przekaźniki komórkowe; węglowodany - np. ryboza i deoksyroboza są składnikami nukleotydów odpowiednio RNA i DNA (czyli materiału genetycznego komórek); tłuszcze - hormony steroidowe (sterydy)."

Chudy*
25-05-2010, 19:19
Muszę zrobić bibliografię na jutro. Temat pracy "walka dobra ze złem w literaturze i sztuce". Potrzebuję 3 źródła z których będę korzystał (3 tytuły książek). Jeśli macie jakieś pomysły piszcie. Z góry dziękuję, kalki. ;)

Sid
25-05-2010, 19:45
Fajnie, że mnie olaliście. ;<

czarek9
25-05-2010, 19:49
Panowie, przykłady łamania prawa międzynarodowego na świcie, oraz pozytywne działania tego prawa do karania zbrodniarzy. :)
Na jutro.

kalki
25-05-2010, 20:21
Panowie, przykłady łamania prawa międzynarodowego na świcie, oraz pozytywne działania tego prawa do karania zbrodniarzy. :)
Na jutro.

Łamania obecnie, czy na przestrzeni wieków?
Jeśli mówi o czasach teraźniejszych to wystarczy spojrzeć na Afryke. Często jest mowa o handlu żywym towarem, szczególnie Azja. Łamanie praw mniejszości narodowych.
Pozytywne, to poczytaj o tzw. Prawie Konfliktów Zbrojnych.
Każdy żołnierz Wehrmachtu nosił ze sobą tekst Konwencji Genewskiej, czy wpłyneło to na zmianę zachowania tego żołnierza?
Proces Norymberski.

Wystarczy google, aby to zrobić!

Muszę zrobić bibliografię na jutro. Temat pracy "walka dobra ze złem w literaturze i sztuce". Potrzebuję 3 źródła z których będę korzystał (3 tytuły książek). Jeśli macie jakieś pomysły piszcie. Z góry dziękuję.
Pieśń o Nibelungach
Pieśn o Rolandzie
Edda starsza

czarek9
25-05-2010, 20:52
Tak, na przestrzeni wieków. Obawiam się, że chodzi o konkretne przykłady. Jeśli chodzi o pozytywy to np. zbrodniarze sądzeni za łamanie prawa międzynarodowego. :)
Zagłębiając się w temat, żołnierze amerykańscy również lamią te prawo w dzisiejszych czasach.

Michałos
25-05-2010, 21:08
Tak, na przestrzeni wieków. Obawiam się, że chodzi o konkretne przykłady. Jeśli chodzi o pozytywy to np. zbrodniarze sądzeni za łamanie prawa międzynarodowego. :)
Zagłębiając się w temat, żołnierze amerykańscy również lamią te prawo w dzisiejszych czasach.

np. Somalia (tam w ogóle istnieja jakieś prawa?), lub chociażby etiopia, gdzie obowiązuje/wała (nie orientuje się w tym) dyskryminujaca wszystkich, prócz jej wyznawców religia:)

kalki
25-05-2010, 21:34

W Średniowieczu chociażby Treuga Dei.
Krucjaty: Jeśli oglądałeś film "Królestwo Niebieskie", przypomnij sobie scenę tuż po Bitwie pod Hittin (Rogi Hittin), i zachowanie Saladyna wobec Gwidona de Lusigna- podanie kielicha napełnionego wodą i śniegiem- był to znak, że jeniec ma nie zostanie zabity, czyli glejt przeżycia. Była to praktyka często spotykana w Syrii.
Chociaż są to ciekawostki, skup się na XX wieku.
Vide:
- Zbrodnie Wehrmachtu, SS, a także Sowietów
- Husajn i jego działania przeciwko Kurdom
- można poruszyć problem UB/SB, np. zabójstwo księdza J. Popiełuszko
- Jugosławia

Posiadasz jakieś dowody źródłowe na poparcie tej tezy?

np. Somalia (tam w ogóle istnieja jakieś prawa?), lub chociażby etiopia, gdzie obowiązuje/wała (nie orientuje się w tym) dyskryminujaca wszystkich, prócz jej wyznawców religia
Obecnie Somalia jest w stanie faktycznego rozpadu na samozwańcze republiki autonomiczne, więc trudno by przestrzegano prawa.
Skoro kolega się nie orientuje to dlaczego chce wprowadzić kogoś w błąd? O kim mowa: prócz jej wyznawców religia?

maybac
27-05-2010, 16:18
Miszcze walczę o 3 z fizyki, pomożecie? Jutro będę pytany z ciepła i przemian fazowych, teorię wkuję, ale jakieś zadanie jeszcze ma być.

Do wody o masie m1 i temp. t1=20 stopni wlewamy wodę o masie m2 i temp. t2= 100 stopni Oblicz temperaturę mieszaniny.

II woda oddaje ciepło
I woda przyjmuje ciepło
Q oddane= cm2 (t2-tk)
Q pobrane= cm1 (tk-t1)

Proszęęęęę :D

Liteon
08-06-2010, 16:20
Witam! mam wielka prosbe. Dostalem zadanie z programowania w jezyku C, zrobilem je do pewnego momentu i dalej nie mam pojecia jak sie za to zabrac, czy byłby ktos w stanie pomóc? Oto tresc zadania: W tablicy posiadajacej n wierszy i m kolum przechowywane sa dane o energi pobranej w ciagu roku. Wiersze odpowiadaja odbiorca a kolumny miesiaca. Mam obliczyc cala energie pobrana w ciagu roku przez wszystkich uzytkowników.

A o to do czego ja doszedlem
#include <stdio.h>
#include <conio.h>
//przyklad e
//n - odbiorca
//m - miesiac
int main()
{
int n, m, i, j, wynik, ktory, suma;

system("cls");

printf("Podaj ilosc odbiorcow: "); scanf("%d", &n);

int dane[n][12];
for (i=0; i<n; i++) //petla wykona sie 4 razy (tyle razy ile poda sie odbiorcow)
{
// printf("Podaj liczbe ", i+1);
for(j=0; j<12; j++) //dla kazdego odbiorcy wykona sie 12 razy - tyle ile jest miesiecy w roku
{
printf("Podaj ile energii %d zuzyto w %d roku: ", i+1, j+1);
scanf("%d", &dane[i][j]);
// printf("Odbiorca: %d Miesiac: %d\n", i+1, j+1); czy dane sa odpowiednio zapisywane

}

bujarek
08-06-2010, 16:53
No to masz tylko zrobić sumowanie po wszystkich tych liczbach w tabeli, tak? Dobrze rozumiem?

wynik = 0;
for (i = 0; i < n; i++)
for (j = 0; j < 12; j++)
wynik = wynik + dane[i][j];

no i po tym wyświetlić wynik printfem

Liteon
08-06-2010, 18:38
dzieki wielkie :) pomogles mi strasznie. Jeszcze jakbys byl tak mily i podpowiedzial jak dokonczyc ten schemat to bylbym dozgonnie wdzięczny

bujarek
08-06-2010, 19:33
Nie lubię tych schematów ;P Ale na moje to to będzie coś takiego...

Hmm, w sumie jak tak teraz myślę to można to było zrobić w jednej pętli ;P Tzn. od razu przy wpisywaniu oprócz wpisania można było zrobić od razu wynik = wynik+dane[i][j]. W sumie nie ma to może wielkiego znaczenia, ale wykonuje się mniej operacji, co z punktu widzenia programowania byłoby pożądane :D

Domino
09-06-2010, 16:31
Miałby ktoś chcicę na odrobinę fizyki? :D 8 zadań, z tego co wiem, nie są trudne, ale niestety na fizyce ostatnio nie bywałem z różnych powodów i nawet takie cuś sprawia mi problem :] Na fotkach zadania zaznaczone "ptaszkami", czyli 17.4, 17.5, 14.9, 14.10, 15.9, 15.26, 15.27 i 15.28, bez zadania 12.4, bo to akurat mam ;P

http://img714.imageshack.us/f/dscf9010.jpg/
http://img52.imageshack.us/f/dscf9009o.jpg/

Jak byłby ktoś w stanie choć trochę mi przy nich pomóc, będę wdzięczny ;)

Liteon
09-06-2010, 22:53
Jeszcze raz dzieki bujarek :D

scheva
13-06-2010, 19:20
http://img175.imageshack.us/img175/5421/beztytuuupn.png

Proszę o pomoc, potrzebne na jutro

Rothosen
13-06-2010, 19:54
1. Informatyka jest to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem informacji – w tym technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informacje.
2.Procesor jest to urządzenie cyfrowe sekwencyjne, które pobiera dane z pamięci, interpretuje je i wykonuje jako rozkazy. Wykonuje on ciąg prostych operacji (rozkazów).
3.Bios - program w pamięci ROM na płycie głównej; pozwala uruchomić komputer i zainstalować system operacyjny.
4. Pascal, Basic ? O to chodzi?
5. Przykłady pamięci zewnetrznych:
-CD, CD-R, CD-RW,
-DVD,
-Pamięć Flash.
6. Urządzenia wyjścia to np.: monitor, drukarka, głośniki, słuchawki.
7. jeden bajt równa się 8-bitów - odpowiada jednemu podstawowemu znakowi zrozumiałego przez nas (1B). Ten system tłumaczenie na język komputera zapisany jest w tablicy kodów ASCII - 256 znaków.

Postaram sie dać dalej.

RedKnight
13-06-2010, 20:12
marian... na pewno 90% z tych rzeczy znalazłbyś po wystukaniu w google.

9. .txt- plik tekstowy
.mp3- plik muzyczny
.exe,.bin- pliki wykonywalne
.avi,.rmvb- pliki video.

Chudy*
13-06-2010, 20:23
11. Twarda spacja (ang. hard space), lepka spacja – znak spacji, który wygląda na ekranie tak samo, jak zwykła spacja, lecz nie jest traktowany przez oprogramowanie jako znak biały, tj. nie pozwala łamać w danym miejscu wiersza tekstu. Znak ten jest stosowany tam, gdzie konieczne jest utrzymanie w jednym wierszu dwóch lub więcej wyrazów. Może on także wymusić, aby jednoliterowe przyimki, spójniki oraz partykuła przecząca "nie" nie pozostawały same na końcu wiersza, co w języku polskim jest uważane za niezręczność typograficzną[2].

Twarda spacja tym się różni od niełamliwej, że gdy znajdzie się w obrębie wyjustowanej linii, ma cały czas taki sam rozmiar i nie rozszerza się, aby poprawnie wyjustować tekst.
Źródło: Wikipedia

scheva
13-06-2010, 20:27
Dobra wielkie dzieki :D

Tosiek
14-06-2010, 20:10
bede niezmiernie wdzieczny jesli komus uda sie je rozwiazac na dzisiaj.

http://img534.imageshack.us/img534/827/fgfi.th.png (http://img534.imageshack.us/i/fgfi.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Legionista994
16-06-2010, 16:08
Więc tak, mógłby ktoś mi przetłumaczyć na niemiecki zgodnie z gramatyka (3 i 4 przypadek)

- w ulice kwiatową
- przy ulicy kwiatowej
-przez most
-przez rynek
-do kina
-minąć apteke
-na 2 skrzyżowaniu w prawo
-w lewo
-prosto
-wzdłuż kwiatowej

Z góry dzięki . Pozdro

M!cha15
17-06-2010, 21:18
Panowie, ratujcie.
Na jutro musze mieć 3 cytaty z Biblii razem z ich wytłumaczeniem :| Jakiekolwiek. Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Yeti
17-06-2010, 21:20
od razu dodam, że nie liczcie, że ja to zrobię, bo nie mam czasu. także zaangażujcie się w pomoc koledze. i jeszcze raz sorry, M!cha15.

kalki
17-06-2010, 21:39
Panowie, ratujcie.
Na jutro musze mieć 3 cytaty z Biblii razem z ich wytłumaczeniem :| Jakiekolwiek. Z góry wielkie dzięki za pomoc :)
Nie mam zamiaru tłumaczyć jakiemuś ciemniakowi sensu tych słów:
(…)Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka.
Dzieje Apostolskie 17/24-29
:-)

mixer__
17-06-2010, 22:23
Nie będziesz obcował cieleśnie z żadnym zwierzęciem; przez to stałbyś się nieczystym. Także i kobieta nie będzie stawać przed zwierzęciem, aby się z nim złączyć. To jest sromota!
Kpł 18,23 joł :szalony:

M!cha15
17-06-2010, 22:27
Dobra Panowie, dzięki za propozycje, ale sam już sobie poradziłem :] Nie chciało mi się samemu zrobić, to poprosiłem was o pomoc, ale jak się okazało - było to głupotą ;P

Yeti nie musisz, na prawdę :)

Liteon
20-06-2010, 23:35
powiedzcie mi co robie zle mam zrobic program w C ( w zalaczniku tresc)

i zrobilem, wydaje mi sie ze dobrze tylko caly czas wychodzi mi jedna kosmiczna liczba i nie moge juz nic wymyslec

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <math.h>
float silnia(float n)
{
float x;
x=n;
if(n==1) return n;
else{
do {
n=n*(x-1);
x=x-1;
}
while (x==n);
}
return n;
}

float potega1 (float x, float n)
{
float a,d;
d=2*n+1;
a=pow(x,d);

return a;
}

float potega2 (float n)
{
float p;
p=pow(4,n);
return p;
}

int main(int argc, char *argv[])
{
float n,x,o,s,y;

printf("Ile Elementow: ");scanf("%f",&n);
printf("podaj x ");scanf("%f",&x);

if (n<0) printf ("Podales liczbe ujemna z ktorej nie mozna obliczyc silni");

while(y<n)
{
o=silnia(2*n)*potega1(x,n)/potega2(n)*pow(silnia(n),2)*(2*n+1);
y++;
s+=o;
}
printf("Suma elementów ciagu wynosi %f",s);
system("PAUSE");
return 0;
}

wisien
21-06-2010, 00:59
a program główny nie powinien wyglądać tak?

int main(int argc, char *argv[])
{
float n,x,o,s,k;

printf("Ile Elementow: ");scanf("%f",&k);
printf("podaj x ");scanf("%f",&x);

if (k<0) printf ("Podales liczbe ujemna z ktorej nie mozna obliczyc silni");

s=0;
while(n<k)
{
o=silnia(2*n)*potega1(x,n)/potega2(n)*pow(silnia(n),2)*(2*n+1);
n++;
s=s+a;
}
printf("Suma elementów ciagu wynosi %f",s);
system("PAUSE");
return 0;
}

Bo widze ze wszedzie traktowales n jakow artosc ppojedynczego wyrazu zwiekszajacego sie, a nagle przyjmujesz to jako maksymalne liczbepo ktorej ma sie petle konczyc, po czym we wzorze znowu uzywasz n. Wydaje mi się ze tu moze tkwic blad chcoiaz program rpzejrzany abrdzo pobieżnie:]

Domino
07-09-2010, 16:51
Podaj po 5 konkretnych przykładów zróżnicowania czasowego i przestrzennego kultury.

Ratujcie, wszedł mi w tym roku WOK, nie wiem po kiego wała jest mi on potrzebny w technikum informatycznym, mam inne i ważniejsze przedmioty...

gruszox
09-09-2010, 17:20
Podaj przykład figury która ma nieskończeznie wiele osi symetrii i jeden środek ??

Michałos
09-09-2010, 17:22
Podaj przykład figury która ma nieskończeznie wiele osi symetrii i jeden środek ??

koło.

bujarek
09-09-2010, 17:22
kołoo

uprzedził mnie :( to dodam okrąg ;P

gruszox
09-09-2010, 17:23
O a właśnie miałem pisać że już sie domyśliłem. Dzięki za pomoc :) Postaram się którymś razem odwdzięczyć

x_adam
09-09-2010, 18:50
Chemicy obecni ? Mam nadzieję, że tak :P

1. Ułóż równanie reakcji całkowitego chlorowania metanu w obecności światła. Podaj stosunek molowy metanu do chloru przy którym następuje całkowite podstawienie.

2.Oblicz jaką objętość w warunkach normalnych zajmie metan otrzymany w reakcji 0,4 mola węglanu glinu z kwasem solnym.

Wariner
09-09-2010, 22:21
@x_adam - w drugim węglan glinu czy węglik glinu?

Co do 1.

CH4 + Cl2 -> CH3Cl + HCl (nad strzałką napisz "światło")

stosunek molowy - 1:1

Co do 2. (jeśli tam jest węglik glinu)

Al4C3 + 12HCl → 4AlCl3 + 3 CH4

1 mol węgliku glinu - 22,4 dm3 x 3 = 67,2 dm3 metanu
0,4 mol węgliku glinu - x dm3 metanu
x= (0,4 mol x 67,2 dm3)/1 mol = 26.88 dm3

(bo 1 mol gazu w warunkach normalnych to 22,4 dm3, a metan to gaz)

x_adam
09-09-2010, 22:23
Tak, dokładnie. To był węglik :) Dzięki wielkie :respekt:

Michałos
14-09-2010, 19:39
mam wyjaśnić dwa pojecia z historii: czerwoni i biali, z okresu rewolucji rosyjskiej 1917. jakieś pomysły ?

kaka.16
14-09-2010, 20:30
Białymi określano walczących z komunizmem w Rosji z tego co pamiętam. Zakładali oni jakieś formacje by przywrócić dawny ład w kraju. A czerwoni to ci komuniści. ;)

Michałos
14-09-2010, 20:39
Białymi określano walczących z komunizmem w Rosji z tego co pamiętam. Zakładali oni jakieś formacje by przywrócić dawny ład w kraju. A czerwoni to ci komuniści. ;)

merci :*

Trolu
14-09-2010, 21:37
Bulszit. Jak Biali mogli walczyć z komunizmem skoro to biali byli w 1917 u władzy? To raczej czerwoni chcieli dać władze proletariuszom.

Biali - zwolennicy caratu, wspierani militarnie przez kraje europejskie

Czerwoni - komuniści pragnący wywołać światową rewolucję

kaka.16
14-09-2010, 21:53
Nie szituj mi tu..Biali byli przeciwnikami bolszewików,dowodzili nimi dawni wojskowi carscy. Władza ? Przecież to Lenin ją przejął w wyniku wojny domowej.

Trolu
14-09-2010, 22:13
:facepalm:

A przed wojną kto rządził? Car, czyli ogólnie rzecz ujmując Biali. W trakcie rewolucji lutowej obalono cara (ze względu na niezbyt dobrą politykę wewnętrzną) i utworzono Rząd Tymczasowy (głównie Biali jajogłowi + domieszka komuchów), miał on ustalić ustrój państwa. Bolszewicy jednak nie wytrzymali i w październiku, a w zasadzie to w listopadzie;) rozpoczęli rewolucję październikową. Widząc ten bajzel ojropa troszkę wspierała białasów ale i tak lipton z tego wyszedł.

kaka.16
14-09-2010, 22:15
Biali chcieli obalić komunizm na pewno.. Poszukam zresztą czegoś i Ci udowodnię.

Trolu
14-09-2010, 22:20
A umiesz czytać? Przecież wszystko jasno pisałem. A atak na Pałac Zimowy to co? Moze powiesz, ze Biali atakowali? Brawo. double :facepalm:

Białym nie podobały się rządy cara. Robotnicy rozpoczęli bunt, car abdykował, utworzono Rząd Tymczasowy (jakieś tam reformy porobili) rządzony przez białych, czerwonym się to nie spodobało i bum, zamach na Pałac Zimowy itp itd.

EOT

kaka.16
14-09-2010, 22:23
Jaaaa..Przecież kurna napisałeś,że niby ci od jaśniejszego popierali komunizm i o co Ci chodzi..

Trolu
14-09-2010, 22:28
Co? Gdzie tak napisałem?

kaka.16
14-09-2010, 22:31
Skarbuś,wróć się do swojej pierwszej wypowiedzi na ten temat i przeczytaj co tam namalowałeś..

Trolu
14-09-2010, 22:41
Nadal nie rozumiem, ale widocznie trafiłem na ciężki przypadek.

Jak Biali mogli walczyć z komunizmem skoro to biali byli w 1917 u władzy?
Rząd Tymczasowy to głównie biali, więc to oni mieli władzę, a to że dorwali się do niej dzięki robotniczym protestom no cóż...

To raczej czerwoni chcieli dać władze proletariuszom.
To mogło być faktycznie trudne zdanie. Tłumaczyć z polskiego na nasze: oficjalnie bolszewicy chcieli by władza przeszła w ręce ludu pracującego więc najpierw podczepili się pod strajki, a pół roku później, w październiku ostatecznie chcieli pozbyć się białych (burżujów i symbolu dawnej carskiej władzy)

Biali - zwolennicy caratu, wspierani militarnie przez kraje europejskie
Biali chcieli, żeby było jak za cara tylko z małymi poprawkami, nie chcieli wycofać się z IWŚ, w wojnie domowej pomagali im np Brytyjczycy czy Francuzi. Zamiast cara miała rządzić Duma i gitara.

Czerwoni - komuniści pragnący wywołać światową rewolucję
Dla bolszewików Rosja to miał być tylko zalążek wielkiego świata rządzonego przez proletariat(bardzo trudne słowo), gdzie każdy by otrzymywał wszystko po równo i wszystkim musiałby się dzielić z innymi.

No już prościej się nie da tego wytłumaczyć. Prosiłbym modów o przeniesienie tej żenującej dyskusji do odpowiedniego tematu.

kaka.16
14-09-2010, 22:44
No nie..Naprawdę,wiem co oznacza to trudne słowo..;/ Biali walczyli z komunizmem,koniec.

Trolu
14-09-2010, 23:14
Buahahahhahha.

Biali nie walczyli z komunizmem, oni bronili się przed naporem bolszewików. To bolszewicy chcieli przejąć władzę z rąk Białych, więc jakby nie patrzeć to proletariat zwalczył burżuazję, a nie na odwrót.:pokerface:

Z komunizmem to Wałęsa walczył skacząc przez płot;)

Teraz już serio koniec i apeluję o przeniesienie tej "dyskusji" do debat historycznych, albo wywalcie to w ogóle.

bujarek
14-09-2010, 23:29
oni bronili się przed naporem bolszewików

Czyli walczyli z nimi. :P

Sid
14-09-2010, 23:55
Ja się pytam, gdzie jest Dreyes?! Przyjdzie, to wam wszystko wytłumaczy.

Trolu
15-09-2010, 15:07
bujar, równie dobrze można powiedzieć, że w trakcie kampanii wrześniowej Polacy walczyli z Niemcami;) Ale jednak głupio to brzmi, prawda?

bujarek
15-09-2010, 22:01
Jak dla mnie to w ogóle nie brzmi głupio.

dees.
20-09-2010, 17:09
Mam z Polaka napisać hasło reklamujące wieś. Pomożecie? Aa, hasło może się rymować ale nie koniecznie;)

jq
20-09-2010, 17:09
Nazywasz się Grześ? Wbijaj na wieś!
Nie masz co jeść? Wbijaj na wieś!

Michałos
20-09-2010, 17:19
zawsze i wszędzie, wieś najlepsza będzie :)

gruszox
20-09-2010, 17:26
Nazywasz się Grześ? Wbijaj na wieś!
Nie masz co jeść? Wbijaj na wieś!

Masz na imię jak już

dees.
20-09-2010, 19:50
Dzięki. Któreś może wybiorę ale jeszcze nie wiem które. ;)

czarek9
20-09-2010, 20:18
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższych zadań z jęz. niemieckiego, z którego niestety orłem nie jestem, a potrzebuję na jutro. :<

http://www12.speedyshare.com/files/24336856/download/Untitled.jpg

MARIN
20-09-2010, 20:27
zrobiłbym ci, ale mi się nie chce.

kaka.16
20-09-2010, 20:30
Aleee podłyyy..:O

x_adam
20-09-2010, 20:58
Nie trzeba być orłem, żeby to zrobić. Ostatnią lekcję niemieckiego miałem z 1,5 roku temu, ale dałbym temu radę :trollface:

Habugapapuga
20-09-2010, 21:03
Zrobią ci coś jak będziesz miał źle? Ja jak nie kumam to wpisuję jak leci, w końcu mam zrobione. :trollface:

Chudy*
20-09-2010, 21:04
Więcej czasu zajęłoby mi zrobienie zdjęć i wstawienie ich tu niz rozwiązanie tego zadania.

cleavage
20-09-2010, 21:19
Więcej czasu, to wam zajęło pisanie tych postów, a nie sama pomoc.

Sebcio
20-09-2010, 21:40
Jakbym umiał cokolwiek z niemieckiego to bym pomógł.
A tak to... przykro mi :(

Sid
20-09-2010, 21:59
A gdzie są te zdania? Bo ja ich nie widzę. ;<

8 700 post! :trollface:

Domino
20-09-2010, 22:05
Spróbuj odświeżyć stronę, bo na początku też ich nie widziałem, a teraz są :D

bujarek
20-09-2010, 22:22
IV

1 drugie
2 pierwsze
3 trzecie
4 pierwsze (?)
5 pierwsze (?)
6 drugie

Też chciałem nabić, ale modzi zaraz stracą cierpliwość, więc zrobiłem jedno zadanko. Ale niemiecki miałem ostatnio jakieś dwa lata temu. :P

Ooo, róbmy po jednym przykładzie, nabijemy więcej!

seann
20-09-2010, 22:33
V

8. der Schnee

Sebcio
20-09-2010, 22:36
II

2. Wo
5. Was

MARIN
20-09-2010, 22:39
IV - 3 - mag

dees.
21-09-2010, 17:35
Z Fizyki:
Które odnawialne źródła energii są wykorzystywane w Polsce. Opisz je w kilku zdaniach. Oceń czy można w naszym kraju czerpać z nich więcej energii.

Jak by komuś się chciało to niech napisze. Minimum 2 str formatu A5. Może być i więcej.
Będę bardzo ale to bardzo wdzięczny;)

Sebcio
21-09-2010, 17:49
Ruszaj dupę sprzed komputera i pisz tą pracę. Nikt Ci wypracowania przecież nie napisze :kidding: Co najwyżej możemy podsunąć jakieś pomysły.

Źródła odnawialne:
- Elektrownie wiatrowe (głównie Pomorze)
- Elektrownie wodne (przede wszystkim Podkarpacie)
- Energetyka słoneczna (domostwa prywatne)
- Źródła geotermalne (Podhale, w mniejszym stopniu Sudety)

Więcej źródeł mi w tym momencie nie przychodzi do głowy.

Oceń czy można w naszym kraju czerpać z nich więcej energii

Można, a nawet trzeba - regulują to przepisy UE.

Under the requirements of the Directive on Electricity Production from Renewable Energy Sources, which entered into force in October 2001, the member states are expected to meet "indicative" targets for renewable energy production. Although there is significant variation in national targets, the average is that 22% of electricity should be generated by renewables by 2010 (compared to 13,9% in 1997). The European Commission has proposed in its Renewable Energy Roadmap21 a binding target of increasing the level of renewable energy in the EU's overall mix from less than 7% today to 20% by 2020.
źródło - Wikipedia

dees.
21-09-2010, 18:35
Dzięki Seeba. W pewnym stopniu mi pomogłeś. Na podstawie tych informacji coś napisze.

seann
21-09-2010, 19:34
- Elektrownie wodne (przede wszystkim Podkarpacie)
Polemizowałbym.

mercurial
22-09-2010, 17:33
Witam
Musze napisac wypracowanie z WOSu.Temat to "człowiek jako istota społeczna"
Chciałbym zebyscie podsuneli mi pomysł jak to napisac.Z gory dzieki :)

dees.
27-09-2010, 16:28
Podpowiecie mi jakie źródła energii są w Polsce wykorzystywane w największym stopniu?

Lucas.
27-09-2010, 18:27
Mam coś dla fizyków/elektroników. Jeżeli ktoś mi pomoże, będę niezmiernie wdzięczny :) Koleś dał nam na zadanie przykład zaliczenia :)
Zamieszczam zdjęcia, bo dużo byłoby pisania, a są odpowiedzi a, b, c, d :)

Zadania 1-8
http://img827.imageshack.us/img827/6778/19407176.png
Zadania 9-14
http://img339.imageshack.us/img339/5050/914i.png

Będę wdzięczny nawet za pojedyncze zadania :P

maybac
27-09-2010, 18:53
Mam coś dla fizyków/elektroników. Jeżeli ktoś mi pomorze, będę niezmiernie wdzięczny :)

Niestety, Wielkopolska.

jq
27-09-2010, 18:53
Lubelszczyzna, jak było to sory.

Lucas.
27-09-2010, 18:57
O kvrwa, jaki wstyd :( Sorki zmęczony jestem, już poprawione :)

misjurg
03-10-2010, 11:51
Jakieś przykłady (albo przykład) wartości, które dla współczesnego człowieka niesie mit o Heraklesie? Muszę napisać wypracowanie, a nic nie mogę wymyślić. :S

Domino
11-10-2010, 21:57
Zadanko dla osoby orientującej się w fizyce, jest ono rozwiązane, ale tak strasznie na wyrost, bo wyszła funkcja kwadratowa, a ja chciałbym jakoś ją pominąć, więc pytanie czy się da? Do tego wynik wyszedł -6, a to prawie się zgadza, gdyby nie minus, bo ma wyjść 6 omów. Potrzebuję prostszego rozwiązania bez funkcji i liczenia delty z wynikiem właśnie 6 omów dla obydwu oporników ;P

http://img833.imageshack.us/img833/3975/fizyka.th.jpg (http://img833.imageshack.us/i/fizyka.jpg/)

R(r) - połączenie równoległe
R(sz) - połączenie szeregowe
R(1) i R(2) - oporniki

x_adam
12-10-2010, 16:55
Też mam coś dla fizyków

Zad 1.

Zwiększenie 2krotnie średniej prędkości ruchu postępowego gazu doskonałego w naczyniu o stałej objętości wywołuje:
a) 2 razy większe ciśnienie
b) 4 razy większe ciśnienie
c) 2 razy większa średnią Ek.
d) 4 razy większą śr. Ek.
e) odp b i d są poprawne

Zad. 2

Zbiornik wypełniony jest mieszaniną wodoru i azotu w temp. T. Nieprawdą jest, że:
a) ciśnienie mieszaniny jest równe sumie ciśnień cząstkowych wodoru i azotu
b) jeżeli liczba cząsteczek wodoru jest równa liczbie cząsteczek azotu to ciś. cząstkowe są sobie równe
c) śr. Ek. ruchu postępowego cząst. H i N są sobie równe
d) śr. prędkości ruchu postępowego cząstek H i N są jednakowe

Zad. 3

Śr. prędkość ruchu postępowego cząsteczek ulega zmianie w przemianach:
a) izobarycznej i izotermicznej
b) izochorycznej i izobarycznej
c) izochorycznej i adiabatycznej
d) izotermicznej i abiabatycznej
e) b i c są prawdziwe

Zad.4

W naczyniu cylindrycznym zamkniętym tłokiem ogrzano izobarycznie gaz od temp. 300K do temp. 400K przy czym tłok przesunął się o 2cm. Wysokość słupa h gazu przed pogrzaniem była równa:
a) 6cm
b) 8cm
c) 10cm
d) 12cm

odp: CHYBA a

Zad.5

Gaz doskonały zajmujący obj. 4 litry w temp 10 stopni Celsjusza pod ciś. 100kPa został sprężony do obj. 2 litrów w temp. 20 stopni Celsjusza. Jego ciś. wynosi teraz około:
a) 190kPa
b) 207kPa
c) 400kPa
d) 830kPa

odp: b

Zad.6

Gaz doskonały w naczyniu o stałej obj. wywiera w temp. 127 stopni Celsjusza. ciś. 4 * 10 (do potęgi 3). Ciśnienie gazu w temp. niższej o 100K wyniesie:
a) 3 * 10 do potęgi 3
b) 2 * 10 do pot. 3
c) 4 * 10 do pot. 3
d) 1 * 10 do pot. 3

odp: a

Zad.7

W poziomym cylindrze znajduje się w stanie równowagi gaz zamknięty tłokiem. Objętość gaz wynosi V=4*10 (nie wiem do której potęgi). Ciśnienie zew. wynosi 1000Pa, a pole pow. tłoka 2 * 10 do pot. -2. Po izotermicznym sprężeniu gazu do wartości obj. 0,8 obj. początkowej siła utrzymująca tłok musi wynosić:
a) 0,5 * 10 N
b) 0,25 *10
c) 1 * 10
d) 1,25 * 10

Zad.8

Oblicz ciśnienie jakie na ścianki naczynia o obj. o,5 litra w temp. 300K wynosi 32g tlenu azotowego.

PS. Nie wystarczą mi same odpowiedzi ;P

emce
12-10-2010, 18:36
Hejcia, potrzebuje przykłady państw starożytnych, które:
a) stosowały agresywną politykę podbojów, a następnie same zostały podbite (albo się rozpadły)
b) stosowały łagodną politykę, dzięki czemu przetrwały.

Miło by było, jakby się pojawiło jakieś wyjaśnienie. To nie żadne wypracowanie, więc rzucajcie przykładami :D.

kalki
12-10-2010, 23:29
Hejcia, potrzebuje przykłady państw starożytnych, które:
a) stosowały agresywną politykę podbojów, a następnie same zostały podbite (albo się rozpadły)
b) stosowały łagodną politykę, dzięki czemu przetrwały..

a)
Hatti - ze szczególnym naciskiem na okres nowohetycki (Suppiluliumas I panowanie 1344 - 1322 p.n.e) rywalizacja z Egiptem (Słynna Bitwa pod Kadesz 1274 rok p.n.e). Przyczyną upadku tego państwa była ciągła rywalizacja o wpływy w Egiptem i Mittani. Chociaż bezpośrednio do upadku Hatti przycyznili się Ludzie Morza o którym bardzo mało nam wiadomo, poza tym, że możemy poszukiwać ich w Kulturze Mykeńskiej.
Mittani - upadło około 1200 roku p.n.e z nie bardzo wiadomoych przyczyn. Po prostu brak jednoznacznie wskazującego materiału źródłowego co było przyczyną upadku, czy polityka podbojów, czy może jednak zadłużenie społeczeństwa.

Polityka podbojów obu Państwa polegała na wasalizowaniu pomniejszych Miast-Państw znajdujących się na rubieżach owych krajów.

b) "dzięki czemu przetrwały" Zastanawiające sformułowanie.
Wydaje mi się, że najbardziej trafnym przykładem jest Babilonia, jeśli jako przykład posłużą nam Stele czyt. Inskrypcje Królewskie. Które chwaliły władcę jako budowniczego dobrobytu Państwa, a żadziej jego zapędy wojenne (których nie da się przemilczeć)

Tyle pokrótcę, tylko nie sprawdzaj tego w Wikipedii bo tam znajdziesz same bzdury na temat tych państw.

Jakby Twój magister Historii się czepiał, powołaj się na książkę Historia Starożytnego Bliskiego Wschodu ( ok. 3000 - 323 p.n.e)

scheva
14-10-2010, 20:48
http://img829.imageshack.us/img829/6448/96823559.png

Potrzebne bardzo :przytul:

Sebcio
04-11-2010, 17:49
Potrzebuję na wczoraj porównania wierzeń starożytnych Greków z religią judaistyczną. Poprosiłem o pomoc wujka Google, ale on mi nic nie podsunął :(

Może Wy okażecie się łaskawsi?

scheva
04-11-2010, 19:32
Potrzebuję reakcji otrzymywania:
http://img227.imageshack.us/img227/4973/beztytuumdl.png
Pomóżcie, proszę !!

Chudy*
04-11-2010, 20:09
a)

Al(OH)3 + H2CO3 → AlOHCO3 + 2 H2O

Al(OH)3 + CO2 → AlOHCO3 + H2O

Al2O3 + 2H2CO3 → 2AlOHCO3 + H2O

b)

H2SO4 +2NaOH ---> Na2SO4 + H2O

Na2O + H2SO4 ---> Na2SO4 + H2O

Na2O + SO3 ---> Na2SO4

c)

NaOH + H2SO4 -> Na+1(HSO4)-1 + H2O (znalazłem tylko jeden)

Znalazłem w necie, więc poprawności nie gwarantuję.

kalki
04-11-2010, 21:54
Potrzebuję na wczoraj porównania wierzeń starożytnych Greków z religią judaistyczną. Poprosiłem o pomoc wujka Google, ale on mi nic nie podsunął :(

Może Wy okażecie się łaskawsi?

Zbyt duże uogólnienie. Po drugie z tego co mi wiadomo będziesz próbował zdawać rozszerzoną historię, więc powininieneś wiedzieć jak znaleźć informacje na ten temat...

Chudy*
11-11-2010, 18:42
Muszę napisać z niemca opowiadanie na temat "Gdzie chciałbys mieszkać w przyszłości. Dlaczego?" Muszę uargumentować swoje stanowisko. Zacząłem pisać o tym, że chciałbym mieszkać na wsi... niestety skończyły mi się pomysły. Możecie podać kilka argumentów, dla których warto mieszkać na wsi? Oczywiście po polsku.

Trolu
11-11-2010, 18:55
-możesz mieć własny ogródek z warzywami
-cisza, spokój
-czyste powietrze

Chudy*
11-11-2010, 18:59
Niestety, wszystkie z wymienionych już mam. Muszę mieć 15 argumentów. Niby prosty temat, ale brakuje jednak pomysłów. :/

beka
11-11-2010, 19:06
- dobre kontakty z sąsiadami
- jest gdzie chodzić na spacery, uprawiać sport
- są wiejskie dyskoteki
- są wiejskie dziewczyny
- mały ruch samochodowy

Ciężko wymyślić 15. Możesz coś podciągnąć, że jak sobie zrobisz dziecko, to będzie bezpieczniejsze, będzie się miało gdzie bawić.

maybac
11-11-2010, 19:06
To napisz, że wolisz miasto. Milion argumentów za.

Sebcio
11-11-2010, 19:10
Podaj chociaż 100 :)

Trolu
11-11-2010, 19:11
-grillowanie na świeżym powietrzu
-wolniejsze tempo życia
-na wsi znasz wszystkich sąsiadów (w bloku liczącym 100 mieszkań niekonieczne)
-możesz bardziej hałasować w domu (nie masz sąsiadów za ścianą)
-będziesz bardziej wysportowany (musisz kosić trawę itp)

Chudy*
11-11-2010, 19:14
Wiem, ale już zacząłem pisać o wsi, więc... juz dokończę. Dobra myślę, że 10 wystarczy, poza tym wymieni się poglądy z rówieśnikami. Dzięki. :)

Sebcio
Możesz mieć konia, który do mieszkania w bloku niekoniecznie się zmieści.

maybac
-grillowanie na świeżym powietrzu
-wolniejsze tempo życia
-na wsi znasz wszystkich sąsiadów (w bloku liczącym 100 mieszkań niekonieczne)
-możesz bardziej hałasować w domu (nie masz sąsiadów za ścianą)
-będziesz bardziej wysportowany (musisz kosić trawę itp)

To samo masz w mieście. Nie mieszkam na wsi, a mogę to robić. Przecież miasto nie same bloki.

Chudy*
11-11-2010, 19:19
Zawsze można zdezerterować i nie pójść do szkoły. Do tego mamusia nawet nie wie, że jutro trzeba iść do szkoły (przynajmniej w moim przypadku, a Wy idziecie jutro do szkoły, czy macie wolne i odrabiacie w sobotę ? )

gruszox
11-11-2010, 19:21
Mamy wolne i nie odrabiamy

Trolu
11-11-2010, 19:21
To samo masz w mieście. Nie mieszkam na wsi, a mogę to robić. Przecież miasto nie same bloki.

Aha dz. Tak myśląc to nawet 5 argumentów nie da się wymyślić.:pokerface:

Jutro mam wolne:trollface:

Sebcio
11-11-2010, 19:22
mamy wolne i nie odrabiamy

+1

...

maybac
11-11-2010, 19:33
Nie mam wolnego, nie idę.

scheva
11-11-2010, 19:33
mam wolne i nie odrabiam ;D

emil.maz
11-11-2010, 20:19
mam wolne i nie odrabiam ;D

Musicie odrabiać... To nie jest dzień wolny od szkoły nadany ustawowo. Może was jeszcze nie informowali ale będzie odrabiać. U mnie jest różnie LO, gim, podstawówka idą. Moje technikum nie, ale odrabialiśmy jutrzejszy dzień tydzień temu w sobotę ;)

gruszox
11-11-2010, 20:20
No to jak bedziemy odrabiać ( moja szkoła ) to bedzie sprzątanie świata czy coś i trzeba bedzie przyjść w sobote ;)

Domino
11-11-2010, 20:29
Musicie odrabiać... To nie jest dzień wolny od szkoły nadany ustawowo. Może was jeszcze nie informowali ale będzie odrabiać. U mnie jest różnie LO, gim, podstawówka idą. Moje technikum nie, ale odrabialiśmy jutrzejszy dzień tydzień temu w sobotę ;)

No patrz Pan, a u mnie w technikum nie dość że wolne, to odrabiać na pewno nie będziemy ;)
Odrabiać to będę bodajże w styczniu? któryś dzień :)

Michałos
11-11-2010, 20:33
każda szkoła dostała chyba 8 czy 9 dni wolnych do wykorzystania w ciągu roku. Właśnie po świętach np. i póżniej nie trzeba ich odrabiać

maybac
11-11-2010, 20:41
Jest 10 dni wolnych od szkoły, każdy dyrektor MOŻE je wykorzystać.

Trolu
11-11-2010, 21:33
... ale nie musi. Pojeb z takiego dyra, że boi się dać piątek wolny. Przecież zostałoby mu jeszcze 9 dni do rozdania.

dees.
11-11-2010, 21:42
Ja tam jutro mam wolne i nie odrabiam

scheva
11-11-2010, 21:43
Miałem odrabiać ten piątek w poprzednią sobotę, ale sobotę zrobili wolną i ten piątek również, więc nie odrabiam .

bujarek
11-11-2010, 22:10
A ja nie mam wolnego i idę. Ale mam wolny poniedziałek! :P

dees.
15-11-2010, 15:13
Możecie mi podać 3 sposoby wykorzystywania energii potencialnej ciężkości
i
4 sposoby wykorzystywania energii kinetycznej.

W potencialnej mam elektrownie wodne i młyny wodne, a w kinetycznej motoryzacja.

scheva
19-11-2010, 16:31
http://oi52.tinypic.com/2zqafx3.jpg

Trolu
19-11-2010, 18:04
Polecam kartę wzorów z fizyki z cke. tam znajdziesz odpowiedzi na część pytań.

bujarek
20-11-2010, 12:54
1. a)
wektorowe: siła, pęd, prędkość, przyspieszenie
skalarne: masa, temperatura, droga, czas

Rothosen
22-11-2010, 17:45
W czworościanie foremnym o krawędzi 'a' poprowadzono płaszczyznę przez środki krawędzi wychodzących z jednego wierzchołka. Oblicz objetość odciętego ostrosłupa.

scheva
24-11-2010, 22:01
Dzięki wielkie za poprzednią pomoc, teraz mam wielką prośbę. Jak ktoś ma chwilkę czasu i mógłby mi przetłumaczyć bardzo krótki tekst z angielskiego na polski to byłbym bardzo wdzięczny. PW jak coś

emil.maz
28-11-2010, 17:06
Poszukuję coś na temat Bylicy z Chłopów. W googlach nic znaleźć nie mogę.
Precyzyjniej chodzi mi o jego charakterystykę, kim były jego córki ( tzn. o Hance to sobie coś tam znajdę, gorzej z ta drugą... )

Trolu
28-11-2010, 18:47
Ta druga, czyli Weronka mieszkała wraz z ojcem w rozpadającej się chacie. Przez pewien czas Hanka także zmuszona byłą do życia w chacie Bylicy, gdy Antek wyrzucił ją z domu. W chacie było zimno, była bieda, nie mieli czym grzać, Weronka na czymś tam dorabiała, chyba na szyciu ale pewien nie jestem. Stary Bylica miewał różne schizy. Jak chata w końcu runęła to tęsknił za nią itp itd. W necie jest przecież pełno streszczeń.

Nie rozumiem po co nauczyciel dał tak głupi temat. Chłopi przecież są omawiani tylko fragmentami skupiając się na wątku miłosnym.

emil.maz
28-11-2010, 19:29
To jest temat z pracy maturalnej na temat :

Charakterystyka Bylicy i jego relacje z córkami. Co mówi los Bylicy o losie starych ludzi w społeczności lipieckiej ?

Coś tam napisałem. Najgorsze jest to że ani Bylica, ani Weronka jakimś tam szczególnymi bohaterami powieści nie są. Praktycznie zero informacji o nich ;/

kalki
28-11-2010, 20:26
To jest temat z pracy maturalnej na temat :

Charakterystyka Bylicy i jego relacje z córkami. Co mówi los Bylicy o losie starych ludzi w społeczności lipieckiej ?

Coś tam napisałem. Najgorsze jest to że ani Bylica, ani Weronka jakimś tam szczególnymi bohaterami powieści nie są. Praktycznie zero informacji o nich ;/

Tylko, że ten temat w znacznej mierze opiera się na fragmencie tekstu. Dlatego nie rozumiem po co szukać szczegółowych danych skoro prawie wszystko można wyczytać we fragmencie- skoro twierdzisz, że to temat maturalny ;). Masz przedstawić relacje Starych vs. Młodzi; jak się zachowuje potomstwo względem rodziców.

emil.maz
28-11-2010, 20:31
Ale nasza " kochana pani profesor " podała punkty wg. których mamy to napisać.
- Charakterystyka Bylicy
- kim są jego córki, jakie są miedzy nimi relacje
- los starych ludzi w Lipcach.

Z tego fragmentu dużo na te tematy się nie wywnioskuje ;)

kalki
28-11-2010, 20:36
Ale nasza " kochana pani profesor " podała punkty wg. których mamy to napisać.
- Charakterystyka Bylicy
- kim są jego córki, jakie są miedzy nimi relacje
- los starych ludzi w Lipcach.

Z tego fragmentu dużo na te tematy się nie wywnioskuje ;)

O ile dobrze pamiętam ten fragment- pisałem pracę na podstawie tego tematu- to bardzo dużo informacji w nim się znaduję, dzięki którym można spokojnie odpowiedzieć na pytania... Ale szukaj dalej, może ktoś udostępnił gotowca. :rotfl:

emil.maz
28-11-2010, 20:52
Nie, nie. Ja nie liczę na gotowca. Zebrałem potrzebne informacje i sam coś spleciłem. Lepiej czy gorzej ale zawsze samemu.
A co do fragmentu, to można w nim znaleźć informacje na temat złego traktowania bylicy przez Weronkę, ale nic bardzo nie dowiemy się na temat życia Weronki czy Hanki, a o Jagustynce czy Agacie to już nie wspomnę ;)

misjurg
30-11-2010, 21:01
Jak zrobić wiązanie atomowe cząsteczki H2O? Kompletnie nie mam pojęcia, jak to miałoby wyglądać. Chodzi mi głównie o te orbitale px, py itp. Jutro mam sprawdzian, a jak znam życie, to da ten przykład.

x_adam
02-12-2010, 20:32
Zaproponuj odczynniki i zapisz reakcje pozwalające rozróżnić probówki z benzyną i benzenem, propanem i propynem, heksenem i heksanem.

Co wy na to ? :hmm:

ewka666
06-12-2010, 19:58
musze zrobić czytanie na polski i potrzebuje pomocy!!!!!
.....fragmenty Tomasza Szlendaka Wielkie halo
(tekst ukazał się w miesięczniku Charartery 2007 nr. 5)
proszę o pomoc! ;>

bujarek
06-12-2010, 20:00
No dobra, ale to tylko tekst... Co z pytaniami? ;P

322
06-12-2010, 20:01
: OOOOOOOOOO
Jaki masz rozmiar cyckow?

I jakiej pomocy od nas oczekujesz?

@Down: NO POPACZ :O
Teraz w kazdym temacie bedziecie pisac?

Eragon
06-12-2010, 20:06
Ale jaja, Tmx wrócił :O

ewka666
06-12-2010, 20:25
1.Na podstawie całego tekstu podaj 3 przykłady patologicznych zachowań użytkowników telefonów komórkowych
2.W jaki sposób autor pokazuje uniwersalnośc problemów związanych z używaniem telefonów komórkowych (akapity 3 i 4)
3.Zdefiniuj neologizm zastosowany przez autora w akapicie 4
4.Na podstawie akapitu 5 sformułuj 2 tezy, jakie stawia "socjologia nie-ludzi", a natępnie każdej z nich przyporządkuj jeden argument
5.W jakim celu autor omawia zachowania zwierząt na początku akapitu 9
6.W jaki sposób są uszeregowane gatunki opisane w akapicie 10
7.Z akapitu 11 wypisz metaforyczne okreslenie człowieka
8.Do czego służy jezyk? Odpowiedz na podstawie akapitu 12
9.Wskaż 2 grupy szczególnie podatne na uzależnienie od telefonów komórkowych. Objaśnij przyczyny uzależnienia każdej z nich
10.Co łaczy wyrazy przywołane w nawiasie w akapicie 12
11.Z akapitu 12 zacytuj fragment, w którym autor daje wyraz swojej śiwadomości, iż jego poglądy mogą być uznane za kontrowersyjne
12.Czemu służy cudzysłów w akapicie 13
13.Jakie różne funkcje pełnią w tekście pytania
Dlaczego tak szybko poddaliśmy sie telefonom? akapit 1
A młodzież? akapit 13
14.Jaka wspólna myśl łaczy następujące 2 fragmenty tekstu; "Uzależnienie od tak błahego przedmiotu jak telefon" akapit 8 oraz "Naszym życiem coraz bardzej rządzi mały elektroniczny gadżet" akapit 14
15.wskaż 2 sposoby uwiarygodnienia prezentowanych sądów zastosowane przez autora

http://www.lo12.szczecin.pl/fpolski/test4.pdf

bujarek
06-12-2010, 20:39
Też miałem ten tekst! Gdybym był w Rypinie...

Jak masz to zadane na "po świętach", to mogę Ci przepisać.

ewka666
06-12-2010, 20:46
no właśnie nie mam go na czwartek albo nawet na jutro bo codziennie dostaje na polskim inne....;))

ewka666
06-12-2010, 20:46
a nie może ktoś ci tego przesłać???;>

Sid
06-12-2010, 21:15
Ej Mała, ale to jest forum o fifie, a nie forum studentów polonistyki.

ewka666
06-12-2010, 22:20
Ej Mała, ale to jest forum o fifie, a nie forum studentów polonistyki.

pffff to sobie zobacz na wcześniejsze strony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie tylko ja pytam się o jakąś prace domową "mała"

bujarek
07-12-2010, 08:36
No tak, ale Ty jako jedyna rejestrujesz się na forum o FIFIE tylko po to, żeby spytać o zadanie z polskiego...

Trolu
07-12-2010, 19:08
Lepiej już uderzyć na zadane.pl niż na cfa. Chyba, ze masz problem z fizyką lub historią to dreyes vel kalki oraz bujar mogą pomóc. A jak jesteś wątpiąca i szukasz Boga to polecam Yetiego.

ewka666
07-12-2010, 22:50
nie tylko ja perwsza pytam sie o jakąś prace domową z polaka! ;))

...mam jeszcze jedną prace domową może pomożecie? ;>

Prosiłbym o edytowanie postów.

t-muss
07-12-2010, 22:56
Wiesz, to zalezy.. (patrz: post #1487 w tym temacie)

ewka666
07-12-2010, 22:59
nie no na taki temat to napewno nie ;) ;)

kalki
07-12-2010, 23:52
nie tylko ja perwsza pytam sie o jakąś prace domową z polaka! ;))

...mam jeszcze jedną prace domową może pomożecie? ;>

Prosiłbym o edytowanie postów.

Wszystko zależy do jakiej szkoły uczęszczać w Koninie. ;-)